Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

krosowanie wan- modem

mateusz lamparski 09 Feb 2006 23:20 1919 5
    mateusz lamparski
    Level 18  
    witam poprosze schemat graficzny połączenia kabelków rputer wrt54g wan -------modem jak to połączyć jak skrosować kable prosze o grafike.
    o co chofdzichce połączyc modem na dole w domku rodzinnym a router w moim przypadku wrt54g wywalić na sam dach na maszt i połączyć wiadomo kablem sieciowym odpowiednim do podłączenia router modem . nie wiem rownie z jak rozwiązać problem z kompem na dole w sumie bym musiał wysłać 2 kabelki na gore i jeden powrót bo 2 kompy mam radiowo a jeden niestety jest na kablu czyli jeden kabel schodzi czyli hmmm 4 kabelki mamy razem hehehe spoko wogle nie wiecie co robie chce zrobić tynel sieciowy pomiędzy moja stacją wrt54g a stacja równierz moją lecz u mojego kuzyna ciekawy jestem czy mi wyjdzie ta operacja,....
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przecież WRT54G jest zwykłym routerem szerokopasmowym (do usług xDSL lub modemu kablowego) z wbudowanym AP. Złącze WAN łączy sie zwykłym pachcordem z modemem. Nie ma w tym żadnej filozofii, więc nie wiem w czym jest problem.

P.S.
    W zasadzie wszystkie urządzenia aktywne sieci łączy się przewodem wykonanym wg normy EIA/TIA 568B i ów pachcord powinien być zgodny z tą normą. Było już mase o tym na forum, wystarczy poszukać.
    mateusz lamparski
    Level 18  
    o to właśnie mi chodzilo hehe

Dodano po 4 [minuty]:

, ale czekaj czy na jakosć nie będzie tu miałą odległość bo modem chce na dole u w pokoju zostawic a reszte na dach na maszt wywalic i jak możesz to zapodaj mi jakis obrazek jak pary rozłożyc w obu wtyczkach . plss...

pozdro Lem
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mateusz lamparski wrote:

, ale czekaj czy na jakosć nie będzie tu miałą odległość bo modem chce na dole u w pokoju zostawic a reszte na dach na maszt wywalic

Norma przewiduje 100m i na taką odległość połączenie musi działać przy poprawnie zarobionym przewodzie.

Quote:

i jak możesz to zapodaj mi jakis obrazek jak pary rozłożyc w obu wtyczkach . plss...

Google się zepsuło, albo przycisk "szukaj " przestał działać ?
    Obrazki są np. tutaj.
    mateusz lamparski
    Level 18  
    mogę poprosić o schemat kabla modem-router ? (graficznie )
    andrew220
    Level 30  
    Przecie już kolega wyżej podał co i jak...
    krosowanie wan- modem
    Tobie potrzebny skrosowany, czyli ten z prawej. Chociaż np. u mnie działa też normalny. Router sobie wykrywa sam i dopasowuje.