Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Sony TA-2650. Czy mogę założyć zamienniki tranzystorów?

DJ Clone 09 Feb 2006 22:21 3123 9
    DJ Clone
    Level 19  
    Witam!! jestem posiadaczem wzmacniacza jak w temacie. nie wiem czy moge wsadzic zamienniki Tranzystorów do tego wzmachola. podobno jeszcze szybciej sie palą. do tego sprzetu trzeba jakiś specjalnych parowanych i nie umie ich juz nigdzie dostac. szukałem juz na stronkach www ale tam nic nie ma
    Tr1. 2N3791
    Tr2. 2N3715

Z góry dziekuje
  • Helpful post
    czarek18
    Level 25  
    Witam jak patrzyłem w elenocie to te tranzystory są w obudowie TO-3.Wsadzaj tam MJ15003/MJ15004 i będą nie do zajechania.
  • Helpful post
    ALTON
    Level 38  
    Co to jest w.z.m.a.c.h.o.l?

MJ15003/4 będzie najlepszym rozwiązaniem.
    DJ Clone
    Level 19  
    Wzmachol - Wzmacniacz. A orientujecie sie w jakiej cenie będą te tranzystory i czy łatwo je dostanę?? dzieki wielkie!!!! i pozdrawiam.
  • Helpful post
    ALTON
    Level 38  
    W tme po 12zł sztuka.Łatwo trafić na podróbkę.Lepiej kupić z pewnego źródła.
    DJ Clone
    Level 19  
    Pewne źródło - Gdzie to teraz na tym świecie jest. Gdzieś nidaleko mnie jest Nord Elektronik tam jest chyba pewne ze tam dostane dobre. Który to PNP a Który to NPN. z tym mam problem
  • Helpful post
    czarek18
    Level 25  
    MJ15003-NPN
    MJ15004-PNP

Ja kupowałem podróbki bo cena mówi sama za siebie 2.5zł za sztukę Motoroli w EltexCo.Nie miałem żadnych problemów.
    DJ Clone
    Level 19  
    To oznacza ze nie miałeś także zadnych problemów z ta podróbką?? fajnie by było bo teraz nie jestem przy kasie. Teraz ja sie pobawie w sprawdzeniu na moim wzmacniaczu nkóre to NPN a które to PNP. dzieki i pozdrawiam

Dodano po 21 [minuty]:

Sprawdziłem na tej stronie którą podałeś. są tam takie rzeczy ale tam pisze ze

Poczta /Priorytet/ - pobranie,
    Koszt dostawy 10.00 PLN, Dostawa w jeden dzień. Przy zamówieniu na kwotę powyżej 250 zł brutto - koszt wysyłki 0 zł

Poczta /Priorytet/ - przedpłata,Koszt dostawy6.00 PLN, Wysyłka towaru po wpłynięciu srodków na nasze konto. Przy zamówieniu na kwotę powyżej 125 zł brutto - koszt wysyłki 0 zł

nie rozumie dlaczego napisali tam przy zamówienu na kwote powyzej np. 125zł. Jak Ty to zamówiłeś??
  • Helpful post
    czarek18
    Level 25  
    Ja kupowałem tranzystorów za kwotę 70zł więc nie wiem za jaką minimalną wysyłają.Koszt przesyłki jest 10 zł za pobraniem bardzo szybko wysyłają.Nie musisz bawić się w sprawdzanie który PNP a który NPN bo to może cię jeszcze więcej kosztować.

W miejsce 2N3791-MJ15004 ____ 2N3715-MJ15003

Pozdro...
    DJ Clone
    Level 19  
    tam są jeszcze oryginalne końcówki mocy to są numery
    Tr 1. 25C1619A
    Tr 2. 25A808A
    Najlepiej podajcie zamienniki bo jutro będe sie pytał o końcówki, albo o jakąś stronke. Dziekuje i pozdrawiam