Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-680 - ciemny pas po spodniej stronie kartki

06 Lut 2006 23:32 1968 7
  • Poziom 10  
    Witam,

Drukarka (jak w temacie postu) robi ciemy pas szerokości około 2,5-3cm na dolnej stronie kartki (na górnej stronie kartki jest normalny czysty wydruk bez żadnych plam, smug, przebarwień, itp). Żeby było "śmieszniej" ten pas pojawia sie tylko i wyłącznie (ale niestey zawsze) na pierwszej kartce, pozostałe kartki są już drukowane normalnie. Drukarka była w serwisie (nieautoryzowanym), ale "fachowcy" powiedzieli, że nie wiedzą co może być przyczyną. Może ktoś z Was wie o co może chodzić i jak temu zaradzić?? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 43  
    zgaduje że toner masz nierorginalny
    mozesz juz czyścić modół DV bo wkrótce zacznie sypac na stronie druku
  • Poziom 25  
    Witam

Ten czarny pas niestety ale pojawia się czasami też przy oryginalnych tonerach. Spróbuj dobrze wyczyścić rolkę transferową - to powinno pomóc.

Pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Oczywiscie zafunduj drukarce....dokladne konserwacjke :)...ale przy okazji sprawdz poziom nosnika w drukarce....cos musi sie wysypywac z modulu PU....ale o tym juz napisano tyyyle....ze wystarczy poszukac

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    marek216 napisał:
    zgaduje że toner masz nierorginalny
    mozesz juz czyścić modół DV bo wkrótce zacznie sypac na stronie druku

Dobrze zgadłeś. Kupiłem zamiennik od jakiegoś kolesia z allegro. Drukarka była poddana koserwacji ... choć, czemu już dałem wyraz we wcześniejszym poście, nie mam zaufania do "fachowców" którzy to robili. Co wiecej po dokłaniujeszym przyjrzeniu się wydrukom stwierdzam, że również na stronie gdzie znajduje sie wydruk pojawiają się (praktycznie na cąłej powierzchni) bardzo drobne, niemalże niezauważalne czarne kropeczki ... wiec chyba masz racje że coś sie wysypuje z tego modułu o którym wspominałeś ... :|. Czy wymiana tonera pomoże?? I jeśli tak to czy ktoś może polecić jakiś tańszy zamiennik do tej kyocery?? Powiem szczerze że zaczynam tracić do tego sprzętu cierpliwość i jestem bliski wyrzucenia tego g.... przez okno i zakupienia jakiegoś innego, nowego, taniego w eksploatacji lasera ... tylko gdzie ja taki znajdę??? Pozdrawiam i dzięki za pomoc

• Poziom 43  
    hehe :D
    kyocera nie jest droga w eksploatacji tylko trzeba o ni adbać - wiem bo mam w domu :P
    na allegro można kupic orginały w sensownych cenach
    obecnie testuje na swojej jeden zamiennik ale powiem co i jak jak przeleci pełny pojemnik ( ok 3000 wydruków )

zasada narazie jest taka że do kyocer tylko orginały !

jak zrobisz porządną konserwacje, wyczyścisz modół DV i zmienisz toner to drukarka wróci do normalności :D

pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Jenot napisał:
    Dobrze zgadłeś. Kupiłem zamiennik od jakiegoś kolesia z allegro. Drukarka była poddana koserwacji ... choć, czemu już dałem wyraz we wcześniejszym poście, nie mam zaufania do "fachowców" którzy to robili.

To po co tam dawales....drukarke do naprawy?...mialo byc taniej?...czy nie bylo autoryzowanego serwisu? :)

Jenot napisał:
    Co wiecej po dokłaniujeszym przyjrzeniu się wydrukom stwierdzam, że również na stronie gdzie znajduje sie wydruk pojawiają się (praktycznie na cąłej powierzchni) bardzo drobne, niemalże niezauważalne czarne kropeczki ... wiec chyba masz racje że coś sie wysypuje z tego modułu o którym wspominałeś ... :|. Czy wymiana tonera pomoże??

