Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak rozjaśnić obraz monitora LG 775 FT ??

slawoslaw 12 Cze 2006 15:16 14987 48
  • #31 12 Cze 2006 15:16
    tvsat
    Poziom 13  

W moim LG 775N SCON fabrycznie było 91, zmieniłem na 127 (więcej się nie da), a SBRT fabrycznie było 68, zmieniłem na 80 (więcej się nie da). Obraz jest ok, ale nie rewelacja. Kineskop do wymiany?:)

• #32 12 Cze 2006 16:03
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Jeżeli wszystkie napięcia prawidłowe - to raczej tak.

• #33 13 Cze 2006 17:52
    robertoss1978
    Poziom 2  

Witam. Mam monitor o nazwie DX17F Vobis--taki napis na tabliczce znamionowej. To stary monitor, czy jest szansa że jest w nim menu serwisowe i jak go włączyć. Potrzebuje rozjaśnić obraz monitora, a z tego co tutaj wyczytałem to jest taka szansa. Aktualnie jest na maxa a nie da się go uzywać bo ledwo widać pulpit. Dzięki za jakąkolwiek pomoc

• #34 17 Cze 2006 15:52
    K4Li
    Poziom 13  

Dzięki marck1.

SCOND ustawiłem na 127 (max u mnie)
    SBRT na 130 (również max),
    a opcja ABL nie powoduje żadnych widocznych zmian.
    Wszystkich opcji mam 18.
    Może da się w jakiś sposób zwiększyć zakres tamtych opcji?
    Byłbym też wdzięczny gdyby ktoś opisał mniej więcej co można zrobić przy pomocy LG Studio Works, bo tak średnio u mnie z angielskim :| a nie chcę nic namieszać.

Programy do monitora ściągałem z tej www, na stronie oficjalnej LG nic nie mogłem znaleźć :cry:

• #35 18 Cze 2006 20:21
    Wojtek Łuszczki
    Poziom 19  

WITAM !
    Prześledziłem pilnie wszystkie dobre rady ale nic nie mogłem dopasować do swojego problemu. W mobnitorze F700B model FB770G-EA nie widać zmiany na ekranie jeśli się zmienia przyciskiem jaskrwość od 0 d0 100.Sprawdziłem tranzystor Q 779 i jego obwód - jest o.k Czy usterka może tkwić w układzie IC 401 ?Nie mam schematu i nie mogę sprawdzić z której nóżki IC401 wychodzi sygnał po przyciśnięciu przycisku jaskrawość.
    Czy Ktoś miał podobny problem z Kolegów ?

• #36 19 Cze 2006 23:43
    yosher
    Poziom 2  

Witajcie,
    chciałam rozjaśnic monitor ale nie doczytałam do konca Waszych postów.Teraz mam problemy.Pozmieniałam te parametry a nie zapisałam tych wyjsciowych które były.Ktos wie jak to odkrecic,zeby moj obraz w monitorze wrócił do normalnych rozmiarów?????BŁAGAM O POMOC. Monitor to LG FLATRON 795FT PLUS,nie wiem co zrobic a obraz jest pomniejszony i niesymetryczny.Rzeczywiscie lepiej tu nie grzebac jak się pojęcia o tym nie ma zielonego:(((
    Mam takie opcje: RDRV,GDRV,BDRV,SCON,RCUT,GCUT,BCUT,SBRT,ABL,MCLR, i wszytskie je zmieniłam:(((

POMÓZCIE PROSZĘ

• #37 20 Cze 2006 15:09
    marck1

Podaj co jest napisane na nalepce z tyłu na obudowie - model... i Chassis...

• #38 20 Cze 2006 23:16
    yosher
    Poziom 2  

Model to FB 795CP, a chassis CA -75

Dzięki :)))

• #39 21 Cze 2006 00:32
    marck1

Do FB795CP nie mam danych, ale gdzieś miałem do FB795CU - poszukam i jak znajdę to wyślę na pw.
    Nie będą one takie same jak do Twojego, ale podobne i trzeba będzie dokonać korekcji poszczególnych parametrów.
    Co do rozmiarów obrazu to powinny one wrócić do normy po ustawieniu ich z poziomu użytkownika.

• #40 21 Cze 2006 18:10
    yosher
    Poziom 2  

Dzieki wielkie za pomoc, juz wszytsko jest ok :)

• #41 29 Cze 2006 01:20
    K4Li
    Poziom 13  

Jak optycznie można stwierdzić czy jest dobrze kontrast ustawiony i czym go wtedy regulować. Bo te wszystkie opcje niby rozjaśniają, ale wydaje mi się, że białe litery na czarnym tle (wyczytałem gdzieś, że tak się ustawia kontrast) mam zajasne i za pomocą zwykłego menu nie mogę odpowiednio ustawić. Jest jakiś program do tego uniwersalny dla wszystkich monitorów, który np. wyswietla odpowiednie obrazki na pełnym ekranie i wtedy koryguje się ustawienia.

