Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana CDM 12.1

Bastek79 09 Feb 2006 23:03 1535 6
    Bastek79
    Level 13  
    Witam,

MARANTZ 43, PHILIPS CD720 ten sam objaw w tych dwóch CDkach

zakupiłem orginalny laser CDM12.1 wraz z mechaniką, poprzednik miał problemy z czytaniem niektórych płyt jak również nie zakarzdym razem rozponawał płytę w napędzie.
    Natomiast nowy CDm niestety dziwnie się zachowuje po włożniu płyty widać że optyka próbuje się kalibrować ale nie następuje obrót płyty CD zachowuje się tak jakby tej płyty wogóle nie było na wyświetlaczu pojawia się napisz DISC - informujący o włożeniu płyty CD... Czytnik ma roczną gwarancję teraz pytanie czy jest możliwe by był uszkodzony Laser (bo tak to wygląda) lub ewentualnie problem tkwi w czymś innym ... dodam że silniczek został sprawdzony i po podaniu zasilania pięknie się obraca... po włożeniu starego czytnika wszystko działa .... tzn widzi płytę...

będę wdzieczny za pomoc!!!
    Krzychu7
    Level 40  
    Witam. Czy usunąłeś zworę zabezpieczającą (kropka cyny łącząca 2 punkty lutownicze na płytce czytnika) ?
    Bastek79
    Level 13  
    Krzychu7 wrote:
    Witam. Czy usunąłeś zworę zabezpieczającą (kropka cyny łącząca 2 punkty lutownicze na płytce czytnika) ?

Witam, dziękuję za zainteresowanie tematem. Czytałem, szukałem w sieci i nie znalazłem informacji o jakimś zabezpieczeniu... jedyna informacja jaka się pojawiła to że niejako zabezpieczenie robi ta metalowa klamra zwierajaca końcówkę taśmy z wyprowadzeniami.

Jeżeli znajduje się jakaś kropla cyny to możesz wskazać w którym miejscu jej szukać ? bo jak się przygladam to nie bardzo widzę nic podejrzanego.

będę wdzięczny za informację !!!
    z poważaniem
    Sebastian
    Bastek79
    Level 13  
    Byłem dziś u sprzedaawcy wymieniłem laserek na nowy. Sprzedawca również twierdzi że nie ma zwory w postacji lutu. Jednak przed uruchomienim chciałbym potwierdzić tą informację z innego źródła!
    pozdrawiam
    Sebastian
    uglymaniek
    Level 16  
    Z moich doświadczeń wynika że CDM12.1 nie mają zabezpieczenia robionego kroplą cyny. Sprzedawane są z "fabryczną" taśmą połączeniową, a przed ładunkami elektrostatycznymi zabezpiecza je metalowa klamra na końcu taśmy.
    Bastek79
    Level 13  
    Ok również mogę już potwierdzić ten fakt, że niema zabezpieczeń w postaci kropli cyny. Okazało się, że poprzedni Laser był uszkodzony. Po wymianie wszystko ruszyło. Dziękuję wszystkim za informacje

Sebastian