Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 3003wlmi problem z bateria (LiOn) :/ ??

09 Lut 2006 13:08 3285 1
  • Poziom 1  
    witam
    mam problem z bateria w tym laptopie(model podalem w tematcie), bateria trzyma ok 30-40min :( a powinna trzymac ok 120min. notebooka mam od polroku prawie nonstop uzywalem go podpietego do sieci(bateria byla caly czas w stacji) tylko czasami pracowalem na samej baterii i to nie do calkowitego wyczerpania,
    ostatnio praca na samej bateri jest dla mnie bardzo wazna, a laptop jak sie ukazuje pracuje bardzo krotko, co moge zrobic by zwiekszyc czas pracy na tej baterii (slyszalem ze formatowanie baterii pomoze moze znacie jakis program ktory pomoze sformatowac i naladowac baterie kilka razy ?? )a moze polecicie jakis inny akumulator tzn baterie do tego modelu notebooka ktory bedzie pracowac dluzej ? prosze o jakas pomoc.
    ps: sorki za bledy ortograficzne ale nie uzywam pol.znakow ;)
  • Poziom 17  
    Niestety główną bolączką laptopów jest to, że bateria szybciej się niszczy podczas ciągłego zasilania z sieci niż podczas cyklicznego ładowania i rozładowywania. Przy bateriach LION trudno mówić o tzw. efekcie pamięciowym (producenci podają, że ten typ baterii jest pozbawiony tej wady) lecz niestety rzeczywistość jast trochę inna. Możesz spróbować kilka (kilkanaście) razy rozładować (aż do wyłączenia laptopa) i naładować baterię , a następnie sprawdzić efekty (czy czas się wydłuża) przypuszczam jednak, że to nie pomoże i pozostanie wymiana ogniw na nowe lub (jak nie potrafisz) wymiana całej baterii na nową.
    Jednym z programów testujących pojemność i stan naładowania baterii jest Battery Eater Pro ewentualnie ACCSmart lecz znalazłem tylko wersję demo.