Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat B6 2001r - gdzie sterowanie klap± bagażnika??

09 Lut 2006 18:49 4321 6
  • Poziom 17  
    czy ktos wie pod który przewód w tym aucie sie podlaczyc aby z dodatkowego pilota mozna bylo otwierac klape bagaznika??
  • Poziom 33  
    A ten passek nie ma tego?jak nie to poszukaj po dywanikiem kierowcy w module steruj±cym kabla niebieskiego w 22 pinowej kostce.Jak go tam nie ma to najlepiej pod przewód który idzie w bagażniku pod micro switcha do otwierania.To na bank pójdzie.
  • Poziom 17  
    wlasnie chodzilo mi o ten modul.. pod swich to ja wiem ze najlepiej... tylko rozwalaj cala tapicerke z klapy bagaznika, przeciagnij tam przewod..
    w oryginalnym pilocie pewno jest otwieranie bagaznika, ale nie cche stosowac alarmu bezpilotowego, bo dodatkowy alarm uwazam ze jest lepszy,
    bo w VW/audi/seat/skoda to pilota mozna sobie wprogramowac przez vaga.. (chyba ze sie myle??) a jak zlodziej przyjdzie z laptopem?? to nie mercedes, ze tylko serwis wprogramuje pilota.
    wogóle czy ktos wie, czy wszystkie fabryczne piloty do c.zamka w nowych pojazdach (np. bmw, opel, vw, toyota) maja zmienny kod???????

Dodano po 4 [minuty]:

xwit napisał:
    ?jak nie to poszukaj po dywanikiem kierowcy w module steruj±cym kabla niebieskiego w 22 pinowej kostce..

czy kolega to sprawdzal?? bo np SEO perfect (bezpilotowka) wykorzystuje pin 18 (niebieski - powinno pojawic sie + 12V) do silownika.. ale nie wiadomo czy to sygnal z mikrostyka, czy moze np od silownika?? wolalbym nie ryzykowac.
  • Poziom 33  
    Wła¶nie opis wzi±łem z rozpiski SEO więc my¶lę,że to musi być to.Na wszelki wypadek możesz wstawić diodę.Nie wiem czy kto¶ takie manewry robi.A co do tego czy lepszy pilotowy czy nie to już się na ten temat na forum wypowiadałem.Pilota alarmu można łatwiej wprogramować niż oryginał.Ale to osobisty wybór użytkownika.

Dodano po 1 [minuty]:

A czy to sygnał z siłownika czy switcha to miernik w rękę i po problemie:idea:
  • Poziom 17  
    tylko zer zlodziej patrzac na passata wie jak sie oryginalny pilot wprogramowuje, a skad bedzie wiedzial jaki alarm w srodku jest, skro duzy wybur?? to cos nasz opisowki seo sie nie zgadzaja.. u mnie pin 18 u kolegi 22..ja z bezpilotowki "d" patrzylem. ..no zobaczymy,jak nikt nie robil tego bede musial sam sprawdzic
  • Poziom 33  
    Czytajmy DOKŁADNIEJ.Nie napisałem 22PIN tylko w 22 pinowej KOSTCE a który pin to nie napisałem.A po drugie sk±d złodziej wie czy alarm jest pod oryginalny pilot czy oddzielny.No chyba,że obserwuje samochód.
  • Poziom 17  
    ehh..zapomnialem ze jest cos takiego jak schemat instalacji samochodu ;)

PIN 18 (niebieski) w 23 pinowym zloczu pod dywanikiem kierowcy jest sterujacym bezposrednio silniczek (silownik) klapy bagaznika. Pojawia sie na nim +12V i to cala filozofia, dziekuje za chec pomocy.