Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dsl 1000 optymalne ustawienia do ściągania plików

06 Lut 2006 17:59 1013 3
  • Poziom 13  
    mam dsl 1000... jakie sa najlepsze ustawienia parametrow lacza oraz jaki ustawic priorytet sciaganych plikow aby transwer byl najkorzystniejszy?
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

chodzi mi o pobieranie, wysylanie, limity, ilosc zrodel na plik, ilosc polaczen...dodam ze mam xp, emule wersja 0.47a
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    paremetry łącza najlepiej takie jak są w rzeczywostości download/upload

a plików to najepiej sciągać na raz po kilka tak do 5-10. wszystko zależy od tego co sciągasz, jakie masz źródła i jak ci zależy na danym pliku.

jeżeli trafisz dobre źródła to możesz sciągać 2 pliki z prędkością po 50kb/s

a jeśli słabe to nawet jak bedziesz 50 siciagał to niewykorzystasz łącza

do tego o ile dobrze pamiętam dochodzi quota (stosunek tego co wysyłasz innym do twojego downloadu)
  • Poziom 13  
    a stosunek tego co wysyłam innym do mojego downloadu jaki powinien byc? dodam ze ja mam pobieranie 125KB\s a wysylanie 16KB\s . czy ten stosunek ma wplyw na predkosc i ilosc zrodel pobieranych plikow?
  • Poziom 17  
    trzeba znaleść konsensus między uploadem a zapchaniem łącza.

teoretycznie im masz większy upload tym powino ci się szybciej sciągać
    jednak jeśli dużo osób bedzie chciało to zapcha ci łączę i bedzię sciągać się wolniej myślę że tak koło 12 bedzię optymalnie

warto troche pokombinować