Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce MX 440 i Royal TV-7035 -- TV OUT

baksie 09 Lut 2006 11:34 1397 6
  • #1 09 Lut 2006 11:34
    baksie
    Poziom 9  

Witam, mam sporo pytań dotyczących tematu, mianowicie szukałem tego wszystkiego na forum ale to w każdym temacie po troszku i nie mogę jakoś złączyć tego do kupy.

TV out w karcie jest na 4 pin, więc zastosowałem przejściówkę którą otrzymałem z kartą graficzną, dołączyłem 1,5m przedłużającego chincha. TV nie posiada eurozłącza ale ma za to wejscie i wyjscie na chinchach (Video input, video output). Obraz był czarno biały, chodził sobie tak spory czas. Ja oczywiście czytając posty zacząłem szukać detonatorów do karty i programu TV TOOL, Po zainstalowaniu detonatorów 71.98 do XP i programu TV TOOL musiałem zrestartować komputer. Po ponownym włączaniu kompa wyświetlały się początkowe napisy na TV (zliczanie pamieci ram itp.).

Gdy odpalił się windows XP wyskoczył mi komunikat do zmiany rozdzielczości itp. ustawiłem ją chyba 1024 x 768, przy odświeżaniu 75Hz, natomiast mam dość stary i słaby monitor który odświeża tylko przy 60Hz :/ no ale nie spojrzałem przy ustawianiu na odświeżanie tylko na rozdzielczość i w tym momencie wyłączył mi się obraz na monitorze i na TV, później to juz wina starego systemu itp. nie mogłem odpalić trybu awaryjnego i postawiłem system od nowa. W tej chwili nie mam obrazu na TV :/ Dzwięk dochodzi ale nei ma obrazu z TV out, próbowałem również podłączyć wideo pod video input i niestety również nie było obrazu.

Proszę o jakieś instrukcje, co można z tym zrobić lub co to może być za usterka.

0 6
  • #2 09 Lut 2006 13:59
    Jemi5
    Poziom 15  

Karta graficzna jest OK.
    Masz dwie mozliwości:
    Problem tkwi w samej konfiguracji sterowników KOMP-->TV, lub w ustawieniu samego telewizora.
    Przeanalizuj wszystko jeszcze raz odnośnie konfiguracji i podłączenia sprzętu. Na pewno znajdziesz przyczyne.

Pozdrawiam

0
  • #3 09 Lut 2006 15:47
    baksie
    Poziom 9  

Hmmm .... można coś jasniej ?

Telewizor stoi u mnie niespełna 3 dni, gdyż dopiero co go zakupiłem.
    Na kompie raczej wszystko jest OK ponieważ nie da się podłączyć nawet widea w tej chwili (nie przekazuje obrazu).

W jakich ustawieniach telewizora można coś takiego sprawdzić?

Nie znam się jeszcze na nim dobrze ale posiada takie opcje:
    - Tint
    - Sharpness
    - Bass
    - Treble
    - Balance
    - Bright
    - Color
    - Contrast

- Fine tuning
    - AFT (?)

No sa tam jeszcze wiadomo do zegarkow itp...

Posiada systemy :
    NTSC 3.58 ----> NTSC 4.43 -----> PAL ----> SECAM

i posiadam jeszcze jakies specyfikacje z "instrukcji obsługi" po angielsku :

1. PAL D/K
    2. PAL I
    3. PAL B/G
    4. SECAM D/K, K
    5. SECAM B/G
    6. NTSC M
    7. NTSC 4.43/5.5 MHz
    8. NTSC 4.43/6.0 MHz
    9. NTSC 4.43/6.5 MHz
    10. NTSC 3.58/5.5 MHz
    11. NTSC 3.58/6.0 MHz
    12. NTSC 3.58/6.5 MHz
    13. SECAM I (6.0 MHz)
    14. SECAM L-VIDEO IN
    15. NTSC 3.58/4.5 MHz/50Hz
    16. PAL 5.5 MHz/60Hz
    17. PAL 6.0 MHz/60Hz
    18. PAL 6.5 MHz/60Hz
    19. SECAM 5.5 MHz/60Hz
    20. SECAM 6.0 MHz/60Hz
    21. SECAM 6.5 MHz/60Hz

Program Indicator - On Screen Display
    RF Aerial Input - 75 ohm Unbalanced
    Picture Tube - 28" (71cm) 110, Degree In-Line Gun
    Audio Output Power - 4W + 4W
    Video Input/Output (75 ohm) - 1 Vp-p
    Audio Input (High impedance) - 0,5 Vrms.
    Audio Output (1k ohm) - 0,5 Vrms.
    Operating Voltage - AC 90- 270V 50/60 Hz
    Dimensions - 660 x 500 x 590mm
    (W x D x H)

Połączenie jest OK.

I jeszcze martwi mnie moment w którym nie wybralem ilości Hz odświeżania, TV jak wnioskuję z instrukcji obejmuje 50/60 Hz, a gdy poszło na niego 75Hz?

0
  • #4 09 Lut 2006 19:34
    /|\Atari
    Poziom 27  

upewnij się, że kabel TV napewno ma przejście, i że w XP włączyłeś w zakładce sterowników karty wyjście TV. Wogóle za wyjście Tv to w strone buraków z Nvidi wielki "ukłon"... Jeden z powodów wyboru Ati u mnie... miałem wiele GeForce'ów... dopiero na R9550 obraz na Tv wygląda ładnie. btw - też mam Tv Royal/HCM, jeśli pierwszy raz ustawiasz wyjście Tv w nvidii to musisz się uzbroić w ogromną doze cierpliwości.

0
  • #5 09 Lut 2006 22:42
    baksie
    Poziom 9  

Kabel TV napewno ma przejscie, sprawdzałem go na audio, tzn chinche a przejściówki z 4 pin na chich mam dwie i obie sprawdzałem u kolegi i działają.

Screeny ustawień karty :

Czy możliwe jest że usterce uległ telewizor podczas złych ustawień odświeżania ? (i co to może być?)

Zauważyłem przy podłączeniu widea do telewizora że obraz nieznacznie ale jednak coś załapuje w sensie jakięs delikatne szumy (oczywiście na ekranie) lub przy podłączaniu do telewizora kabla od kompa widać też taki szmerek w momencie podłączania, myślałem że wejście na chinch mogło się oderwac lub coś ale zaglądałem do TV i przelutowałem je na nowe więc to jest dobre.

0
  • #6 10 Lut 2006 00:19
    /|\Atari
    Poziom 27  

Wejście w Tv raczej nie powinno uledz usterce (zresztą częstotliwość monitora i na Tv nie będzie synchroniczna) poza tym wszelkich zmian ustawień dokonuj na stale podłączonym uruchomionym telewizorze. W narzędziach, w polu diagnostyka kliknij wymuszanie wykrywania Tv (po wcześniejszym kliknięciu w "wykryj urządzenia" upewnij się jeszcze, że przypadkiem na wyjście tv w karcie nie podłączyłeś jakiegoś wyjścia z Tv, bo miałem przypadek GF2, w którym po takim zabiegu w chrontelu 7007 została aż dziura (zewnętrzny koder Tv)

0
  • #7 10 Lut 2006 11:04
    baksie
    Poziom 9  

i nadal nic z tego :/
    Jeszcze zauwazylem ze mam zainstalowane 3 monitory ?
    Odinstalowalem wszystkie i ponownie zainstalowalo mi 3.
    Trzeba instalowac jaka karte graficzna pomocnicza?

0