Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulpit za duży, ikony wyłażą poza widoczny desktop. XPsp2 nv

07 Lut 2006 17:03 12096 4
 • Poziom 21  
  Jeden gościu zgłosił mi problem z desktopem, problem jest w tym, że ikony wychodzą mu poza widoczną część pulpitu przez co nie można ich dosięgnąć.
  Niektóre programy też uruchamiają sie poza lub trzeba je mocno ściągnąć z powrotem. Pozatym zmiana rozdzielczości nic tu nie daje. Karta graficzna to Nvidia FX5200 oraz Windows XP sp2.
 • Poziom 26  
  Może ma ustawione dual monitor na sterowniku?Albo wogule np.powiększenie.Trzeba zobaczyć w ustawieniach w tym sterowniku.Jeśli to nie to,to może z samym sterownikiem coś się wydarzyło.
 • Poziom 17  
  Po przeczytaniu pierwszego zdania stwierdziłem, że może wystarczyłoby po prostu kliknąć na pulpicie prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję "Rozmieść ikony według..." (coś w tym stylu; nie powiem Ci dokładnie, bo nie mam Windowsa na dysku). Ale po przeczytaniu tego drugiego zdania mam inną koncepcję - można zmienić ustawienia monitora (u mnie są to parametry: H-Center, H-Size, V-Center, V-Size).
 • Poziom 21  
  nic to nie daje bo dla przykladu instalator Ahead nero odpala sie w taki sposob ze okno z menu jest nie przesuwalne i ledwo wystaje z prawej strony. Ikony tez uciekaja na prawo. Brakuje ograniczenia z prawej strony pulpitu a zegarek i pasek zadan ma wlasciwy rozmiar i mieszcza sie w obrazie.
 • Poziom 14  
  Twój kolega bawiąc się ustawieniami karty grafiki załączył sobie "wirtualny pulpit".
  Pulpit wirtualny jest większy od ekranu.
  Trzeba bardzo dobrze przyjrzeć się ustawieniom karty grafiki, a szczególnie "wodotryskom".
  Jeśli nic nie pomoże to trzeba odinstalować kartę i zainstalować standardową SVGA. Następnie zainstalować oryginalne sterowniki z płytki karty grafiki.