• #42 03 Lip 2006 20:54
    KrzysiekDM
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Mam nadzieję, że trafiłem w dobry wątek na forum.
    Otóż posiadam monitor LG 795FT Plus i mam z nim od pewnego czasu następujący problem: Obraz mi ucieka raz lewą stronę, a za jakiś czas w prawą stronę w taki sposób, że np. nie widać na ekranie pionowego paska przewijania stron. Po ręcznym przesunięciu w menu w drugą stronę o 2-3cm obrazu- jest ok, ale po jakimś czasie znowu jest to samo i muszę przesuwać. Próbowałem z poziomu menu zmniejszyć obraz o 10% no i o tyle się polepszyło, że jak przesunie się obraz, to i tak pozostaje widoczny, ale znowu "pasek" do pionowego przewijania strony jest baaardzo cieniutki;//.
    Proszę o rady co mogę zrobić.....i nie zepsuć:)
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

• #43 13 Lip 2006 18:02
    pawelek1992
    Poziom 1  

Witam ja tez nie umiem rozjasnic monitora z tyłu pisze tak
    LG Flatron 775FT (model FB775F-EA) - chassis CA-92

ja nieczaje oco chodzi z tym power on select itd

a w tym poradniku pisze ze tak

Push "SELECT" Key and POWER ON

• #44 14 Sty 2007 23:02
    złodziej
    Poziom 2  

Witam!

Tydzień temu kupilem uzywany monitor - 775FT - świeci pięknie! ale z ciekawości chciałbym wiedzieć czy ktoś np nie podkręcił tych opcji w menu serwisowym - czy ktoś mógłby mi podać "standartowe" parametry? czyli te które powinny być w nim od nowości? :)

model to FB775F - EA
    chasis - CA - 92

pozdrawiam i z góry dziękuję!

• #45 26 Sty 2007 14:42
    Aflowers
    Poziom 10  

Bawiłem sie u siebie (FB775C-EA) menu servisowym i namieszałem coś niestety :/. Otóz po zmianie opcji- która sprawiała iż zmieniały sie proporcje obrazu- w pewnym momencie monitor poprostu wyłaczył sie -jakby przeszedł w czuwanie. Teraz po załączeniu zapala sie dioda zielona, kika przekaznik i po chwili słychać dzwiek jakiegoś elektryzowania i obaz sie nie pojawia. Czy istnieje jakas kombinacja przycisków umożliwiająca przywrócenie domyslnych ustawień producenta???

• #46 08 Lut 2007 01:35
    złodziej
    Poziom 2  

złodziej napisał:
    Witam!

Tydzień temu kupilem uzywany monitor - 775FT - świeci pięknie! ale z ciekawości chciałbym wiedzieć czy ktoś np nie podkręcił tych opcji w menu serwisowym - czy ktoś mógłby mi podać "standartowe" parametry? czyli te które powinny być w nim od nowości? Smile

model to FB775F - EA
    chasis - CA - 92

pozdrawiam i z góry dziękuję!

noo dzięki za pomoc ...

jakby się jeszcze komuś chciało to niech mi wyśle te ustawienia z menu serwisowego na maila

yabol(małpeczka)pai.net.pl[/quote]

• #47 08 Lut 2007 20:53
    procekkk
    Poziom 24  

Aflowers napisał:
    Bawiłem sie u siebie (FB775C-EA) menu servisowym i namieszałem coś niestety :/. Otóz po zmianie opcji- która sprawiała iż zmieniały sie proporcje obrazu- w pewnym momencie monitor po prostu wyłaczył sie -jakby przeszedł w czuwanie. Teraz po załączeniu zapala sie dioda zielona, kika przekaznik i po chwili słychać dzwiek jakiegoś elektryzowania i obaz sie nie pojawia. Czy istnieje jakas kombinacja przycisków umożliwiająca przywrócenie domyslnych ustawień producenta???

Niestety prawie kazda sztuka jest dostrajana indywidualnie chociaz sa zakresy norm dla danych serii.

• #48 03 Mar 2007 19:44
    sopel290885
    Poziom 2  

Witam
    Jest to mój pierwszy post więc prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc. Otoż pare dni temu stalem sie posiadaczem monitora LG flatron 795FT plus. Wyswitlany obraz jest zbyt jasny. Po zmniejszeniu jasnosci za pomocą SBRT w menu serwisowym obraz stał się o wiele lepszy. Problem tkwi w tym że po wyłaczeniu monitora opcje w menu serwisowym ulegaja zmianie na wczesniej ustawione (restartują się). Wiec mam pytanie jak można zapisać te ustawienia?

Pozdrawiam

• #49 11 Mar 2007 18:12
    sopel290885
    Poziom 2  

Dodam że jest to model FB795CU. Może jakiś kondensator stracił pojemność. Jak można zapisac te ustawienia serwisowe?