Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAgrywarka gsa 4163b blad nagrywania

09 Lut 2006 16:40 1125 8
  • Poziom 14  
    mam taki problem niektore plyty ktore nagrywam dvd sa nadal puste choc widac po plycie ze jest cos na niej zapisane nie wiem co powoduje to nagrywarke mam podlaczone pod osobna tasme pod drugie wejscie nagrywarka jest na master na tasmie jest tylko nagrywarka podlaczona prosze o pomoc
  • Spec od komputerów
    Napewno to że nagrywarka jest Secondary Master nie jest przyczyną.Jakim programem nagrywasz ? Czy te "niewidoczne" płyty to przypadkowe czy konkretny rodzaj,marka płyty ? Sterowniki ASPI masz zainstalowane ? Firmware masz uaktualnione do A106 ?
  • Poziom 14  
    zdaza sie to z roznymi plytami nagrywamNero OEM 6.3.1.26 mam zainstalowane sterowniki a o co chodzi z tym firware A106 bo nie wiem co to jest
  • Poziom 14  
    to znaczy mam teraz podlaczona nagryware na slave na master jest dysk i wszisztko jest na prinary weiscie ba plycie to dobrze?
  • Spec od komputerów
    Z tego co piszesz to nagrywarkę masz Secondary Master.Ja tak zrozumiałem.Primary i Secondary to kanały IDE.Na pierwszym (Primary) masz hdd a na drugim (Secondary) masz DVDRW.Master i Slave to kolejność napędów w obrebie tego samego kanału.Jak masz 1dysk i 1 DVD na osobnych kanałach to oba powinny byc ustawione zworką na napędzie na Master.I chyba tak masz,ale sprawdź jeszcze.
  • Poziom 14  
    mialem na osobnych kanalach i wtedy bylo tu i tu master ale dzisjaj podlaczylem pod primary dysk i nagrtywarke i dyska mam master na zworku a nagryware na slave pierwszy post pisalem jak mialem podlaczone na dwuch ide
  • Spec od komputerów
    No to ustaw nagrywarkę (zworką) też na MAster i zaktualizuj firmware i wgraj aspi.
  • Poziom 14  
    to moze byc na jednej tasmie dwa urzadzenia byc master?