Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala IGNIS AKL576

michalko12 09 Lut 2006 21:20 2667 4
  • #1 09 Lut 2006 21:20
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Witam
    W/w mikrofala stałe przez 4 lata nie używana po uruchomieniu służyła tydzień czasu. Objaw jest taki że po włączeniu słychać mocne "buczenie" 50Hz. W czym może być problem?
    Po stronie wtórnej trafa znajduje się magnetron Toshiba 2M240E, kondensator 0,95µF/2100VAC z wbudowanym rezystorem i dioda HVR-1X.

0 4
  • #2 09 Lut 2006 22:05
    luk_jag
    Specjalista AGD

Czy poza tym że buczy to grzeje?

0
  • #3 09 Lut 2006 22:15
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

luk_jag napisał:
    Czy poza tym że buczy to grzeje?

Raczej nie grzeje, teraz przemierzyłem wszystko i jedno co mi sie nie podoba to wyjście wysokiego napięcia z tafa, ma ok 100Ω do masy. Czy tak powinno być?

EDIT

Sprawdzone. Magnetron ma 2,9kΩ do masy. Po odpięciu przewodów od niego i załączeniu zasilaniea buczenia nie ma, czyli na mój gust uwalony jest magnetron. Typ tego magnetronu to Toshiba 2M240E (HS). gdzie można dostać ten magnetron, lub ewentualnie zregenerować go?

0
  • #4 10 Lut 2006 08:37
    luk_jag
    Specjalista AGD

Magnetron jest elementem którego się nie regeneruje!!!
    Nowy magnetron to koszt pow. 200zł. a za używkę trzeba dać 100.
    Posiadam takich troszkę więc jeśli chcesz to pisz.

Dodano po 1 [minuty]:

Moja rada jest taka żebyś nie bawił się z magnetronem bo znam gościa który 3 dni spał jak go prąd kopnął po takiej zabawie.

0
  • #5 13 Lut 2006 23:50
    gklub
    Poziom 16  

W magnetronie bywa zwarty jest filtr na wejściu żarzenia - czasem można przełożyć z innego martwego - godzina roboty. Druga możliwość to kupno używanego. Nie wiem, gdzie mieszkasz ale we Wrocławiu na giełdzie elktronicznej można kupić od 40zł. Pytanie na ile cenna mikrofalówka.
    A że napięcie przykre to fakt - wtórne trafa 2200V skutecznego, do tego podwajacz - to se policz, i to nie telewizyjne!!
    Zwracaj uwagę, żeby potem nie siała mikrofalami na zewnątrz!!

0