Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opera/ Problem: Niedozwolony adres

09 Lut 2006 00:07 2891 37

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Od jakiegoś czasu moja Opera (8.50 na Win98 SE) przestała akceptować adresy podawane w postaci IP. Wyświetla wówczas komunikat o niedozwolonym adresie. Dla porównania IE bez problemu wchodzi na strony gdy podam mu adres jako IP.
    Strony o normalnych adresach wyświetla prawidłowo.
    Proszę o porady, co może być nie tak?
    Z góry dzieki za 'łopatologiczną' pomoc.

Nic mi ten adres nie mówi, brak strony - nie rozumiem :cry:
    Możesz jaśniej :P?

No i mam to (z Opery):
    Niedozwolony adres

Próbujesz odwiedzić adres http://212.77.100.101/, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
    Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.
    Sprawdź, czy ustawienia używanego przez ciebie oprogramowania związanego z bezpieczeństwem sieciowym, takiego jak np. zapora połączenia internetowego, są prawidłowe i nie utrudniają zwykłego przeglądania sieci.
    Jeżeli znajdujesz się za zaporą połączenia internetowego (firewallem) sieci lokalnej i myślisz, że może to być powodem problemów - skontaktuj się z administratorem sieci.
    Naciśnij klawisz F12 i wyłącz opcję używania serwerów proxy, chyba że wiesz, że musisz używać proxy, aby łączyć się z Internetem. Odśwież stronę.
    Potrzebujesz pomocy?
    Otwórz Pomoc Opery.
    Odwiedź witrynę wsparcia technicznego Opery.

A z IE:
    jest dobrze -> Wirtualna Polska
  • Poziom 20  
    Code:
    http://212.77.100.101/,
    ale tu masz przecinek nie wiem czy w oknie też
  • Poziom 20  
    _PREDATOR_ napisał:
    W oknie też i 'psinco' to samo :cry:
    ale ma być bez przecinka :)
    i zobacz z tym
    Code:
    wyłącz opcję używania serwerów proxy

1, to samo (bez-,):P
    2, mam cały czas wyłączoną

PS. Idę lulu, podumaj co z tym 'badziwiem' zrobić?
  • Poziom 13  
    1. Migiem na 8,51, 8.50 ma dziure w czulym miejscu.
    2. Proxy nie powinny miec znaczenia - IP omija je z daleka
    3. Malo szczegolow - czyja siec, czy wszystkie IP odrzucane, czy winda, jaki f-wall?
    4. Firewall sam z siebie nie powinien zaczac blokowac
    5. U mnie to dziala pod suse od zawsze ale przetrenuje wieczorem - moze uda mi sie osiagnac Twoj stan
    Pzdrw, jurkac

1. Mam już operę 8.51 - dalej to samo
    3. Sieć LAN, za NAT-em; win98 SE bez Firewalla; odrzuca wszystkie IP (zarówno lokalne, jak i spoza LAN-u).
  • Poziom 20  
    a próbowałem odinstalować opere wywalić wszystko z
    Code:
    Documents and Settings
    zwiazane z opera i zainstalować jeszcze raz?

Nie, to by oznaczalo utrate maili, zakladek, itp
    A na to nie mogę sobie pozwolić - zastrzelili by mnie :P
    Zrobię nowy folder (bez danych) i na nowo odpalę - zobaczymy.

No i to samo :cry: z nowego folderu
    Illegal address

You tried to access the address http://192.168.3.104/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page......
  • Poziom 33  
    Predator- miałem to samo.Teraz mam opere 8.5 i wszystko działa.Wiem że niewiele pomogłem ale myślę, że tylko nowa instalacja Ci pomoże.Pozdrawiam.

