Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra b 96r - programy diagnostyczne i kable

MARCIN_DOB 07 Lut 2006 23:14 35654 7
  • #1 07 Lut 2006 23:14
    MARCIN_DOB
    Poziom 17  

Witam !!

Szukam programów i schematu kabla do złącza serwisowego w oplu Vectra B 96r

Czysto edukacyjnie - jakie informacje można uzyskać przez podłączenie komputera do takiego samochodu ( czy można zdiagnozować jakieś usterki - zaświeciła mi się kontrolka od poduski powietrznej )

za wszelkie podpowiedzi serdeczne dzikuję :)

marcin_dob

-1 7
  • #3 08 Lut 2006 21:52
    wojtas69
    Poziom 15  

Słabym punktem Vectry jest złacze napinacza pasa-bardzo często ludzie żalą się na błędy poduchy po gwałtownym szarpnięciu fotelem.
    Kody usterek raczej nie dotryczą błędów sterownika poduchy bez TECH-a się nie obędzie.

0
  • #4 19 Lut 2006 14:15
    MARCIN_DOB
    Poziom 17  

a czy są jakieś programy i kable którymi można sie podłączyć ( do złącza pod ręcznym ) ??

0
  • #5 19 Lut 2006 15:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Lut 2006 07:23
    archi7711
    Poziom 2  

Kiedyś miałem taki przypadek ,a przyczyną był spadek napięcia przy rozruch.Koszt to 50pln za podpiecie się do kompa i 10 za skasowanie błędu(w stacji ISO)

0
  • #7 15 Sty 2010 16:51
    barteqqq
    Poziom 21  

W viki b pod fotelem kierowcy i pasażera są kostki które można bardzo łatwo zruszać np przy sprzątaniu. Ale problem pojawia się dopiero wtedy gdy kostka się rozłączy (lub nie ma styku na którymś z pinów) i włączymy zapłon, wtedy komputer informuje nas o wadliwym działaniu poduszki powietrznej lub napinacza pasów bezpieczeństwa. A jeżeli chodzi ci o domową diagnostykę autka to są 2 wyjścia: pierwsze to takie że kabel można po prostu kupić na allegro i program tez jest tam do nabycia (koszt kabla to jakieś 150 - 300 zł a programu znacznie większy) natomiast ja polecam 2 sposób kupić gdzieś używany kabel np w jakimś warsztacie diagnostycznym a program po prostu ściągnąć z neta. Potrzebna będzie Ci również lista błędów, ją też bez większych problemów można znaleźć w internecie.

0
  • #8 15 Sty 2010 17:07
    glosny83
    Poziom 28  

Anonymous napisał:
    Nie ma

jakieś badziewia są.

0