Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DFX 444 - mruga dioda

aha13 10 Lut 2006 12:52 1046 3
  • #1 10 Lut 2006 12:52
    aha13
    Poziom 9  

Otóż, spalona była dioda zabezpieczająca-czyli ktoś zmuszał to radyjko do działania na odwrotnym zasilaniu. Końcówka mocy wydaje się być dobra, jednak zastanawia mnie dlaczego nie ma napięcia na 4 pin od Power ( chyba powinno być powyżej 3,5 V) a nie ma nic. Na mute jest 4,8 V, 12 Volt też dochodzi. Jednak nic się nie załącza. Mruga tylko dioda-alarm, a na panelu świeci tylko przycisk Power.
    W związku z tym mam pytanie. Czy można sprawdzić to radyjko bez TDA7384, czy bez niego powinno ruszyć? Gdzie szukać braku napięcia od power? Do panala dochodzi 5V. :cry:

0 3
  • #2 10 Lut 2006 13:21
    SlaweK
    Poziom 43  

Bez końcówki mocy radio powinno się włączać oczywiście jeśli jest sprawne i prawidłowo podłączone. Idź tropem szkód jakie wynikły z złego podłączenia.

SławeK

0
  • #3 10 Lut 2006 14:44
    aha13
    Poziom 9  

Dzięki za informację. Będę szukał, ale jeszcze jedno: Czy bez diody zabezpieczającej też powinno wstać? I jaka tam powinna być?
    Coś mi brak zasilania 8V! Wiecie może gdzie szukać?

0
  • #4 10 Lut 2006 15:15
    SlaweK
    Poziom 43  

Zastanów się do czego ta dioda służy i co ona robi a potem zadawaj pytania bo inaczej przeniosę ten temat do początkujących a tam będą Ci kazali żarówki wykręcać i mierzyć omomierzem. ;)

SławeK

0
  Szukaj w 5mln produktów