Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obciążenie procesora.

07 Lut 2006 14:33 1696 6
 • Poziom 11  
  Od jakiegoś czasu zayważyłem bardzo dziwne zachowanie komputera. Przy odpalaniu jakiejkolwiek aplikacji obciążenie procesora wynosi 100%. Przy przegrywaniu z DVD na dysk obciążenie przeskakiwało co chwilę z 30% na 100% (30%, 100%, 30%, 100%...). Wiem, że takie zachownie nie jest normalne. Szcególnie gdy mam: AMD athlon 64 3000+, 512 (2x256) ramu DDR (WILKI), karta graficzna ATI Radeon X600, płyta główna ASUS A8V-E.
  Zrobiłem mały teścik. Próbowałem przegrać plik z płyty DVD na dysk. Sytuacja tak jak poprzednio (100%, 30%, 100%, 30%...). Tym razem jednak przyjżałem sie procesom, no i niestety nie ma procesu który obciążałby cały czas tak bardzo procesor. Na różnych procesach wskakuje od 20% do 50% trwa taki stan sekunde czy dwie po czym zużycie "przeskakuje" na inny proces!

  Mam jeszcze jeden problem, komputer potrafi zrestartować się lub zawiesci kilka razy dziennie. Ale nie jest to regóła. Przez tydzie może się nie dziać nic, a przez dwa dni ciągle mu odbija. Problem jest już od dłuższego czasu, nawet po wymianie prawie wszystkich podzespołów, włącznie z zasilaczem, (został tylko dysk twardy i stacja dyskietek ), dzieje się to samo! Gdy oddałem kompa do serwisu powiedzieli że u nich wszystko było OK. Niestety u mnie nie jest. Czy może być to spowodowana np. od listwy zasilającej??
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Moderator Samochody
  A jak wygląda sprawa z internetem?? posiadasz dobry system antywirusowy?/ takie zachowanie moze aczkolwiek nie musi byc spowodowane przez jakies robactwo, bycmoze one tak mocno obciazaja procka, a jak zachowuje sie temperatura procka dysku i płyty??
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Poziom 39  
  Wyświetl status połączenia karty sieciowej przez którą łączysz się z siecią Internet. Zamnij prawie wszystko co pokazuje się w "tray-u" (p2p, gg, skype). Jeśli ilość pakietów wysyłanych rośnie bardzo szybko to masz jakiegoś szpiega w systemie.

  Odpal HijackThis i przejrzyj loga.
 • Poziom 39  
  Witam
  Niekoniecznie takie objawy są spowodowane wirusem. Mogą także występować błędy w rejestrze (wpis w rejestrze odwołuje się do nieistniejącego pliku wykonalnego). Najlepiej jakbyś najpierw upewnił się, że nie ma wirusa (przeskanować komputer dobrym antywirusem –„Kasparsky, NOD32, itp.) a potem przeskanował i zreperował rejestr np : „jv16 Power Tols, lub innym”. Po tych zabiegach sprawdź, czy problem dalej wystęuje.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  krzyżowiec1410 napisał:
  Gdy oddałem komputera do serwisu powiedzieli że u nich wszystko było OK. Niestety u mnie nie jest. Czy może być to spowodowana np. od listwy zasilającej?

  Czy listwa zasilająca w mieszkaniu jest podłączona do gniazda zasilającego z bolcem? Czy bolec jest faktycznie podłączony do przewodu zerowego (w starych instalacjach) a w nowych do przewodu PEN? W celu zrozumienia tego zdania trzeba być elektrykiem. Jeśli się nie jest, to trzeba zasięgnąć porady u dobrego fachowca, który problemu uziemienia nie olewa. :!:
  Ponadto, jakie napięcie zasilania utrzymuje się w sieci elektrycznej? Proszę nie sprawdzać palcem, lecz woltomierzem. Czy w domu zainstalowany jest bolier lub często używa się czajnika elektrycznego? Jaką masz, panie kolego temperaturę procesora i płyty głównej? Pomyśl o zabezpieczeniu przed przepięciami połączenia sieciowego. Proszę o log z SMART monitoringu dysku.
 • Poziom 11  
  Ze swojej strony dodam, jako taka mala dygresja, ze po instalacji kasperskiego pojawily mi sie BSody przy wylaczaniu komputera. Usuniecie kasperskiego naprawilo problem.
 • Poziom 11  
  W domu mama starą instalację. Bolec uziemiający podpięty jest do "0". Nie mam bojlerów, czajników elektrycznych innych prądożłopów, czy innych urządzeń powodujących duży pobór mocy! W tej chwili nie mam czym zmierzyć napięcia bo nie posiadam miernika, musiałbym porzyczyć! Musze pokombinowac i podłączyć komputer na inną listwę i zobaczyć czy problem będzie się powtarzał. Bo wydaje mi się że problem pojawił się właśnie po kupieniu listwy, ale to było dość dawno i nie jestem pewny w 100%! Po za tym nie podoba mi sie pamięc RAM podejrzewam że jest uszkodzona, czeka mnie kolejna wizyta w serwisie!

  Z prockiem jest już OK! Mieszałem szukałem, kombinowałem aż przekombinowałem i system padł. Jedyne co mogłem zrobić to format c: [ENTER]! Po postawieniu systemu od nowa nie mam jak na razie problemów!