Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lampa blyskowa czy da sie z tego cos zrobic ??

dado00 31 Mar 2006 01:19 9319 56
lampy.pl
    Dolby*
    Level 17  
    ...no wlasnie nie mam czym zrobic zdjecia...wyglada jak normalny podlozny palniik strobo,postaram sie unaocznic zwoje...
    przez srodek ida zwoje,ciasno zwiniete przez ok 1,5cm po czym robia sie tak jak "rozciagnieta sprezynka od dlugopisu" przez ok 0,5cm i dalej ciasne...na tych ciasno zwinietycj jest naniesiony jeden zwoj,doslownie jedno ogniwo szersze dotykajace wewnetrznej scianki palnika... tak kilka razy.
    --ooo0ooo--ooo0ooo--ooo0ooo--ooo0ooo--ooo0ooo--

ciasne ok 2mm wys
    szerokoe ok 8mm wys

powiedzmy ze podobne...
  • lampy.pl
    Marcin Sz.
    Level 24  
    W takim razie jest to chyba jakaś grzałka. :-?
    Jeżeli dwa końce tego czegoś połączone są tym drucikiem to musi być jakaś grzałka - palnik nie pobiera 900W mocy. Zapewne służyła do podgrzewania bębna.

Pozdrawiam Marcin
  • lampy.pl
    marpiasek
    Level 27  
    To jest palnik CW (krypton,xenon) i nie nadaje się do błyskania -świeci światłem ciągłym -odmiana halogenu.i stosowany jest właśnie w kserach.
    Ps. Ta spiralka służy do zapłonu palnika.
    User removed account
    User removed account  
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Przetwornica z lampy błyskowej służy zasilaniu stroboskopu (tego ze schematu) - po odpięciu z niej orginalnego kondensatora.
    DJ_Swierszczu
    Level 17  
    Siema!
    To najlepszy temat z tych co mnie interesują...
    Mam pytanko: rozwaliłem aparat (nie działał nie wiem czemu) i jak zobaczyłem wnetrze to sie porzeraziłem :cry:... bo to nie jest jednorazówka.. i tu się zaczął mój problem... bo chce z tego zrobić mały stroboskop... ale to nie jest prosta jednorazówka... tylko jakiś skomplikowany układ... czy da się coś z tym zrobić?? Jeśli potrzebujecie zrobię zdjęcia...
    Czy można z kilku elementów tego mojego aparatu zrobić stroboskop??
    Pozdro
    DJ:D

Dodano po 17 [minuty]:

Może opisze jakies elementy jeszcze...no to tak...:
    -są 2 płytki. Jedna duża z całym ukladem, druga mała. tym się nie przejmuję, bo ta mała to od włącznika.
    -Jest kilka kabelków, np od silniczka, i jakiś inych dupereli których przeznaczenia nie znam :)
    -Jest kondensator 330V 160 micro F
    -jest całkiem spora lampa błyskowa
    - chyba transformator
    -jakeś "cuś" i pisze na tym 400V 203K
    kilka diodek, kondensator (2), chyba 2 triaki.
    A po drugiej stronie coś co znam tylko z płyty głównej procesora... nie mam zielonego pojęcia co to jest ale są to takie maciupkie prostokąciki.
    H=E=L=P :idea:
    laser53
    Level 15  
    Nie.
    Następny krok, to popieści prąd - i nawet nie dowiesz się -DLACZEGO.
    DJ_Swierszczu
    Level 17  
    laser53 wrote:
    Nie.
    Następny krok, to popieści prąd - i nawet nie dowiesz się -DLACZEGO.

To było apropo mojego pytania czy kolegów wypowiadającyhc sie wcześniej?? :|

Moderated By dee jay G:

A może tak pogadacie sobie na PW? Tu jest forum i tu się pisze o konkretnych sprawach! -> Do obu Kolegów!

DJ_Swierszczu
    Level 17  
    Słowo do administratora (czy tam moderatora)... ja chciałem normalnie się na forum zapytać a nie wykorzystywać forum do rozowy prywatnej... kolega tak napisał chciałem tylko dostać odpowiedź i wszystko...:cry:
    przemek16
    Level 15  
    A ja mam części z lampy błyskowej zewnętrznej, takiej podłączanej do aparatu. Ta lampa to Agfa AGFATRONIC 222 CS. Jest tam taki liniowy palnik, kondensator 660uF 330V, zresztą częsci zamieściłem na zdjęciu. Powiedzcie mi czy da sie coś z tego zrobić. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    laser53
    Level 15  
    http://www.oldtimercameras.com/londoncameraexchange/stock/Model.asp?Model=50&ModelPage=true To dlaczego rozbroiłeś, to na czynniki pierwsze ?
    A teraz możesz, tylko pytać! Lub kupić instrukcje.
    PS.przepraszam, ale nie dasz rady -na razie - poczytaj troszkę Elektrodę,
    a na pewno, będziesz wiedział dużo więcej. (co to są za elementy, rozpoznałeś tylko elektrolit i palnik-to jeszcze za mało)
    Powodzenia i wytrwałości.
    przemek16
    Level 15  
    Nie no może mistrzem elektroniki to nie jestem, ale troche sie znam. Zrobiłem już pare układów min. wzmacniacz na tda 2005, na tda 7294. Nie ucze sie elektroniki w szkole, traktuje to raczej hobbystycznie. Ale myślę ze jeżeli dacie mi jakiś schemat i pare porad to jakoś sobie poradzę.
    laser53
    Level 15  
    Lekcja nr.1: W wyszukiwarce wpisz: stroboskop , i naciśnij przycisk "szukaj", a wiadomości będziesz czytał - do Swiąt, a może jeden dzięń dłużej.
    Wesołych Świąt.
    dee jay G
    Level 26  
    Ja tam niechcę nic mówić, ale jeśli jesteś początkujący i bierzesz się za stroboskop... No niewiem? Jak mawiał muj dobry znajomy:
    "Ze schematem, to i rakietę zbudujemy", ale czy strobo?

