Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROBLEM Z JUNKERSEM

08 Lut 2006 17:03 4138 9
  • Poziom 2  
    MAM PIEC JUNKERS ZWE24-2KP - DWUFUNKCYJNE Siedmioletni
    Problem jest w tym iz zapowietrza mi cały czas grzejniki, dokładniej
    Podczas normalnej Pracy CO Jest wszystko OKI, po odkręceniu ciepłej wody i napuszczeniu do wanny (dwie minuty) piec przełancza sie znowu na CO (pompuje pompa obiegowa) i w grzejnikach w jednym pokoju zaczyna bulgotać w grzejnikach, a na piecu słychać jak automatyczny odpowietrznik puszcza powietrze, i niknie to po dwóch minutach.
    Problem nie występuje jak Obwód CO jest wyłączony (latem). Odpowietrzanie grzejników pomaga ale na krótko na parę godzin.
    Czyściłem tez wymiennik obecnie nie ma kamienia kotłowego - prawie go nie było.
    Instalacja trzyma ciśnienie i nie ma ubytków wody, ani żadnych wycieków.

Bedę wdzieczny za pomoc
    Nie używaj dużych liter w tytule. [h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    Po pierwsze jakie utrzymujesz ciśnienie w instalacji CO?
    Powinno być co najmniej 1,5 Atm.
    Po drugie czy masz ubytki wody , jak często musisz "dobijać" ciśnienie ?
    Często dają w kość automatyczne odpowietrzniki (ubytki wody).
  • Poziom 26  
    Jest to układ zamknięty i powietrze nie dostanie sie do układu , chyba że masz uszkodzone naczynko ciśnieniowe wewnątrz pieca i wpuszcza powietrze do układu.
  • Poziom 12  
    kolega dobrze pisze musisz sprawdzic cisnienie powietrza w naczyniu wzbiorczym (za kotlem takie czerwone plaskie naczynie ok 12litrow) wentylek taki jak w kole od samochodu ... musisz spuscic wode z kotla i napapowac naczynie na 0.75Bara.. podczas pompowania bedzie splywala woda z naczynia..
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jest jeszcze możliwość, że masz niskie ciśnienie w instalacji (a możesz o tym nie wiedzieć bo np. manometr szwankuje) i któryś odpowietrznik automatyczny zainstalowany na powrocie wciąga powietrze.
    Spuść wodę z samego kotła i tak jak radzi przedmówca sprawdź ciśnienie w naczyniu i poprawne wskazanie manometru czyli zero atmosfer.
    O ciśnieniu w naczyniu było już pisane.
  • Poziom 12  
    jezeli naczynko bedzie dobre to wszystko bedzie jak nowe ale jak jest dzrawa mebrana w naczyniu to powietrze pujdzie spowrotem do instalacji..
    i pozostanie juz tylko wymiana naczynia
  • Poziom 2  
    OK dzieki za pomoc

Odpowiedź dla bonda
    - w instalacji jest cisnienie OK 1,2 Atm (na manometrze pieca 1,2 nie pamietam jednostek),
    - Nie mam ubytków wody, nie spada cisnienie w instalacji nie musze jej dobijać jak nie spuszczam wody.
    - Mam dwa odpowietrzniki automatyczne w instalacji jeden na naczyniu wzbiorczym drugi na grzejniku w łazience nie ma na nich sladów puszczania wody.

Odpowiedź dla edekk
    - co do naczynia wzbiorczego ok był we wrzesniu serwisant z Junkersa przy piecu i pamietam w naczyniu nie było powietrza wiec dzisaj sprawdzę cisnienie (pamietam mówił ze dopompował do 0,7 Atm) jest to nawet na protokole. I jeszcze jedno on chyba pompował jak piec miał wode pod cisnieniem (tak mi sie wydaje ). Wiec obiecuje dzisiaj sprawdzę to naczynie

Odpowiedź dla DonRomano
    Manometr chyba działa nie wiem na ile dokładnie ale jak spuszcze wode to spada do zera a jak napuszczam to ciśnienie się podnosi

Odpowieź dla barton
    Dzieki za insynuacje co do naczynka wzbiorczego (patrz odpowiedź dla edekk) padło na nie podejrzenie- jak je mozna sprawdzić czy menbrama naczynka wzbiorczego jest cała nie uszkodzona

Odpowieź dla wszystkich

Jeszcze jedna uwaga o mojej instalacji CO a wydaj mi sie że ważna .
    Jak instlacja miała wysokie ciśnienie około 2 Atm (na manometrze pieca 2 nie pamietam jednostek), i przy odpowietrzaniu grzejników spuszczałem wodę do szklanki i co zauważyłem ze woda jest biała, mentna, nasączona powietrzem jak woda mineralna, pop jakimś czasie to zmentnienie znikałao (od dołu do góry szklanki). Obecnie przy nizszym cisnieniu ok 1,2 atm woda w CO nie jest już zgazowana (zdarza sie tylko przy spuszczaniu wody z pieca że poleci troche wody zgazowanej)
    pozdrawiam wszystkich

[/b]
  • Poziom 12  
    jezeli chodzi o sprawdzenie naczynia to ciezko ... jezeli jest peknieta to podczas pompowania powietrze pujdzie w kociol i instalacje... a jezeli odkrecimy wentyl to bedzie leciala woda z instalacji...jezeli jest delikatnie nieszczelna to jest problem mozesz na cisnieniu spuscic powietrze z naczynia i zobaczyc czy wentlem leci woda... jezeli poleci pare kropel to nic groznego ale jezeli bedzie caly czas pokapywac to naczynie puszcza ...i naczynie do wymiany... zalecam przy pompowaniu odrazu zmienic wentyl na nowy ... to pomaga i posmarowac kapselek smarem w sirodku kapsla jest gumka .. jezeli ja delikatnie posmarujemy i dokrecimy to powietrze nie powinno uciec jak zacznie puszczac wentyl

Dodano po 7 [minuty]:

jezeli chodzi o cisnienie to zalecam 1-1,2 na zimnych grzejnikach to w zupelnosci wystarczy... a jezeli naczynie nie ma powietrza na rozgrzanych grzejnikach masz 2 at to na zimnych cisnienie moze ci znacznie spadac i wtedy moga buc problemy z zapowietrzeniem i czestym dopuszczaniem wody
  • Poziom 15  
    Uszkodzenie naczynia objawia sie przez wzrost cisnienia w instalacji c.o wraz z ze wzrostem temperatury.Jezeli z wentyla u gory naczynia poleci pare kropel czy caly strumien to naczynie jest uszkodzone i basta od strony wentyla niema byc prawa kropli wody ...Kwalifikuje sie do wymiany.Mozna usterke naprawic na dwa sposoby albo wymienic naczynie na orginalne albo kupic zwykle naczynie do c.o do montazu na instalacji i wpiac go przed kotlem na powrocie.Drugi sposob tanszy ale mniej "fachowy":D
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jakie masz grzejniki i z czego jest wykonana instalacja?