Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2.5 tdi 1999r, usterka Airbag

07 Lut 2006 06:20 13153 23
  • Poziom 16  
    Wiatm mam problem z airbagami w Audi A6 2.5tdi 1999r polega on na tym ze swieci sie kontrolka airbag po podlaczeniu pod kts500 wyswietlilo dwa bledy za niskie napiecie zasilania i uszkodzony sterownik cyfrowy i oczywiscie bledu niemozna wykasowac jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc (jesli bedzie potrzeba to moge dokladnie odczytac kody bledow)
  • Poziom 18  
    jesli ten błąd to 65535 albo cos takirgo to uwalona jest zawartość pamięci t trzeba go na nowo zakodować bez rozkręcania i fachowca sie nie obejdzie. Taką usterke może spowodować podłączenie do vag-coma albo podobnych wynalazków. Ja to miałem w toledo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Witam bląd "uszkodzony sterownik" może palić się po jakimś wypadku, odpalone poduchy albo napinacze.
  • Poziom 18  
    Musisz nawiazać kontakt z osoba która ma i potrafi odswiezyć pamięć w sterowniku. Jesli to nie pomoze to sterownik do naprawy lub wymiany. opisz tylko w jakich warunkach Ci sie to zaświeciło.
  • Poziom 16  
    Witam auto bylo sprowadzone i juz sie swiecila poduszka napewno bylo uderzone po stronie kierowcy czy airbagi sa niewystrzelone tego niewiem wizualnie na kierownicy fotelah i po stronie pasazera nic niewidac
  • Poziom 22  
    Airbagi mogą być cale może byly wymienione ,za granicą nie wymyślili czegoś takiego jak zasepka airbagu, a pasy normalnie się zwijają ?
  • Poziom 16  
    Witam pasy zwijaja sie normalnie a blad od airbagow to 65535 internal module memory error czyli cos ze sterownikiem numery sterownika to 4BO9596556 jesli mozecie to napiszcie gdzie go szukac bo musze go wymontowac i do fachowca zawiesc z tego co mi powiedzial jest gdzies pod konsola ale jesli ktos dokladnie wie gdzie to jest to prosze o wskazowki
  • Poziom 16  
    ok dzieki za podpowiedz czeka mnie troche rozbierania
  • Poziom 24  
    Kilka dni temu z Berlinie zakupiłem identyczne audi A6 99r. z takim samym problemem z poduszkami (internal memory error).
    Proszę o kontakt osobę, której mógłbym podesłać sterownik poduszek celem usprawnienia go. Auto wydaje się bezwypadkowe. Bezczelny niemiec zrobił taki patent: rozebrał zegary i zakleił czarną taśmą izolacyjną kontrolkę poduszek. Kiedyś w Niemczech takie rzeczy się nie zdarzały.
    Nie mam teraz przy sobie nr tego sensora, podam go jutro.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

nr ster. 4B0 959 655 G kodowanie 00106
  • Poziom 14  
    chcialbym podpiac sie do tematu, mam audi a6, ostatnio rozbieralem siedzenie pasazera(nie dziala silnik od przesuwania fotela) i odpiolem kabelek od poduszek, oczywiscie pozniej w swojej genialnosci wlaczylem zaplon zeby sprawdzic czy mam napiecie zasilajace silnik przesuwania siedzenia.no i zonk, pojawila sie kontrolka od airbaga:( podlaczylem sie vagiem i mam 1. blad 532 2. blad 1218 no i 3. 65535 :) skad pojawil sie ten 3?
  • Poziom 33  
    Wina leży w konstrukcji sensora, ktory został wycofany z powodu błędów.
  • Poziom 14  
    hmmm.. tylko ze ja mam audi a6, 1.9tdi z 97 roku, tam sa inne sterowniki, chyba. i teraz jestem w kropce, bo pewnie sam tego nie naprawie, ale mam sto pytan i zero jasnych odpowiedzi, a mianowicie, czy mozliwe ze ten crash data pojawil sie przez polaczenie z vagiem? czy dlatego ze wykryte usterke 1218? czy dlatego ze uzbieralo sie wiecej bledow? jak probuje kasowac poduszki to wylacza sie radio, czy to normalne? czy mozliwe ze brakuje jakiegos plusa B+ i jak znjade usterke to pozwoli mi vag skasowac te bledy i nie wyrzuci 65535?
  • Poziom 33  
    Są sterowniki co padają same przy sprzyjających okolicznościach i są tacy co je psują.

Błąd 65535 to jest błąd sumy kontrolnej, tłumacząc łopatologicznie kawałek pamięci wyleciał w kosmos i rozbił się na elektrony.

Podaj nr sterownika, może da się cos zrobić.

Niech to będzie przestroga dla potomnych systemy AIR BAG omijajcie z daleka. Nie raz robiłem sterownik po magiku co kupił kabelek za 40 zł i jest najlepszym diagnosta pod słońcem.

PS skąd mam wiedzieć jakie masz auto co ja wróżka jestem
  • Poziom 14  
    ok, numer sterownika podam wieczorem, a moge go wymontowac i tak jezdzic czy jak go nie bedzie to cos sie stanie? sorry ze nie napisalem modelu na poczatku:) i jeszcze jedno pytanie:) czyli nawet jakby sie okazalo ze jakis tam kabelek jest nie podlaczony( B+ cos tam slabe napiecie lub zwarcie do masy) i poprawilbym mocowanie i naprawil to i tak sterownik nie pozwoli sie skasowac bo ma juz zapisane to crashdate i teraz tylko wymina calego softu sterownika?
  • Poziom 33  
    Bez sterownika bedzie smigac bez problemu, po poprawieniu zasilań i kabli nie skasujesz tego błędu.
  • Poziom 14  
    dziekuje ci za wyczerpujace odpowiedzi, tego sie wlasnie obawialem:(i jeszcze jedno ostatnie na dzisiaj pytanko:) w vagu wyswietla w kolejnosci od gory blad 532,1218,65535.czy kontrolka airbaga powinna byla zapalic sie juz po bledzie 532 czy dopiero po 1218 czy dopiero po tym 65535?
  • Poziom 14  
    wyciagnelem ten sterownik:) 4 godz wyjecie z poskladaniem z powrotem:)sensor jest bosha numerek 0 285 001 106 a numer vw 4B0 959 655 C.yaaro jest jakas szansa na naprawe?
  • Poziom 33  
    Tak da sie to zrobić w celach szkoleniowych. Sensor jest na śmietnik.
  • Poziom 10  
    yaaro napisał:
    Tak da sie to zrobić w celach szkoleniowych. Sensor jest na śmietnik.
    właśnie , dlaczego na śmietnik. Byłem w BOSCH SERWIS i powiedzieli że koszt naprawy to 300zł. Zastanawiam się czemu to tyle kosztuje. Mechanik powiedział mi tylko że trzeba wyjąć i wyczyścić sensor na stole. Nic więcej nie chciał powiedzieć
  • Poziom 9  
    panowie mam podobny problem z a6 airbag, wymienialem siedzenia przednie, posiadam audi a6 z 98r a zmieniłem siedzenia z audi 2002r, siedzenia sa identyczne i posiadaly airbagi, po zmienieniu wszystko dziala idealnie ale pojawila sie kontrolka airbagu, podlaczylęm go pod komputer i nie wykrywa zadnych bledów wszystko jest wporzadku i bezbłednie jego zdaniem a kontrolka wciaz swieci!, czy ktos mial podobny problem????