Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen golf vr6-gaz duże spalanie

dombak 10 Lut 2006 15:01 21633 40
  • #1 10 Lut 2006 15:01
    dombak
    Poziom 10  

Mam pytanie ma ktoś może vr6 gaz II gen, ja mam problem taki że pali mi kolo 25 litrów mam komputer viola plus i reduktor elpigaz - bodajże cometa. Wprawdzie w trasie spada do 16l ale jest niekorzystnie. Dlatego jakie powinny być parametry podzespołów gazowych, ustawienia komputera itp. Na forum pisze że zwęzki najbardziej optymalne to 60mm. a co z resztą !!!![/b]

0 29
  • #2 10 Lut 2006 16:42
    Slawek J
    Poziom 30  

6 cylindrowe silniki tylko i wylacznie dobrze pracuja na sekwencyjnej instalacji, z reszta sa problemy.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 10 Lut 2006 18:34
    dombak
    Poziom 10  

Wiem wiem ale na takich instalacjach też hulają nawet nie najgorzej napewno nie tyle palą acz kolwiek wiadomo sekwencja była by dużo bardziej odpowiednia. A ja potrzebuje tylko doprowadzic to auto na tej instalacji do ładu w miare możliwości.

0
  • #4 10 Lut 2006 19:55
    benek
    Poziom 10  

nie wiem ale moj vr6 pali max 14 jak cisne
    moze za bogata mieszanka??
    nieszczelny uklad mialem tak w probe wychodzilo ze pali 25 sprawdz wszystkie zlaczki za pomoca piany

0
  • #5 10 Lut 2006 20:38
    dombak
    Poziom 10  

wprawdzie miałem sprawdzaną szczelność na badaniu i gazownik sprawdzał ale w koło reduktora zwróce uwage jeszcze na to. Ale nie wydaje mi się by to było powodem. A mam pytanie jaką masz zwężke na mikserze i czy masz anty wybuch. Powiem szczeże że jak by mi palił 14 l to bym był w niebo wzięty

0
  • #6 10 Lut 2006 22:23
    benek
    Poziom 10  

antybum wlasnej produkcji wlozony w miejsce malej plastikowej odmy ktora stracilem pryz pierwszym wystrzale oczywiscie musialem sobie poradzic bez mistrzagazu czyli jak w zyciu bywa kolesia od instalacji gazowej w probe sprawdzal i niby tez bylo ok a przy parowniku kminek sam zrobilem i hula jak lala
    apropo paska to spalanie w cyklu mieszanym spokojna jazda z okiem na ekonomizerze 12l

0
  • #7 10 Lut 2006 22:55
    dombak
    Poziom 10  

ok sprawdze jutro a powiedz mi gdzie taka piane mozna kupic

0
  • #8 10 Lut 2006 22:58
    benek
    Poziom 10  

woda+plyn do naczyn w atomizerze jak chcesz tego antybooma to moge go dla ciebie zrobic cene moge podac ci jutro
    pozdro

0
  • #9 10 Lut 2006 23:59
    a1cygan
    Poziom 12  

ja mam passata vr 6 1993 rok i jest na zwykłej instalce bez kompa.
    mam tylko trochę więcej rozwierconą średnicę otworu w mikserze gazowym i mam go wstawionego w rurę ssacą. chodzi idealnie poza jednym małym ale czasami jak zwolniam i przy dojeźdzaniu do skrzyżowania obroty spadają prawie do 0 a za moment się stabilizują i jest oki. wcześniej tego nie było i nie mogę wykapować co jest
    co do zurzycia gazu to w zależności od jazdy gdzie i z jaka nogą najmniej spalił mi 12 litrów a najwięcej 18 ale to już niezłe wściekanko było. średnio około 14 tu litrów.

jak miał by mi palić 25 jak tobie to bym jeździł na benzynie chyba lepiej by się opłaciło
    możliwą przyczyną może być wyciek gazu jeśli trzymasz w garażu jak wejdziesz do pomieszczenia zauważ czy nie jestr wyczuwalny gaz
    może być nieszczelniośc
    może ktoś cos mi poradzi od moich skaczących obrotów:|

0
  • #10 11 Lut 2006 00:45
    dombak
    Poziom 10  

Oki mam w garażu ale raczej nie odczuwam gazu ale chyba przy zgaszonym silniku gaz nie bedzie uciekał. A z wolnymi obrotami to jak przy chamowaniu gasnie to może oznaczać ze zaczyna się sypac silniczek wolnych obrotów może jego sprawdź.

