Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1,6 16v - wysokie obroty zaraz po uruchomieniu

05 Lut 2006 13:18 7454 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, zwracam się z pytaniem, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem.
    Po wymianie uszczelki pod głowicą w Oplu Vectra 1,6 16v silnik po uruchomieniu wchodzi na bardzo wysokie obroty(5-6 tys). Nie można ich obniżyć. Po uruchomieniu gasną wszystkie kontrolki jakby było wszystko w porządku, nie jest rejestrowana przez system diagnostyki żadna usterka. Cięgno przyśpieszania wyregulowane jest prawidłowo.
    Z góry dziękuję za wszystkie porady!
  • Poziom 13  
    Masz nie podłączony jakiś przewód podciśnieniowy i tam ciągnie powietrze poza przepustnicą. Zobacz czy nie masz wolny jakiś króciec?
  • Poziom 10  
    Wszystkie przewody są podłączone, sprawdzałem to kilkakrotnie.
  • Poziom 22  
    Sprawdz czy nic sie nie zablokowalo przy przepustnicy,tak wysokie obroty moga byc tylko z tego powodu.
  • Poziom 11  
    jezeli z podcisnieniem jest w pozo nalezy przeprowadzic adaptacje biegu ja łowego najlepiej techem
  • Poziom 13  
    To zatkaj np. ręką wlot bezpośrednio nad przepustnicą i będziesz miał odpowiedź. Bez powietrza żaden silnik nie będzie pracował.
    Zobacz wzrokowo jakie jest uchylenie przepustnicy przy zwolnionym "gazie"
  • Poziom 10  
    Przepustnica działa prawidłowo, przy zwolnionym "gazie"jest zamknięta, próbowałem nawet z odłączonym całkowicie cięgnem - sytuacja się nie zmienia.
  • Poziom 22  
    To musi zasysac gdzies to powietrze, do takich obrotów musi byc go bardzo dużo nie jest to jakis cienki przewód podcisnienia ,spróbuj zatykać po kolei wszystkie dojścia a może silnik regulatora wolnych obrotów.
  • Poziom 10  
    Czy może zasysać powietrze poprzez uszczelniacze wtryskiwaczy?
  • Poziom 22  
    Może ale nie takie ilości ,co najwyżej wolne obroty byly by nierówne .
  • Poziom 12  
    Zdejmij keleme + na 5 minut =reset kopmutera mi pomoglo
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Zdejmij keleme + na 5 minut =reset kopmutera mi pomoglo

przychylam się do tego ale rozłączyć na minimum 15 minut zależy jaki komputer
  • Poziom 14  
    prawdopodobnie peknieta gumowa zlonczka lonczaca przepustnice z górnym kolekyorem ssacym po jakims przebiegu czesta usterka- ostatnio wy mienialem dwie sztuki, ew zblokowany silnik krokowy.Ale najlepiej mec fabryczny tester lub inne urzadzenie diagnozujace opla.
  • Poziom 10  
    Usterka usunieta, przyczyną okazał się zablokowany silnik krokowy.