Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jeden głośnik przesał grać w unitra trawata ws301S pomocy

mateeo50 06 Feb 2006 16:13 1340 15
    mateeo50
    Level 11  
    witam prosiłm bym o pomoć posiadam wzmacniacz unitra trawata ws 301S i dziś przestał mi grac jeden głosnik i niewiem czemu niejest to wina głośnika ale wzmacniacza bo gra tylko lewy a prawy nie jak dam odwroynie to gra prawy a lewy nie to czyli coś z wzmacniaczem bo ustawienia na komputerze sa dobre prosze o pomoc co mogło pujść
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Sprawdż bezpieczniki, porównaj pomiary ze sprawnym kanałem, daj troszku informacji, danych.
    wjacus
    Level 2  
    Ja tez mam taki problemik, wczesniej nie dzialalo nic wymienilem bezpiecznik i zaczela chodzic jedna stron, druga nie chodzi. Prosze takze o pomoc. Jezeli ktos bedzie wiedzial to prosze napisac tu lub wyslac mi maila.
    _PREDATOR_

Kolego wjacus a czytałeś post wyżej, nie ma gotowej recenty, trzeba znać objawy :P
    Scgemat i miernik do ręki, zacznij od czegoś.

PS. Nie pisz "tłusto" :D
    Lucki
    Level 21  
    Witam! miałem kiedyś taki problem z tą trawiatą. Mogę zaproponować Ci rozwiązania twojego problemu:

Bezpireczniki sprawdz, a jak nie pomoże to:

1. Profilaktyczna wymiana 2x4700

2. Sprawdz wartości na rezystorach drutowych ( znajdują się na środku płytki każdego kanału ) - tak jak kolega wcześniej powiedział trzeba miernik uruchomić :D

3. Wymiana wszystkich starych elektrolitów na nowe ( płytka wzmacniacza i przedwzmacniacza) - warto to zrobić, bo te stare ( sprzed 20 lat) są już napewno troszkę podeschnięte. Po wymianie bedziesz miał "nowy wzmacniacz"

4. Transystorki na końcówkach mocy sprawdź, bo jeden może szlak trafił

Obecnie mam 301 przerobioną na tranzystorkach tesli kd502. Wymieniłem wszystkie kond. Gra bardzo ładnie.

Polecam zainwestowanie w ten sprzęt bo naprawdę warto

Pozdrawiam
    Lucki:|:|
    mateeo50
    Level 11  
    witam teraz przestało juz wszystko grac wogule nieraguje

Dodano po 1 [minuty]:

jednak zainwestuje w niego troszke kasy co trzeb kupić i wymienić prosił bym o jakiś wykaz elementów do tego wzmacniacza co trzeba wymienić przy kapitalnym remoncie jego i jakie są koszty

Dodano po 47 [sekundy]:

czy zmieszczą się w 100 zł
    User removed account
    User removed account  
    frank82leon
    Level 14  
    Co tu planować trzeba naprawić i tyle
    Lucki
    Level 21  
    Wez serwisowke tego ws. spisz sobie wszystkie elementy. idz do sklepu elektronicznego i wydawaj kase

Pozdrawiam
    _PREDATOR_

Już miesiąc i kolega mateeo50 nie odpowiada, może przywitał się z prądem :D ?
    By wymienić/ kupić, to trzeba sprawdzić jakie elementy są uszkodzone i od tego zacznij.
    mateeo50
    Level 11  
    nie jeszcze żyje a zmacniacz stoi na pułce bezużytecznie a wszystek sprzęt się marnuje bo ja niewiem odczego zacząć i jak mam sprawdzać te elementy kase mam ale wiedzy brak
    _PREDATOR_

Pozwól, że zapytam, masz aby omomierz i woltomierz lub inny miernik uniwersalny, jeśli tak to zaczynamy od nowa :D
    mateeo50
    Level 11  
    niestety niemam ale moge porzyczyć to ja pożycze ten woltomierz i mi napiszesz co dalej
    _PREDATOR_

Dobra, potrzebny Ci będzie nie tylko woltomierz ale i omomierz.
    W między czasie zapoznaj się ze schematem ideowym, jak nie masz, to pobierz, jest w 'naszej' bazie schematów audio. Gdyby okazał się słabo/ mało czytelny, to podeślę Ci swojego, jak podasz mi maila na pw.
    Zwróć uwagę na podane napięcia na schemacie, odszukaj te punkty pomiarowe we wzmacniaczu, wyniki pomiarów podaj na forum.
    Warto by było sprawdzić tranzystory końcowe i sterujące mocy jak i wszystkie rezystory niskoomowe poniżej 470 Ohm w tym stopniu.
    Tranzystory mocy to te montowane na radiatorach, sprawdż również te mniejsze prostokątne o oznaczeniach BD.
    No, dalej zobaczymy co zdziałasz.
    Serdecznie pozdrawiam, życząc miłej niedzieli :D
    Banshe
    Level 1  
    PREEDATOR podesłał byś mi schemat na pocztę bo też naprawiam ws301s a ten schemat co mam jest niezbyt czytelny :)
    _PREDATOR_

Schemat wysłany.
    Nie odkopuj starych tematów/ patrz zasady forum!