Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

celeron tualatin 1200/256/1.5 na PIII ze speedstep

kalosh 08 Feb 2006 19:57 1577 10
    kalosh
    Level 15  
    Witam.
    Mam dosyć Celerona który cały czas ma 60-70 stopni. Przez to cały czas wiatrak mi chodzi (dość głośno). Chcę go wymienić na coś innego. W związku z tym mam parę pytań:
    1)Zastanawiam się czy płyta też musi obsługiwać ową technologię i jak to sprawdzić.
    2)Jeżeli płyta musi to posiadać a moja nie ma to czy mogę wsadzić zwykłego PIII i czy temperatura jego pracy będzie niższa od Celerona
    3)czym się różni fcpga2 od micro-fcpga
    4)Jeżeli moja płyta do osiągnięcia 1,2 GHz na procu mnoży przez 12 100MHz to czy jak kupię proca 133MHz i pomnożę go przez 12 to mi on nie padnie? Rozważam tę opcję gdyż nie mogę w biosie ustawić mnożnika i magistrali a wątpię żeby się to robiło automatycznie.
    Laptop to ca 6700 na płycie kapok sis 630s - jak ktoś ma dokumentację płyty to będę wdzięczny. Są tam jakieś dip-switche ale nie chcę eksperymentować.
    Platon
    Level 42  
    60-70stopni to normalna temperatura w laptopie.
    taniej bedzie wymienic wiatrak.
    kalosh
    Level 15  
    Wolałbym żeby temperatura nie podskakiwała mi tak wysoko.Bios mam tak zaprogramowany że włącza wiatrak dopiero jak temp przekroczy nmi 70C. Jeżeli udało by mi się tam wmontować taki proc to by było super. U mojego kumpla P3 ze speedstepem ma 40C-60C i to by mnie urządzało.
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Niestsety masz zwykły PC-towy procesor i takąż płytę do niego.
    SpeedStep-a mają tylko procesory do notebooków.
    kalosh
    Level 15  
    A jeżeli go wymienię na P3 zwykłe to będzie on chłodniejszy, czy pracuje w podobnej temperaturze?
    PitD

Wyczyść dokładnie radiator. Przedmuchaj go sprężonym powietrzem to zmniejszy się temperatura.
    W tych modelach zatyka się kanał wylotowy powietrza.
    Wyjmij caly radiator i go przedmuchaj od strony wylotu. Tam zbiera się masa kurzu. Przesmaruj procesor pastą termoprzewodzącą. Dobrze dokręć i tyle.
    Jeżeli chcesz tam wsadzić PIII to szukaj z magistralą 100 MHz.
    kalosh
    Level 15  
    Przedmuchany i czyściutki w środku. Zależy mi strasznie na tym żeby proc nie osiągnął temperatury 70C przy spokojnej pracy (www, word, linux w konsoli) bo później wichura się włącza i nawet jeżeli temperatura spadnie do 59C to nie chce się wyłączyć.
    PitD

:arrow: Sezam_komputerowy

Gdzie to cudeńko zmieścisz w notebooku ???
    Nie doczytałeś że rozmawiamy o laptopie CA6700 ???
    kalosh
    Level 15  
    Postawiłem kompa na oknie i wiatrak dopiero się wyłączył przy temp proca 54C.
    oleq_30
    Level 30  
    czyli nie wydala ci chlodzenie zmien wentylator on tez ma swoja granice wytrzymalasci ktora zmiejsza sie wraz z uplywem lat
    kalosh
    Level 15  
    Nie da się tej czynności przeprowadzić gdyż płyta tez by musiała obsługiwać takią funkcjonalność. Tak ogólnie to strasznie niepolecam tego komputera. Może i jest tańszy ale w tej cenie można kupić coś markowego (np ibm) z mniejszymi numerkami a napewno będzie bardziej wydajny.