Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie odtwarzacza mp3 do głośników 5.1

Paf 10 Feb 2006 13:07 3065 12
    Paf
    Level 11  
    Witam!
    Czy znacie jakis sposob na podlaczenie odtwarzacza mp3 do glosników Creativa 5.1? Chodzi mi o to, żeby grały wszystkie głośniki, efektu przestrzennego, wiadomo nie otrzymam z wyjscia stereo. Głośniki mają subwoofer z 3 wejsciami jack (wystarczy podlaczyc sie do 2 zeby graly wzsystkie glosniki), odtwarzacz wyjscie stereo. Jak bym nie podlaczyl, graja 2 glosniki i subwoofer. Czy ma sens zrobienie kabla z jednym jackeim po jednej stronie i 2 po drugiej?
    Artee18
    Level 22  
    I tak nie otrzymasz z tego dźwięku 5.1 bo musiałbyś zastosowac przetwornik na dolby a to bez sensu wg mnie:)
    Paf
    Level 11  
    nie chce efektu 5.1! chce tylko zeby gralo 5 glosnikow. jakies pomysly?
    netserfer
    Level 18  
    kupic przejsciowke 1m/2ż jacki i podlączyc tyle
    kundzios
    Level 19  
    ma sens zrobienie takiego kabla co ma z jednej strony jack a z drugiej 2 jacki

a do czego ten trzeci jack????? moze on steruje 5 glosnikiem i czy jest stereo(podwojny) ten 3 jack
    Paf
    Level 11  
    Wszyskie jacki sa stereo.
    Ale jest troche inaczej niz napisalem ostatnio. W subwooferze sa 4 wejscia jack: 3 oznaczone wspolnie AUDIO INPUTS (po 1 dla przodu, tylu i centralnego/subwoofera) oraz 1 oznaczony AUX IN. Podlaczenie Mp3 do AUX IN powoduje ze graja 2 glosniki i subwoofer.
    Najbardziej wkurza mnie to ze na pudelku od glosnikow jest wyraznie napisane ze sa one przeznaczone miedzy innymi do odtwarzaczy mp3, wiec jako totalny laik myslalem ze jest to tak rozwiazane ze podlaczysz kabelek stereo do odpowiedniego wejscia (ktorym jest AUX IN) i wszystko pieknie gra (oczywiscie w stereo, a nie 5.1). W koncu malo ktory odtwarzacz mp3 ma wiecej jak jedno wyjscie.
    Mozna spalic mp3???Myslalem zy tylko glosniki podczas takich eksperymentow sa zagrozone.
    netserfer
    Level 18  
    też wydaje mi się dziwne spalenie mp3

ale w takim układzie przejścówki/dorobienia kabla się nieda.

jeśli aux nie odcina sygnału z pozostałych wyjść to możesz jeden kabel podłącz do aux i masz zgłowy lewy prawy,centralny, subwoofer. a drugim stereo tyl lewy/prawy
    kundzios
    Level 19  
    post usunalem(chyba sie nie da calkiem usunac)
    /|\Atari
    Level 27  
    odtwarzacz ma max 2W? nie wiem przy jakiej impedancji słuchawek... Zrób przejściówki tak jak pisali. Stereo rozgałęź na przód oraz tył, następnie stereo sprowadź do mono i podłącz pod centralny. Poza tym wyjście w tych odtwarzaczach poziomem i obciążalnocią przypomina te z kart dźwiękowych - karty dźwiękowe raczej się nie palą. układy wzmacniaczy nie powinny się palić. Nawet te miniaturowe wzmacniaczyki scalone do montarzu powierzchniowego posiadają z reguły jakieś obwody przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe.
    kundzios
    Level 19  
    post usunalem(chyba sie nie da calkiem usunac)
    /|\Atari
    Level 27  
    Dobra... bez odbiegania od tematu... głośniki podłączyć można tak podłączyć, spalić się nic nie spali (a że kundzios widział, jak sie pali wzmacniacz po przyłączeniu pod za mocny głośnik, to się miewa do tej sytuacji jak piernik do wiatraka... Swoją drogą polecami Ci nabyć troche praktyki z nowoczesnymi scalonymi wzmacniaczami)
    Hefajstos
    Level 35  
    Ja raz spaliłem walkmana wzmacniaczem, ale ten wzmacniacz był błędnie zmontowany. Podłączylem żeby sprawdzić i bum. Naprawili mi na gwarancji - padł silnik i ukłas scalony (jedeny - cały walkman na jednej kości). Zwierając druty nie spalisz mp3 (raczej) u mnie po prostu poszło 16V na wyjście słuchawkowe.

Sygnał z mp3 możesz po prostu rozgałęzić na przód i tył, sub i tak będzie grał, on gra zawsze. Przynajmniej w głośnikach mojego kumpla;) Centarlny sobie daruj. Trafo i tak jest pewnie 10 razy za małe.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    kundzios
    Level 19  
    sorry co tam popisalem bo cos mi sie popierdzielilo, chodzilo mi o cos innego a napisalem co innego no sorry zadaza sie usune te posty bo sa glupie

przez caly tydzien myslalem nad innym swoim projekcie i cos poplatalem
    naprawde przepraszam za zamet