Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie paczki do GDN-27-150-8-SS

06 Feb 2006 21:10 885 5
  • Level 14  
    Mam pytanie o pojemność paczki do głośnika GDN-27-150-SS. Średniak to GDM-14-100-8-SS a wysokotonowy GDWT-8-150-8-PJ. Jaka powinna być pojemność kolumny żeby te głośniki grały dobrze:?:
    Dugie moje pytani jest takie czy głośnik średniotonowy mogę zabudować tak aby nie działało na niego ciśnienie niskotonowego:?:
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 33  
    Dla niskotonowca daj 45L strojenie 45Hz tunel BR fi 10cm długości 20cm. Będziesz miał lekkie podbicie w okolicach 60Hz, jednak ne będzie ono zbytnio słyszalne.
    Średniotonowca zabuduj obudową 2-3L i wytłum ją bardzo mocno gąbką w całej objętości.
    Zastanów się nad innym średniotonowcem, ten jest bardzo cihy w porównaniu do reszty głośników.
    Zamiast tuby wysokotonowej daj zwykłą kopółkę, będzie grała dosyć równo i jakościowo lepiej.
  • Level 14  
    To jakie poradził byś mi te średniaki? I czy nie dało by się zejść nizej ze strojeniem?
  • Level 15  
    Z tym strojeniem niskotonowego to proponuję doświadczalnie zacząć od 35HZ (fi 10cm dł. 35cm) i skracać np. co 5 cm do 20cm proponowanych przez luke666 i zobaczysz w odsłuchu co będzie tobie pasowało. Tylko pamiętaj, że potrzebny jest przyzwoity wzmacniacz żeby dobrze wysterować ten głośnik.
  • Level 14  
    Do wysterowania mam Technicsa Sa-EX100:) Mam nadzieje że to wystarzy. Dzięki za rady.