Instalacja wersji 8.51 nic nie zmieniła, oczywiście tak jak wcześniej zaznaczyłem, w innym folderze, bez importu danych, w wersji obcojęzycznej,
  • Poziom 20  
    _PREDATOR_ napisał:
    Nie, to by oznaczalo utrate maili, zakladek, itp
    A na to nie mogę sobie pozwolić - zastrzelili by mnie :P
    Export wszystkiego :)

Niestety problem dalej jest taki jak na początku, a praca na 2 gwizdki (Opera + IE) jest bardzo uciążliwa, nie mówiąc, że IE często się wywala.
    Na forum Opery również milczą na ten temat, a wiem, że jest tam co najmnie 2-3 specjalistów od Opery.
    Widocznie nikt nie wie, w co walnąć młodkiem by silnik prawidłowo u mnie pracował.
    Jak tak dalej pójdzie, to zapewne czeka mnie format C, a tego wolę nie robić, bo sama konfiguracja wszystkiego zajmie mi kilka dni, a i tak połowe pozapominam co i gdzie :P
  • Poziom 13  
    Przejscie na 8,51 mialo Ci usunac dziury ale nie feler. Niczego nie stracisz z zakladek czy adresow i notek jesli zgrasz je na chocby dyskietke - ja robie to srednio raz na tydzien na wypadek awarii. W katalogu opery sa: bookmarks.adr, notes.adr inne adr i .dat. Co gdzie siedzi powie Ci ostatni na pasku help jesli wywolasz about. W nowej instalacji podmieniam te pliki na stare i juz. Niczego nie stracisz. Co do samago feleru to dzis z siebie juz nic nie wycisne ale to pestka jesli to siedzi u Ciebie. Jesli nie ustawiles by przedstawiala sie jako IE - zrob to a oszczedzisz sobie dziwnych reakcji wielu stron. Jesli nie znasz programiku queryapplications (to pod winde taki free kombajnik do sprawdzania sieci) to znajde i podesle jesli chcesz link lub plik. Wszystko to jutro i napewno bedzie OK, jurkac
    _PREDATOR_ napisał:

Illegal address

You tried to access the address http://192.168.3.104/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page......

Problemem jest "," na końcu adresu.
    Sprawdź czy nie ma jakichś głupot w "Autouzupełnianiu nazw serwerów"

mbo napisał:
    "Autouzupełnianiu nazw serwerów"

A gdzie tego szukać i co zrobić?
  • Poziom 10  
    tools / preferences / wybierasz zakladke network, po czym wchodzisz w server name completion.
    U mnie zaznaczone sa obie opcje oraz wpisane od gory : www / com

Watpie, aby to bylo od tego - sprawdzilem u siebie rozne kombinacje i za kazdym razem dzialalo.
    Moim zdaniem to nie wina opery, tym bardziej po ponownym zainstalowaniu.
  • Poziom 27  
    serwer proxy. weź go popraw w ustawieniach opery. Lub coś z dns.

Nic z tego :cry:
    Przecinek o którym mowia, to cześć zdania, a nie adresu i nie ma z adresem nic wspólnego, a serwera proxy używać nie trzeba, więc to też nie to.
    Dnsy to raczej też nie będą, ponieważ dnsy rozwiązują nazwę na IP, a u mnie wlaśnie po IP się nie umie połaczyć.
    Autouzupełnianiem już bawilem się i też to nic nie dało - tzn. nieważne czy jest zaznaczone czy nie, to i tak nic nie daje :cry:
  • Poziom 13  
    Sens podawania w ten sposob to omijanie DNS gdzie cos sie moze czaic. Od dzis jest nowa 8,52. Dlugo sie meczysz. Jesli odinstalowales i wycieles slady po starej, zainstalowales od nowa to domyslna instalacja nie powinna Cie blokowac. Nie udalo mi sie uzyskac Twojego komunikatu.

jurkac napisał:
    Jesli odinstalowales i wycieles slady po starej, zainstalowales od nowa to domyslna instalacja nie powinna Cie blokowac. Nie udalo mi sie uzyskac Twojego komunikatu.