Pozdrawiam i powodzenia ;)

PS: laser53 :arrow: Dokładnie :)
    demolka998
    Level 2  
    witam Jestem Raczej Zielony w elektronice ale zbudowałem już jeden wzmacnacz więc może uda mi się zbudować stroboskop. a tak do rzeczy. Posiadam Lampe błyskową z aparatu zasilaną z kątaktu. Płytka drukowa wygląda mi na samoróbke . Zamieszczem fotki( Sory za Jakość zdjęc ale posadam tylko telefone aparat)
    DJ_Swierszczu
    Level 17  
    A czy da się coś zrobić mając lampe błykową (palnik podłużny w odudowie), kondensator i resztę elementów z aparatu foto (nie jednorazowego). Kondensator ma 330V 160uF. Jest tam chyba mały transformatorek itp.
    Macie jakieś pomysły?? :idea:
    Wesołych Świąt :D
    kamikaze22
    Level 11  
    wielkie dzieki za ten schemat

Moderated By dee jay G:

Post nic nie wnosi do tematu!

edo88
    Level 1  
    dajcie jakis schemat prosze bo niewiem jak uruhomic lampe blyskowom odp prosze:D
    eraser1920
    Level 11  
    Witam, mam takie pytanie otóż z kąd wziąść tą świetlówke? Bo w aparacie nie miałem nic takiego... Moje 2 pytanie to jaka ma byc ta prztewornica z lampy blyskowej??? I jakie triak proponujecie???

Czyli potrzebuje:
    Przetwonice z lampy błyskowej,
    Kondensator 4,7 uF/400v; 0,22 uF/?; 0,1 uf/?.
    Rezystor 10Mega, 100k.
    Neonówke [?],
    Triak [?],
    Dioda LED?
    Palnik

Te miejsca z ? to nie wiem jaki konkretny typ lub na ile volt.
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Proszę przeczytaj temat od początku, już wszystko było omawiane :) co i jak ;)

/nie udzielam pomocy na priv

Pozdrawiam Marcin
    eraser1920
    Level 11  
    Z tego co tu przeczytałem to wynika że starter do świetlówki jest w aparacie? Ja nic takiego nie mam tam... Ale mam jakiś starter od Lampy "Jarzeniówki" :) do 40W
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Właśnie chodzi tutaj o starter do jarzeniówki czy jak kto woli świetlówki :) a właściwie tą lampę która jest w tym starterze(widać po ściągnięciu plastiku ze startera) :)
    eraser1920
    Level 11  
    Z tej lapmy tylko wziolem starter i kondensator 0,1 uF a nie wiem gdzie kupic [lub zdemontowac] kondensator 0,22uF...:/
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Stare radyjko, telewizor lub inny sprzęt, oznaczenia kondensatorków rozszyfrujesz za pomocą programu: "Dekoder Elektryka" :)
    eraser1920
    Level 11  
    Pytanie czy da się kupić przetwornice do lampy błyskowej? Bo moja uległa przez przypadek zniszczeniu...
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Jeżeli wymiana półprzewodników nie pomoże to nie ma na co liczyć niestety... Z innego aparatu jedynie ;)
    arek5231
    Level 19  
    Mam sprawę , męczę się z podłączeniem neonówki do układu z lampy błyskowej i nie mogę dojść gdzie i co z czym podłączyć aby błysk był sam wyzwalany a na forum pisze to nie mogę nic z postów zrozumieć . Ten cały tyrystor to w nowszych jednorazówkach jest mniejszy i czy mam wsadzić jakiś inny czy mam go po prostu wylutować i wsadzić w miejsce tych dwóch blaszek i obok niego mam dać neonówkę (starter) czy jak . Bardzo was proszę o odpowiedź PILNIE błagam jest to dla mnie bardzo ważne PLISS :cry::|:?::?::?: POZDRAWIAM:P