Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel zasilający do drukarki, kwestia uziemienia

taurus511 08 Lut 2006 23:55 846 3
  • #1 08 Lut 2006 23:55
    taurus511
    Poziom 11  

Witam, dostałem drukarke HP z USA, ma zasilacz przystosowany do napięcia 100-240V czyli będzie u nas działać. Problem polega na tym, że końcówka kabla zasilającego (tak sam jak od zasilania kompa) jest inna, wiecie jakie są gniazdka w USA, przerobiłem ją na wtyczke uniwersalną (bez uziemienia, kabel zostawiłem wolny) ale jest problem bo jak podpinam pod sieć słysze strzał (i iskre) w miejscu styków w gniazdku, drukarka oczywiście chodzi, sprawdzałęm to na normalnyk kablu od kompa i jest OK, ale na tym bez uziemiania tak sie właśnie dzieje, wiecie może na czym polega problem ?? uziemienie ??

0 3
  • #2 09 Lut 2006 00:12
    tronic1
    Spec od komputerów

Jak widać to uziemienie a raczej zerowanie ma znaczenie.Podłącz kabel od kompa lub do oryginału z wtykiem z bolcem.

0
  • #3 09 Lut 2006 00:28
    taurus511
    Poziom 11  

Chciał bym jeszcze zaznaczyć, że w gniazdkach nie mam uziemiania, bo wogule kabel nie był podprowadzony ;) czyli jest sam bolec ;)

0
  • #4 09 Lut 2006 13:36
    danfil
    Poziom 14  

jak jesteś elektrykiem to zrób tak: za pomocą neonówki sprawdzisz gdzie jest faza a gdzie zero /świeci = faza/ potem zewrzyj za pomocą przewodu bolec z zerem w gniazdku od tylnej strony, i już masz uziemienie. Jak nie - robisz na własną odpowiedzialność.
    Podepnij tak jak koledzy sugerują - ale z tego co mi sie wdaje to w USA mają 60 Hz? A u nas jest 50...

0