Robiłem to wielokrotnie, być może nie wszystko usunołem, dlatego bardzo Ciebie proszę o dokładne podanie z kąd i co mam usuwać, po prostu sprawdż u siebie gdzie i co jest odnośnie samej Opery, nie jestem za mocny w te 'klocki' :D
  • Poziom 1  
    Witam, może coś ja pomogę.

Opera ma to do siebie, że po instalacji nie za bardzo wiąże się ze systemem. Co oznacza, że właściwie nie potrzebuje wcale instalacji...

Używam Opery już od 2 lat chyba, od tamtego czasu instalowałem wiele razy Windowsa a Operkę kopiuje sobie jako cały katalog i sprawa załatwiona, wszystko działa i wszystko jest zachowane. W tej chwili mam dwa takie katalogi na kompie, czyli dwie Opery!. Jedną Operkę ja używam a drugą inny użytkownik tego komputera, każdy z nas ma swoje własne ustawienia i nic nie koliduje.
    Jednak aby robić to w tak prosty sposób trzeba pocztę przechowywać w katalogu opery i aby ten katalog był zawsze taki sam przy każdej deinstalacji windowsa. Dlatego dobrze jest zainstalować sobie operę w głównym katalogu np. C:\Opera.

Jeśli poczta będzie przechowywana w katalogu Documents and Settings, to przy zmianie nazwy użytkownika, poczta będzie nie do odczytania ze względu na zmianę ścieżki dostępu do plików poczty.

Nie zagłębiając się w szczegóły, można zainstalować drugą Operę w innym katalogu, sprawdzić jak działa i ewentualnie próbować zaimportować ustawienia ze starej opery do nowej. W każdym bądź razie nie zaszkodzi spróbować.
  • Poziom 13  
    1) To aby przyblizyc w czym problem: wpisz chocby adresy mbanku 193.41.230.81- czy znajdzie. Ten sam ale zacznij https a nie http - czy laczy?
    2) Zainstaluj, jesli nie masz, ktoras z wersji JV16 czy tez (wczesniejsza wersja) -Regcleaner'a. To narzedzie do rejestrow windy juz nie free ale starsze wersje tez dzialaja. Jak uzywac to juz nie na ten post; mozesz napisac do mnie jurkac(malpa)neostrada.pl. Pewnie sa lepsze narzedzia ale ja znam akurat to .
    3) Dobra rada poprzednika jesli chodzi o lokalizacje poczty.
    4) Wszystkie *.adr, *.ini i *.dat z katalogu opery zgraj w jakis magazyn czy dyskietke ale tak naprawde poza zawartoscia poszty i pliku opera6.adr (zakladki = bookmarks) nic nie jest mi potrzebne przy kolejnej instalacji.
    5) Podaj wyniki operacji 1
    6) A tak mimochodem - to az tak wazny problem czy tez tylko Cie irytuje to ograniczenie?

1, 5. mBanku po https tez nie umie otworzyc
    2, 3, 4. Po wyczyszczeniu rejestru opere zainstalowalem ponownie w inne miejsce, nie wrzucalem zadnego pliku ze starego profilu. Niestety, nadal to samo.
    6. Wazne o tyle, ze nie dziala mi rowniez wyszukiwarka na Elce; a Eksplorer zzera pamiec i nie jest bezpieczny - a w ogole, to po co go uzywac, skoro mam Opere?
  • Poziom 13  
    To wyglada mi na spisek - u mnie opera (suse) od niedawna nijak nie moze w trybie bezpiecznym zalogowac sie w allegro. Zglosilem, badaja a od dzis przestali wpuszczac (tzn tzw logowanie bezpieczne) opere pod winda. Nie wiem jak IE ale fox nie ma problemow. Twoj przypadek jest powazniejszy bo totalny.Jesli cos sie wyjasni zglosze sie ale czarno to widze. Ktos zle operze zyczy? jurkac