Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch - głośne przerywanie pracy ppodczas mycia

09 Lut 2006 09:05 2941 4
  • Poziom 10  
    Napiszę bardzo łopatologicznie, bo sama nie wiem jak wytłumaczyc problem.
    Zauważyłam od pewnego czasu że zmywarka podczas pracy głośno chodzi przez moment . Nie zwróciłam dokładnie przy konkretnie którym programie, ale na pewno na początku zaraz po pobraniu wody, prawie przez cały czas czas mycia. Problem polega na tym, że mam wrażenie jakby się włączała i wyłączałą na sekunde. takie chwilowe zatrzymanie się pracy na ułamek sekundy. Myslałam ze zatkane było sitko - po przeczyszczeniu to sie nie zmienilo.
    Jednak przy pewnym czyszczeniu jak zdjęłam te pokrywke sitko (Bosch model moze z 2002-2003 roku, bez zadnych wyslwietlaczy tylko z przyciskiem włączenia i programoatorem) zaczełam w środku szukać czy cos nie utkneło,jakies jedzenie, nic nie było. W każdy bądz razie po myciu znowy z tymi efektami dziwękowymi jak wyciągnełam garnek był do niego przylepiony mały palstykowy walec. wymiar wysokosc gdzies 1,5 cm, srednica 0,7 mm. Zastanawiam sie czy podczas grzebania w tej wnęce pod sitkiem czegos nie zepsułam, bo otryałm tez taką pokrwywę z boku i moze co wtedy wyskoczyło. Sama nie wiem. Nik nie ma takiej zmywarki, zeby spardzic czy ten walec mały jest w środku pod sitkiem. Z drugoijs trony skąd by sie to wzięło jak nie ze zmywarki.
    Skad w ogole ten problem z tym gosnym włączaniem się na ułamek sekundy?? AHA dziwęk wydobya się na 100% gdziś z dołu zmywarki.
    Moze coś ktoś podpowiedzieć?Dziekuje bardzo.
  • Poziom 10  
    Felicity napisał:

Moze coś ktoś podpowiedzieć?Dziekuje bardzo.

Witaj,
    jak widzisz kilka postów niżej mam podobny problem ze zmywarką Boscha (życzliwi przed zakupem radzili, że tylko Bosch bo się nie psują :cry:), podejrzewam, że natura naszych problemów jest podobna, tzn. szwankuje któraś z pomp (jeżeli u Ciebie jest ich kilka oczywiście :D), najpewniej ta wypompowująca wodę jak u mnie (teraz już praktycznie głośno warczy :cry:). Niestety nie mam pojęcia o tym plastikowym walcu, ale może któś podpowie ...

Pozdrawiam,
    kayleigh
  • Poziom 10  
    Bo jeżeli chodzi o mycie to nie ma najmniejszych problemów wszystko elegancko wymyte i wyczyszczone...
    Bede musiała gdzies wybrać sie do supermarketu i po cichu zerknać czy ten cholerny kawałek plastyku jest gdzis tam w środku czy nie...
  • Poziom 18  
    Jeżeli dzieje się to w momencie odpompowywania wody, to zaciera się pompa odpływowa (ja zawsze spryskuję ośke wirnika WD40 i pomaga), miałem tez przypadki uszkodzenia łożysk wirnika pompy głównej (myjącej), wtedy tez chałasuje.

skryn
  • Poziom 12  
    na pewno na początku zaraz po pobraniu wody, prawie przez cały czas czas mycia. Problem polega na tym, że mam wrażenie jakby się włączała i wyłączałą na sekunde. takie chwilowe zatrzymanie się pracy na ułamek sekundy.

Witam ja bym raczej stawiał na pompe myjąca,mogło coś do niej wpaść i tłucze sie po ściankach lub się zaciera :)