0
  • #11 11 Lut 2006 01:02
    a1cygan
    Poziom 12  

ja wspominałem nie mam kompa do gazu jeżdzę na najprostrzej instalce z regulacją gazu śrubą na rurze
    było ok ale kombinuję kombinuję i nie mogę sobie poradzić z tymi obrotami

0
  • #12 11 Lut 2006 01:12
    dombak
    Poziom 10  

wiem ale silniczek wolnych obrotów to nie część od gazu jest w silniku no chyba ze na benzynie ci nie gasnie i obroty nie spadaja to pewnie nie to.

0
  • #14 11 Lut 2006 02:24
    Jasiek3023
    Poziom 13  

Cytat:
    jak chcesz tego antybooma to moge go dla ciebie zrobic cene moge podac ci jutro
    pozdro

Witam i przepraszam że pozwalam sobie na właczenie się do dyskusji, ale ja też mam paska z vr6, i podobne problemy zwłaszcza ostatnio, albo mi gaśnie na wolnych obrotach, a jak pokręce śrubą od napięcia membramy to strzela tak, że aż boję się, że przepływomierz mi rozwali.
    Za jaką cenę tego swojego antyboma byś zrobił? Bo u mnie juz w miejscy anty wystrzału (oryginalengo juz nie mam) gumę z dentki od roweru wsadziłem, ale coś wyydje mi się że ona jest za gruba.
    Do gazownikóe nie chcę jeździć bo to partacze przynajmniej ci u których zakładałem inst. Acha instalacja jest LOVATO, II gen. z komputerem. Napiszczie proszę jak regulować napięcie membramy i do czego jest mosiężny wkręt na parowniku.
    Pozdrawiam jak możesz to napisz na: majacho(malpa)wp.pl

0
  • #15 11 Lut 2006 07:41
    IWEX100
    Poziom 16  

Witam Panowie
    Od 14 lat siedzę w Auto-gazie a przez trzy lata jeździłem Golfem VR6, jeżeli chcecie żeby Wasze autka jeździły dobrze na gazie i mało paliły to wstawcie mikser tzw śmigło i będzie po kłopocie. Te miksery dużo lepiej mieszają gaz z powietrzem choć prześwit mają bardzo zmniejszony to i tak VR jeździ na tym najlepiej. Dodam że mój pracownik jeździł tym moim VR-em na rajdach samochodowych na gazie.

Jakbyście mieli więcej pytań proszę na emaila: iwex(malpa)iwexautogaz.pl

Pozdrawiam

0
  • #16 11 Lut 2006 09:23
    a1cygan
    Poziom 12  

IWEX100 napisał:
    Witam Panowie
    Od 14 lat siedzę w Auto-gazie a przez trzy lata jeździłem Golfem VR6, jeżeli chcecie żeby Wasze autka jeździły dobrze na gazie i mało paliły to wstawcie mikser tzw śmigło i będzie po kłopocie. Te miksery dużo lepiej mieszają gaz z powietrzem choć prześwit mają bardzo zmniejszony to i tak VR jeździ na tym najlepiej. Dodam że mój pracownik jeździł tym moim VR-em na rajdach samochodowych na gazie.

Jakbyście mieli więcej pytań proszę na emaila: iwex(małpa)iwexautogaz.pl

Pozdrawiam

a czy miałeś do tej instalacji komputer czy to była zwykła instalka tylko właś nie z takim mikserem :?: 8=O

gdzie mozna załatwić taki mikser :?: czy na benzynie nie straci mocy i jak mniej więcej bedzie się do odnosiło do zurzycia gazu :?:

czy inaczej to nazywa się mikser strumieniowy czy to jest jeszcze inny typ miksera
    link do miksera strumieniowego http://mikser.gazowy.w.interia.pl/schemat.html

chyba sobie taki sprzelę jak ma tak superowo chodzić :!::!::!: 8-) :lol:

0
  • #17 11 Lut 2006 12:47
    dombak
    Poziom 10  

No właśnie skąd taaki mikser można skąbinować i co np z anty wybuchem on tez zwęża przepływ zostwaiamy go czy wyżucamy. I czy trzeba to jakoś specjalnie regulować

0
  • #18 12 Lut 2006 15:10
    a1cygan
    Poziom 12  

no i cisza o tzw mikserze śmigło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    może ktoś wie gdzie taki dostać i ile to kosztuje

0
  • #19 12 Lut 2006 16:00
    dombak
    Poziom 10  

Właśnie też bym chciał wiedziać co i jak!!!