Moim zdaniem oprucz toneru...masz problem z nosnikiem....ale o tym juz napisano tony na tym forum....wiec nie bede sie powtarzal...a tego wiedziec w tym serwisie pewnie nie mogli ;)

Jenot napisał:
    I jeśli tak to czy ktoś może polecić jakiś tańszy zamiennik do tej kyocery??

A po co?....na allegro dostaniesz....w rozsadnych cenach....od 70 do 100 pln....oryginal...ktory na pewno ci wystarczy na lata :)

Jenot napisał:
    Powiem szczerze że zaczynam tracić do tego sprzętu cierpliwość i jestem bliski wyrzucenia tego g.... przez okno i zakupienia jakiegoś innego, nowego, taniego w eksploatacji lasera ... tylko gdzie ja taki znajdę???

Sprzet jest dobry....pomimo pewnych niedorubek, ktory wlasnie wychodza jesli stosuje sie zamienniki tonera....wiem bo sam serwisuje regularnie....kilkadziesiat tego rodzaju drukarek :)

Uwiez mi ....nowego i taniego w eksploatacji lasra...nie dostaniesz....bo takiego po prostu nie ma ;) .....kazda drukarka ma cos za i przeciw....reszta to bajki handlowcow, ktorym zalezy na sprzedazy ;)

Jesli chcesz naprawde dobry laser....to polecalbym...oczywiscie uzywane, nowych juz nie robia :( ... drukarki Kyocera....serii FS-1xxx....czyli FS-1000....FS-1000+....FS-1010....sa naprawde suuper...klienci sobie je b.chwala :) ...mam tez taka do celow prywatnych....na allegro mozna ja kupic za ok 200 do 300 pln....a oryginalny toner na 8000 tys stron domowego uzytku...kupisz na allegro za ok 130 do 150 pln...wiec mysle, ze starczy ci na klika ladnych lat :) ...jesli nie do konca zywota drukarki ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    forteca napisał:

To po co tam dawales...drukarke do naprawy?...mialo byc taniej?...czy nie bylo autoryzowanego serwisu? :)
    Moim zdaniem oprucz toneru...masz problem z nosnikiem...ale o tym juz napisano tony na tym forum...wiec nie bede sie powtarzal...a tego wiedziec w tym serwisie pewnie nie mogli ;)

Dałem tam do naprway bo w autoryzowanym serwisie zaśpiewali mi za konserwację, przegląd i czyszczenie 150 zł ... co przekracza o 20 zł cenę za jaką kupiłem od znajomego ta drukarkę. Drugim czynnikiem było to że do tego serwisu mam przysłowiowy rzut (moherowym ;) ) beretem, a opinię znajomych były całkiem niezłe na temet tego punktu.
    Co do nośnika to faktycznie musiałem go uzupełnić (kupiłem proszek na allegro), bo kiedyś mój brat przy napełnianiu tonera wysypał nośnik ... nie pytajcie mnie jak to zrobił ... bo ja do dziś tego nie wiem ... :|
    Reasumując to od czasu kiedy zaczęły sie kłopoty z drukarą (dosypywanie nośnika) włożyłem w jej reanimację dobre 200 zł i zastanawiam sie po prostu czy dalej ma to sens ...
    Dziękuję za sugestie co do drukarki, ja osobiście zastanawiałem się nad 4 modelami: HP 1020, Konica Minolta PagePRO 1300W, Samsung ML-1610 lub Kyocera FS-720. Osobiście najbardziej skłaniałbym sie ku FS-720a najmniej ku PP 1300W (mamy ten model w pracy i po przejechaniu tylko 12000 wydruków zaczynają sie już pojawiać na kartkach podłużne pionowe zabrudzenia - wszystko na oryginalnych tonerach), ale chętnie usłyszałbym opinię specjalistów na ten temat. W każdym razie funduszy mam około 400-450 zł. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszystkie rady i sugestie