Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

COM do laptopa

latrop 06 Feb 2006 23:51 1686 2
 • #1
  latrop
  Level 10  
  Witam mam pytania czy żeby podłącyć do laptopa nie wyposażonego w com iterfejs do gazu można wykożystać kabel z przejściówką USB>COM czy lepiej kupić kartę ztym wyjściem.
 • #2
  kokodin
  Level 21  
  wszystko zależy od ilości pieniędzy mocy obliczeniowej laptopa i samego programu jeżeli laptopik ma spory zapas mocy (nie mówie o baterii) to kabel usb=>com powinien wystarczyć ale jeżeli oprogramowanie nie jest pod windows tylko np pod dosa bo o takim czymś nadal trzeba pamiętać to w dosie usb nie działa (z resztą to interfejs wymyślony przy współpracy z micro$oft) i powinno sie pomyśleć o czymś innym np o laptopie z comem za 200 zł na allegro tylko do celów tego programu (klasy 486 lub pentium) a inne interfejsy z comem czasami również są niewidoczne w dosie dlatego do takich programów wręcz zalecam stary komputer
 • #3
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Ponieważ kolega kokodin napisał swój wywód mętnie (delikatnie mówiąc), pozwolę sobie na własny post.
  Adapter USB->RS232C jest tylko emulatorem portu, a nie portem fizycznym. Więc wszystko zależy od programu, czy da się na taki port ustawić, i czy nie wymaga informacji z innych linii niż linie danych. Bez sprawdzenia konkretnego programu (lub bez kontaktu z jego autorem) nie da się tego dokładnie przewidzieć. Karta PCMCIA realizuje wszystkie funkcje portu, zatem jest rozwiązaniem bezpieczniejszym, choc niestety droższym.