Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

G這郾ik VISATON W 200SC-4Ohm zastosowanie na SUBWOOFER - opinie

06 Feb 2006 15:31 1230 7
  • Level 20  
    Mam g這郾ik firmy Visaton W 200SC-4Ohm.

Co my郵icie o zastosowaniu tego g這郾ika do subwoofera typ basreflex.

Podaje parametry ,czywi軼ie ze strony producenta:

Rated power 75 Watt
    Maximum power 115 Watt
    Nominal impedance 4 Ohm
    Frequency response (-10 dB) fu - 6000 Hz
    (fu: Lower cut-off frequency depending on cabinet) .
    Mean sound pressure level 88 dB (1W/1m)
    Maximum cone displacement 20 mm
    Resonance frequency fs 27 Hz
    Magnetic induction 1,1 Tesla
    Magnetic flux 600 µ Weber
    Height of front pole-plate 5 mm
    Voice coil diameter 3,5 cm
    Height of winding 1,2 cm
    Cutout diameter 18,4 cm
    Net weight 2,5 kg
    D.C. resistance Rdc 3,3 Ohm
    Mechanical Q factor Qms 3,41
    Electrical Q factor Qes 0,31
    Total Q factor Qts 0,28
    Equivalent volume Vas 71 l
    Effective piston area Sd 214 cm2
    Dynamically moved mass Mms 27 g
    Force factor Bxl 7,61 T · m
    Inductance of the voice coil L 1,5 mH

Pozdrawiam , ATPAW
  • Level 33  
    Nada si, jednak to tylko 20cm... Nie mo瞠sz wi璚 oczekiwa od niego zbyt wiele.
    Obudowa BR 32L strojona na 40Hz tunelem fi 75mm d逝go軼i 20cm.
  • Level 20  
    20cm , tyle maj 8' Tonsila a 25cm 10' . A Visaton odpowiednio dla 8' -23.2cm , a 10'- 28.3cm. Wi璚 niby r騜nica pomi璠zy 10' Tonsila a 8' Visatona jest niewielka , je郵i chodzi o wymiary zewn皻rzne ?
    Tak przynajmniej Mi si wydaje.

Dodano po 9 [minuty]:

Dodam jeszcze, 瞠 nie chc robi olbrzymiej skrzyni jak bym musia zastosowa do 10' . Mam pomieszczenie nieca貫 17 m^2. A 瞠 robie tego subika aktywnego , to i tak wychodzi ca趾iem spora paczka . Nawet je郵i dla tej 8' wychodzi 32L netto . To jeszcze dochodzi komora na wzmacniacz , a obudowe robie z mdf- 20mm. 500x340x430 c0 daje 73L brutto. Wi璚 taki ma造 i tak nie b璠zie . Chc to nap璠za wzmacniaczem 4R 100Wrms na 2SJ201 i 2SK1530 .
    Pozdrawiam !
  • Level 33  
    Te 32L powinno by dobre, zreszt r騜nica +-2L b璠zie niezauwa瘸lna, tak瞠 mi璠zy strojeniem 35, czy 40Hz mo瞠sz us造sze ma陰 r騜nic, lub jej wog鏊e nie poczujesz.
    Kurde, to ju m鎩 800 post :)
  • Level 20  
    No i znowu ja, nast徙i造 pewne post瘼y polegaj帷e na tym 瞠 suba ju mam gotowego. Tylko okaza這 si 瞠 za nisko jest zestrojony 30Hz. Mo瞠 te dlatego przy tej cz瘰totliwo軼i , a raczej zakres 30Hz-40Hz , wiej spore wiatry przez basreflex. I mam straszne swisty przy tym zakresie.
    Tunel wykonalem z rury 75mm jakies 25cm, profilowany wlot.
    Czyli pewnie zostaje mi skr鏂enie tunelu, ale czy ten manewr poza zejsciem do 35Hz , wyeliminuje mi swisty przy 40Hz.?.
    Dodam 瞠 tunel jest w kszta販ie litery L , mo瞠 to za豉manie 90' stopni wywo逝je jakie zawirowania. Czekam na sugestie i porady .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jest maly przekroj to stad... Proponuje skrocic nieco tunel, stroic wyzej i efektywniej. Nie oczekujmy od 8 calowki takich zejsc ludzie... Moze obustronny profil poprawi sprawe.
  • Level 20  
    takich cz瘰totliwo軼i.........., to znaczy jakich , dla mnie b璠zie ok jak osi庵ne 40Hz czy to mo瞠 jest nadal zbyt wygurowane marzenie. Napewno skr鏂e tunel, i dam profil na zako鎍zeniu tunelu. Niestety b璠e musia zakupi nak豉dke , bo w 鈔odku tunel mam wykonany z rury kartonowej o grubo軼i 軼ianki 6mm. A ty Tomaszo uwa瘸sz 瞠 optimum dla tego Visatona to zestrojenie na poziomie max 50Hz ?.
  • Level 20  
    I faktycznie zestrojenie pozostawi貫m na 30Hz, natomiast wyprofilowa貫m wylot tunelu. Swisty, turbulencje, wiatry :). Wszystkich tych niedogodno軼i ju niema . Subik teraz gra super. Tylko my郵 teraz o dorobieniu limitera do ko鎍闚ki, jak przesadze mocowo , to s造cha przester na wyj軼iu . Ale i bez takich maksymalnych warto軼i mocy , trz瘰ie mieszkaniem na niskich cz瘰totliwo軼iach. Subik poprostu si uda niebawem zamieszcze fotki na forum konstrukcyjnym .