Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizator wyłączenia (?)

05 Lut 2006 17:58 861 5
  • Poziom 18  
    Kompletnie nie wiem jak to nazwać, jak mod chce to niech poprawi. Chodzi o to, że jak mam taki układzik:
    no i silniczek sie kręci, świeci sie zielona dioda. Tylko jak zrobić takie coś, że gdy silniczek się nie kręci, świeci sie dioda czerwona??
  • Poziom 18  
    tylko, że to był przykład a ja zamierzam zrobić coś takiego, z tym, że zastosuje jeden włącznik z trzecią pozycją wyłączenia (w krokodylu takiego nie ma).
    A co do tego układu to czemu czasami wybuchał ten rezystor 25 Ohma? No i czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie ta dioda czerwona gaśnie jak jest włączone, bo tego nie rozumiem.
  • Specjalista elektronik
    To proste gdy włącznik jest rozwarty czerwona dioda świecie i prąd płynie od zasilanie przez diodę i dale przez silnik do masy. A gdy włącznik jest zwarty prąd diody nie może płynąć bo dioda i rezystor obiema końcami połączone jest teraz do źródła zasilania 12V.
    Rezystor 25 jest nie potrzebny.
    A co ty w ogóle chcesz osiągnąć, i po co ten włącznik i te dwie zielone diody.
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    Ach oto wiadomo po co już był ten rezystor 25.I musisz jeszcze wiedzieć o jednym nie ma innych przełączników niż te które dostane są w krokodylu, i na tej stronie korzystają z tego przełącznika co ty podłączyłeś do nie go diody i silnik.
    W krokodylu tylko nie uwzględnili trzeciego położenie tego przełącznika gdy żadne wejście nie jest podłączone do wyjścia.