Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

G這郾ik VISATON W 200SC-4Ohm zastosowanie na SUBWOOFER - opinie

06 Lut 2006 15:31 1185 7
  • Poziom 20  
    Mam g這郾ik firmy Visaton W 200SC-4Ohm.

Co my郵icie o zastosowaniu tego g這郾ika do subwoofera typ basreflex.

Podaje parametry ,czywi軼ie ze strony producenta:

Rated power 75 Watt
    Maximum power 115 Watt
    Nominal impedance 4 Ohm
    Frequency response (-10 dB) fu - 6000 Hz
    (fu: Lower cut-off frequency depending on cabinet) .
    Mean sound pressure level 88 dB (1W/1m)
    Maximum cone displacement 20 mm
    Resonance frequency fs 27 Hz
    Magnetic induction 1,1 Tesla
    Magnetic flux 600 µ Weber
    Height of front pole-plate 5 mm
    Voice coil diameter 3,5 cm
    Height of winding 1,2 cm
    Cutout diameter 18,4 cm
    Net weight 2,5 kg
    D.C. resistance Rdc 3,3 Ohm
    Mechanical Q factor Qms 3,41
    Electrical Q factor Qes 0,31
    Total Q factor Qts 0,28
    Equivalent volume Vas 71 l
    Effective piston area Sd 214 cm2
    Dynamically moved mass Mms 27 g
    Force factor Bxl 7,61 T · m
    Inductance of the voice coil L 1,5 mH

Pozdrawiam , ATPAW
  • Poziom 33  
    Nada si, jednak to tylko 20cm... Nie mo瞠sz wi璚 oczekiwa od niego zbyt wiele.
    Obudowa BR 32L strojona na 40Hz tunelem fi 75mm d逝go軼i 20cm.
  • Poziom 20  
    20cm , tyle maj 8' Tonsila a 25cm 10' . A Visaton odpowiednio dla 8' -23.2cm , a 10'- 28.3cm. Wi璚 niby r騜nica pomi璠zy 10' Tonsila a 8' Visatona jest niewielka , je郵i chodzi o wymiary zewn皻rzne ?
    Tak przynajmniej Mi si wydaje.

Dodano po 9 [minuty]:

Dodam jeszcze, 瞠 nie chc robi olbrzymiej skrzyni jak bym musia zastosowa do 10' . Mam pomieszczenie nieca貫 17 m^2. A 瞠 robie tego subika aktywnego , to i tak wychodzi ca趾iem spora paczka . Nawet je郵i dla tej 8' wychodzi 32L netto . To jeszcze dochodzi komora na wzmacniacz , a obudowe robie z mdf- 20mm. 500x340x430 c0 daje 73L brutto. Wi璚 taki ma造 i tak nie b璠zie . Chc to nap璠za wzmacniaczem 4R 100Wrms na 2SJ201 i 2SK1530 .
    Pozdrawiam !
  • Poziom 33  
    Te 32L powinno by dobre, zreszt r騜nica +-2L b璠zie niezauwa瘸lna, tak瞠 mi璠zy strojeniem 35, czy 40Hz mo瞠sz us造sze ma陰 r騜nic, lub jej wog鏊e nie poczujesz.
    Kurde, to ju m鎩 800 post :)
  • Poziom 20  
    No i znowu ja, nast徙i造 pewne post瘼y polegaj帷e na tym 瞠 suba ju mam gotowego. Tylko okaza這 si 瞠 za nisko jest zestrojony 30Hz. Mo瞠 te dlatego przy tej cz瘰totliwo軼i , a raczej zakres 30Hz-40Hz , wiej spore wiatry przez basreflex. I mam straszne swisty przy tym zakresie.
    Tunel wykonalem z rury 75mm jakies 25cm, profilowany wlot.
    Czyli pewnie zostaje mi skr鏂enie tunelu, ale czy ten manewr poza zejsciem do 35Hz , wyeliminuje mi swisty przy 40Hz.?.
    Dodam 瞠 tunel jest w kszta販ie litery L , mo瞠 to za豉manie 90' stopni wywo逝je jakie zawirowania. Czekam na sugestie i porady .
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Jest maly przekroj to stad... Proponuje skrocic nieco tunel, stroic wyzej i efektywniej. Nie oczekujmy od 8 calowki takich zejsc ludzie... Moze obustronny profil poprawi sprawe.
  • Poziom 20  
    takich cz瘰totliwo軼i.........., to znaczy jakich , dla mnie b璠zie ok jak osi庵ne 40Hz czy to mo瞠 jest nadal zbyt wygurowane marzenie. Napewno skr鏂e tunel, i dam profil na zako鎍zeniu tunelu. Niestety b璠e musia zakupi nak豉dke , bo w 鈔odku tunel mam wykonany z rury kartonowej o grubo軼i 軼ianki 6mm. A ty Tomaszo uwa瘸sz 瞠 optimum dla tego Visatona to zestrojenie na poziomie max 50Hz ?.
  • Poziom 20  
    I faktycznie zestrojenie pozostawi貫m na 30Hz, natomiast wyprofilowa貫m wylot tunelu. Swisty, turbulencje, wiatry :). Wszystkich tych niedogodno軼i ju niema . Subik teraz gra super. Tylko my郵 teraz o dorobieniu limitera do ko鎍闚ki, jak przesadze mocowo , to s造cha przester na wyj軼iu . Ale i bez takich maksymalnych warto軼i mocy , trz瘰ie mieszkaniem na niskich cz瘰totliwo軼iach. Subik poprostu si uda niebawem zamieszcze fotki na forum konstrukcyjnym .