Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NV-HD700 Panasonic

Amador 08 Feb 2006 14:43 2566 5
    Amador
    Level 14  
    Witam

Pasma niepowodzeń z magnetowidami ciąg dalszy. Kupiłem po okazyjnej cenie w idealnym stanie magnetowid Panasonic NV-HD700 magnetowid działa super nagrywa i odtwarza idealnie, ale… kasety nagranej na nim nie da się odtworzyć w innym magnetowidzie.
    Nagraną kasetę w SP na Panasonic-u ten magnetowid odtwarza idealnie gorzej jest, gdy tą kasetę wsadzę do innego magnetowidu (Sony, Aiwa). Na tych magnetowidach chwilę idzie dobrze potem włącza się autotracking a za moment włącza się LP by znowu za moment powrócić w tryb SP i tak w kółko. Kasety nagrane na Sony czy Aiwie, Panasonic odtwarza perfekcyjnie. Niestety nie posiadam żadnej instrukcji do Panasonic-a, bo być może jest to kwestia jakiś ustawień gdzieś w menu albo na przełącznikach. Może ktoś z Was miał z czymś takim już styczność i podpowie mi, w czym jest przyczyna.

Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    marck1
    Service technician RTV
    Instrukcję obsługi do tego modelu mam ale po GB, całość to ok. 2.5MB i ok. 50str. - Gdzie wysłać?
    Wydaje mi się, że nie jest to sprawa ustawień z poziomu użytkownika, ale?.
    Amador
    Level 14  
    Witam

Jeśli możesz to prześlij mi ją na pocztę: amador(malpa)op.pl
    Będę bardzo zobowiązany.
    Mówisz, że nie jest to sprawa ustawień? To w takim razie, czego?
    Jak pisałem wcześniej magnetowid nagrywa i odtwarza taśmy idealnie zarówno nagrane na nim jak i na modelach innych producentów. Myślę, że magnetowid nagrywa „coś” jeszcze na taśmę, co ma mu pomóc mu później w ewentualnym montażu. Myślę tak, ponieważ objawia się to przejściem innych magnetowidów na LP w równych odstępach czasu. Nawet, jeśli w magnetowidzie Sony w chwili, gdy prawidłowo odtwarza nagraną na Panasonic-u taśmę wyłączę auto-tracking ten i tak przełącza się na LP by zachwalę odtwarzać ją prawidłowo z prędkością, z jaką została nagrana, czyli SP. Może gdzieś jest jakieś ustrojstwo (menu, bo przełączniki sprawdziłem), które jest temu winne.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    W Twoich podejrzeniach jest wiele racji. W tym modelu zastosowano specjalną funkcję nagrywania tzw. AI REC (Artifical Intelligence) dzięki której uzyskuje się obraz o optymalnej jakości. Nie wnikając w szczegóły działania tej funkcji można stwierdzić, że kasety nagrane na tym VCR z jej pomocą, nie będą prawidłowo przetwarzane na innych magnetowidach i producent konstruując ten model miał tego świadomość.
  • Helpful post
    marck1
    Service technician RTV
    Jeżeli jest tak jak pisze oldboy, to może być prawda, wszystko się wyjaśni jak znajdziesz to w instrukcji - idzie już do Ciebie.
    Amador
    Level 14  
    Witam :D

Marck 1 dziękuję za instrukcję jednak się przydała. Rację ma też oldboy, który naprowadził mnie na trop, czego szukać w instrukcji. Jak pisałem sprawdzałem przełączniki, ale przełączałem je już w trakcie zapisu. Mimo że te przełączniki są mechaniczne to logika magnetowidu ignoruje ich przełączanie już w trakcie zapisu. To dlatego nie mogłem tego wyłączyć. Odpowiedzialny za taki zapis i nie tylko jest przełącznik AI (tak jak pisał oldboy „Artifical Intelligence”). Tak, więc dzięki Waszej pomocy Panowie problem został rozwiązany, za co Wam bardzo dziękuję.

Pozdrawiam