Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Brandt 2524 (PW7010 export) nieudana naprawa

szmulo 08 Lut 2006 08:09 1723 3
  • #1 08 Lut 2006 08:09
    szmulo
    Poziom 2  

Witam. Jestem swieżakiem więc proszę o wyrozumiałość. Od początku: Jakis rok temu zrobilem śrubokrętem zwarcie na końcówce mocy (KD503) jednego kanalu. Byl duży błysk i kanał oczywiście przestał grać. Drugi kanał grał dalej. Za radą mojego kolegi elektronika kupiłem nową końcówkę (a nawet obie, na wszelki wypadek - kupiłem drogie BDY58, bo takie poradzono mi na Wolumenie). Wymienilem tylko te dwa tranzystory (na radiatorze). Po ponownym włączeniu na chwilkę zapalila się dioda sygnalizująca wlączenie i uslyszalem charakterystyczne 'załączenie' głośników po czym spalil się główny bezpiecznik. Bezmyślnie założyłem więc większy - wtedy coś błysnęło przy tylnej ściance (wg. mnie tam nic nie ma...) i to by było na tyle. (Dodam, że chciałbym go naprawić ponieważ przed tym wypadkiem ze śrubokrętem, wzmacniacz dostał nowy potencjometr głośności i kondensatory w zasilaczu (Elna 6800uF)wiec trochę w niego zainwestowałem

Odłożylem go na półke i zacząłem używać Kenwooda KA-80B (na STK 0060II), ale odnoszę wrażenie, że to nie gra tak jak stary polski wznacniacz.

Będę wdzięczny za pomoc - krok po kroku - od czego zacząć, co potem itp. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

• #2 08 Lut 2006 08:51
    efekt
    Poziom 21  

witam
    Proponuję oddać wzmacniacz do serwisu . Z naprawą wzmacniacza należy mieć trochę praktyki , to nie jest takie proste .

• #3 08 Lut 2006 12:05
    ALTON
    Poziom 38  

Do wymiany tranzystory końcowe.Archiwalne BDY się tutaj nie nadają.2N3773 x2.Tranzystory sterujące do wymiany i prawdopodobnie para różnicująca na wejściu.

• #4 08 Lut 2006 18:22
    szmulo
    Poziom 2  

Czy na 100% te BDY58 (ST) nota bene nie mogą zostac uzyte w tym wzmacniaczu ? Gość w sklepie na Wolumienie twierdzil, ze sa 'wiele lepsze' do zastapienia kd503 od 2N'ow, o czym swiadczyc moze rowniez ich cena (w sklepie internetowym ok. 20pln/szt) ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME