Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCADA wycena wizualizacji procesów przemysłowych

pszczepan 09 Lut 2006 08:06 1688 3
  • #1 09 Lut 2006 08:06
    pszczepan
    Poziom 20  

Witam !

Pytanie dla osób przygotowujących wizualizację procesów przemysłowych przy użyciu programów typu SCADA.
    Jaka jest cena projektu - liczy się od ilości punktów systemowych - jaka jest cena za punkt.
    Może jakoś inaczej liczycie?

Nie jestem rozeznany na rynku, a nie chcę też psuć rynku.

Dziękuje za jakieś informacje

Paweł

0 3
  • #2 09 Lut 2006 09:28
    arwit
    Poziom 27  

Witam!

Nie wiem jak to robią inni, ale ja korzystam ze stawki godzinowej. Z doświadczenia staram się wyliczyć ile godzin zajmie mi przygotowanie danej aplikacji wiem, jaka jest moja stawka za godzinę i mam kwotę. Oczywiście przy większych robotach, dla stałych klientów itp. obowiązują rabaty.
    Wychodzenie z ilości punktów systemowych nie zawsze będzie dobre. Można sobie wyobrazić sytuacje, gdzie masz ich niewiele na dość skomplikowanych i rozbudowanych podkładach statycznych. Wtedy narobisz się dużo a punktów (i pieniedzy) będzie niewiele.

0
  • #3 20 Kwi 2006 11:20
    atcontrol.pl
    Poziom 2  

Oczywiście o cenie decyduje złożoność projetu i czas wykonania.
    Potrzebujesz materiały szkoleniowe do SCADA (bezpłatnie). Pobierz bezpłatnie z www.atcontrol.pl oprogramowanie (pełna wersja -godzinna-potem należy uruchomić ponownie program zbierający dane)

0
  • #4 21 Kwi 2006 10:40
    krzychol66
    Poziom 24  

Stawka godzinowa. Z uwzględnieniem czasu uruchomienia i zapasem na sytuacje nieprzewidziane, awarie, reklamacje itd.
    Wykonuję głównie adaptacje dużych (20-30 tys. tagów, kilkaset okien, 1-2 tys. tagów komunikacyjnych) projektów pod InTouch. Liczenie "tagów" w moim przypadku nie ma sensu, bo bardzo rzadko przekłada się na rzeczywisty nakład pracy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo