Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupiłem sobie mikrofon do komputera i mi nie działa?

10 Lut 2006 12:39 4914 6
  • Poziom 1  
    czesc, kupilem sobie wlanie mikrofon do komputera i mi nie dziala. nie zanm sie bardzo na tym, mam plyte glowna ASUS P4P800(chyba takie jest oznaczenie tej plyty) z zintegrowana na niej karta dzwiekowa(5+1) do tego mam glosniki creativeT5900 (5+1)http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=10323
    podlaczylem mikrofon do pilota od glosnkiow(bo tam jest wyjscie) i nie dziala.
    probowalem konfigurowac w programie do dziewkowki ale nic zminialem ustawienia w windowsie-regulator glosnosci to mi blad wyskakiwal na programie do karty by wyciszyc mikrofon
    tak w kolo nie wiem co jest
    jesli ktos wie o co chodzi lub mial taki problem to prosze o pomoc
    co ciekawe sluchawki jesli podlacze do tego pilota od sluchawek to dzialaja
    mikrofon dziala bo jak podlacze go bezposrednio do komputera i skonfiguruje w tym programie od dzwiekowi na 4 glosniki+ mikrofon to wszysstko dziala jedyna wada to nie moge odglosic mikrofonu no i mam 4 glosniki a nie 6

TJT
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    nonameanswer napisał:
    ... podlaczylem mikrofon do pilota od glosnkiow(bo tam jest wyjscie) i nie dziala.

... i nie ma prawa działać, ponieważ tam masz wyjście do słuchawek oraz dodatkowe wejscie liniowe, a nie mikrofonowe.
    Wejscie mikrofonowe posiada dodatkowe zasilanie mikrofonu, a liniowe niestety nie.
    Poza tym bezsensownym byłoby słuchanie samego siebie tylko i wyłacznie w głośniczkach bez możliwości wprowadzania swojego głosu do komputera.

nonameanswer napisał:
    ... mikrofon dziala bo jak podlacze go bezposrednio do komputera i skonfiguruje w tym programie od dzwiekowi na 4 glosniki+ mikrofon to wszysstko dziala jedyna wada to nie moge odglosic mikrofonu no i mam 4 glosniki a nie 6

Tak ma być podłączony ten mikrofon tzn. bezpośrednio do komputera do wejścia mikrofonowego, które zawsze oznaczone jest kolorem czerwonym lub zblizonym do czerwonego.
    Jeżeli jest za cicho to musisz się pobawić stawieniami nagrywania w systemie. Zobacz też funkcję zwiększania czułości mikrofonu. Musisz poszukac w ustawieniach.

Jacek "Plumpi"
  • Poziom 10  
    Mam ten sam problem co nonameanswer.

Co prawda wiem ze na pilocie od tych glośników jest wejście liniowe itp. Zważywszy na to ze mam zajete wszystkie gniazdka od mojej zintegrowanej karty muzycznej, a musze jeszcze podłączyć jakoś mikrofon, chciałęm do tego wykorzystać wejście mikrofonowe które jest na płycie głównej wykożystywane do podłączenia mikrofonu na panel przedni Audio.

Na płycie głównej zazwyczaj znajduje sie takie gniazdo.

Front Panel Audio

9 |7|5|3|1
    10| |6|4|2

1 MIC Front panel microphone input signal (biased when supporting stereo
    microphone)
    2 AUD_GND Ground used by analog audio circuits
    3 MIC_BIAS Microphone power / additional MIC input for stereo microphone support
    4 AUD_GND Ground used by analog audio circuits
    5 FP_OUT_R Right channel audio signal to front panel (headphone drive capable)
    6 FP_RETURN_R Right channel audio signal return from front panel (when headphones
    unplugged)
    7 AUD_5V Filtered +5 V used by analog audio circuits
    8 KEY No pin
    9 FP_OUT_L Left channel audio signal to front panel (headphone drive capable)
    10 FP_RETURN_L Left channel audio signal return from front panel (when headphones
    unplugged)

dokumentacja strona 21

Skoro powiedziałeś.
    Plumpi napisał:
    Wejscie mikrofonowe posiada dodatkowe zasilanie mikrofonu

W jaki sposob podpiąć tu gniazdo małego jacka zeby można było wprowadzić tam sygnał z mikrofonu. Jak tu podpiąć zasilanie?

Wiem ze lamerskie pytanie ale probowalem chyba wszystkie sposoby i nadal nic. a Wiem ze mikrofon mam sprawny na 100%
  • Poziom 25  
    1 i 2 - masa i wejście sygnału mikrofonu.
  • Poziom 10  
    @kostian tak właśnie mam podłączony mikrofon.
    @PePe996 w ostateczności też o tym myślałem ale narazie nie widze powodu wydawania pieniedzy na to użądzenie jeżeli moge podłączyć mikrofon do płyty głównej.
    @oleq_30 W przypadku testu komputer wogole nie wykrywa mojego mikrofonu choć jest podłączony do gniazdka.