Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z wyświetlaczem Pioneer KEH-M9300RDS

Dziejo 08 Lut 2006 16:11 887 6
  • #1 08 Lut 2006 16:11
    Dziejo
    Poziom 10  

Mam problem z wyświetlaczem, panel radia działa poprawnie świecą przyciski i sam wyświetlacz lecz nic na nim nie widać, nie widać cyferek widać je tylko pod bardzo dużym kontem, wyświetlacz LCD. Zastanawiam się czy nie jest uszkodzony wyświetlacz lub folia polaryzująca. Za wyjaśnienie i pomoc bardzo dziękuję :)

• #2 08 Lut 2006 23:56
    Konart
    Poziom 15  

Dokładnie nie znam tego modelu ale wdaje mi się że uszkodzenie jest dość proste. Prawdopodobnie uszkodziły(a) się żarówki podświetlające wyświetlacz. W niektórych radiach trzeba rozbierać panel. Powodzenia:D

• #3 09 Lut 2006 12:16
    Dziejo
    Poziom 10  

Podświetlanie działa, ekran świeci na bursztynowo. Owszem są tam również żarówki z zielonymi nakładkami ale wydaje mi się że jest to tylko zmiana barwy wyświetlacza i klawiszy. Dziękuję za odzew :|

• Pomocny post
    #4 09 Lut 2006 12:33
    djlj24
    Spec od car audio

Jeżeli wyświetlacz teraz jest pozytywowy (znaczy świeci cały na jasno) to uszkodzone są polaryzatory - czyli w zasadzie brak możliwości naprawy.

• #5 09 Lut 2006 12:52
    Dziejo
    Poziom 10  

Tak świeci na jasno. Te polaryzatory rozumię to elementy wewnątrz wyświetlacza LCD. Myślałem również czy nie jest uszkodzona gumowa listwa doprowadzająca napięcia znajdująca się między szklanym ekranem a płytką drukowaną panela.
    Jeśli jest uszkodzony sam wyświetlacz (tzn. wyświetlił już swoje) to czy jest możliwość podmiany z jakiegoś innego wam znanego panela.
    Dzięki za dotychczasową pomoc :)

• #6 09 Lut 2006 13:18
    TYTUS...
    Poziom 32  

Z innego modelu nie da rady tylko z takiego samego.

• #7 09 Lut 2006 13:26
    Dziejo
    Poziom 10  

Podmieniłem inny wyświetlacz LCD z innego radia i segmenty wyświetlały się. Potwierdziłem fakt, że jednak wyświetlacz złużył się. Dziękuję bardzo za podpowiedzi dużo pomogły :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME