Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migające diody w rytm muzyki

08 Lut 2006 22:30 4657 9
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam wzmacnacz Lasonic 2*15w mocy znamionowej (dla mnie to wystarczy jest podpięty pod komputer...) no i chcę sobie go ztuningować tzn dodać na górną pokrywę 6 led migających w rytm muzyki --- bardzo bym prosił o podanie jakiejś koncepcji-- tylko proszę aby odpowiedzi były bardzo "zobrazowane" gdyż praktycznie wogóle się na tym nie znam..
  • Poziom 20  
    Jeżeli ma to pracować z Winampem, to jest do niego taki specjalny plugin o nazwie DiscoLitez. Więcej informacji na:
    http://www.discolitez.com/
    Plugin umożliwia budowę urządzenia, które będzie sterowane w rytm muzyki, a całość można dostosować do własnych wymagań. Układ pozwala na sterowanie aż 32 diodami, dzięki czemu można uzyskać bardzo interesujące efekty. Osobiście mam wykonany taki układ dostosowany do sterowania ośmioma żarówkami 230V. Maksymalny prąd =4A na kanał w zupełności wystarczy na oświetlenie małej sali. Oczywiście jeżeli chcesz, to możesz zamiast triaków wstawić diody (dokładny opis na stronie). Na pewno uzyskasz interesujące efekty...
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Nie chodzi mi oto aby to tylko pod winampem chodziło--- jak tylko włącze wzmacniacz żeby to świeciło jak cokolwiek gra,,,....
    Pozdrawiam

A jeżeli chodzi o schematy to jestem w nich biały
  • Poziom 20  
    Jeśli to ma świecić, gdy tylko pojawi się sygnał, to proponowałbym taki układzik, który przedstawiam poniżej. Być może będziesz musiał dobrać wartości elementów...
    Jeżeli chcesz zrobić prostszą wersję, to wystarczy, że wprowadzisz sygnały z obu kanałów do jednego podwajacza napięcia (diody 1n4148), przez kondensatory 10nF, a z całego drugiego bloku będziesz mógł zrezygnować...
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Można trochę jaśniej
  • Poziom 19  
    polecam ne012 z firmy nord
    wlasnie go skladam z tym ze niekupilem kitu tylko sam wszystko od podstaw
    sporo z nim roboty i czesci duzo ale mysle ze to bedzie fajnie wygladalo
    mozesz to tez zrobic w prostszy sposob na scalaku
    poszperaj na elektrodzie a napewno znajdziesz rozwiazenie ktore bedzie dla ciebie najlepsze :)
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A gdzie się tą linijkę podpina do wzmacniacza (proszę o dokładną informację) mówię oczywiście o ne012
  • Poziom 19  
    podpinasz pod wyjscie glosnikowe
    i musisz skolowac jeszcze zasilacz od 12 do 18 V i podpinasz to jeszcze pod zasilacz dzieki czemu niemasz znieksztalcen dzwieku bo bardzo mala moc jest zabierana z wyjscia wzmaka po to aby diody swiecily
  • Poziom 9  
    jeżeli mam 2 kanały to będzie ok....
    we wzmacniaczu podpinam te diody
    a pod gniazda głośniki..... no i ten zaisilacz pod układzik wpinam---- wszystko wiem
  • Poziom 23  
    mysle ze tu chodzi o wskaznik wysterowania na led-ach jest taki kit do montarzu podpiac to najlepiej pod wejscie wzmacniacza poniewaz po podlaczeniu do wyjscia glosnikowe bedzie to dzialac przy odpowiedniej glosnosci jezeli sie sciszy to to nie bedzie migac a jak mocniej podglosni to beda wszystkie swiecily bo bedzie za duza glosnosc mozna to zrobic na jednym ukladzie scal nie wiem dokladnie ja podlaczam wskaznik ze wskazówka na wejscie sygnalu zasilanie przez np lm 78XX zaleznie od napiecia zasilania