0
  • #20 13 Lut 2006 08:56
    IWEX100
    Poziom 16  

Witam

Nie odpisałem wczoraj ponieważ mam neta tylko w firmie. Co do pytania o komputer nie ma to dużego znaczenia jaki typ (musi mieć tylko opcję otwarcia silniczka krokowego) może też nie mieć komputera.
    Co do miksera nie jest to mikser o którym piszecie, mikser śmigło ma w środku zamontowane coś co wygląda trochę jak śmigiełko, cały mikser wygląda tak jakby bardzo tłumił powietrze (oczywiście, że każdy mikser tłumi i samochód traci trochę mocy, ale jak miałoby to wyglądać inaczej) ale chodzi naprawdę dobrze.

Co do kupienia w/w miksera to kosztuje on 65,00 zł i można go zamówić u nas.

ozdrawiam

0
  • #21 13 Lut 2006 21:03
    kaccc
    Poziom 14  

IWEX100 napisał:

Co do kupienia w/w miksera to kosztuje on 65,00 zł i można go zamówić u nas.

Moze jakieś fotki tego miksera, bo na stronce nie znalazłem.

0
  • #22 13 Lut 2006 21:18
    a1cygan
    Poziom 12  

właśnie też bym chciał zobaczyć jak wygląda oraz zapytać się czy na instalce bez kompa będzie chodziło dobrze bedzie miał niezłego kopa i nie będzie wachańwolnych obrotów
    czekamm na odpowiedź 8-)

0
  • #23 13 Lut 2006 22:21
    shade_
    Poziom 12  

jesli moge cos dorzucic od siebie.

jezdzilem na mikserowce w moim VR6 ok. roku. spalanie w miescie 18-20l/100km, natomiast w trasie 10-12l/100km. Komputer mialem AL-700 (resistive, obciazona sonda rezystorem) i mikser o dosc duzej srednicy, autko jesli stracilo na mocy w stosunku do PB to niewiele, osiagi mialo dosc dobre. Od czwartku juz smigam na sekwencji i pomimo tego, ze jeszcze nie mam jej wyregulowanej, to odczuwam juz znaczny plus na jej korzysc.

Zdam obszerniejsza relacje po ostatecznych ustawieniach.

0
  • #24 14 Lut 2006 08:53
    IWEX100
    Poziom 16  

Witam

Niestety nie posiadam zdjęcia tego miksera ale jutro przyniosę do firmy cyfrówkę - zrobię i zaprazentuję.

Pozdrawiam

0
  • #26 16 Lut 2006 19:03
    a1cygan
    Poziom 12  

nadal dziekam na fotki bo jestem tym mikserem zainteresowany

0
  • #28 17 Lut 2006 10:27
    shade_
    Poziom 12  

kolega teraz do siebie montuje blosa, zobaczymy jak na tym autko bedzie mu jezdzic.

Zastanawia mnie jedno. Ile % wiecej pali wam gazu Wasz VR6 w stosunku do spalania na benzynie ? Nie jest dla mnie miarodajne stwierdzenie, ze jednemu w miescie pali LPG 14, a drugiemu 25, dlatego, ze kazdy podaje wartosci dla swoich przejazdow. Ja np. w miescie jezdze duzo na krotkich odcinkach i pali mi stosunkowo duzo, ale np. w trasie spalanie mam w normie.

U mnie na mikserowce wychodzilo mniej wiecej tak:
    - trasa ok. 11-12l LPG, 9-10l PB - 20% roznicy
    - miasto ok. 18-21l LPG, 15-16l PB - 20-31% roznicy

a jakie sa Wasze wyniki w stosunku do PB ?

0
  • #29 17 Lut 2006 14:47
    virus123456
    Poziom 16  

kuzyn ma pasata z VR6 z I generacja.muwil mi ,ze w miescie pali 14-15 gazu.

0
  • #30 18 Lut 2006 08:31
    a1cygan
    Poziom 12  

w trasie w zależności od jazdy pa;i mi ok 14 -15 litrów
    po mieście 17-18 litrów ale chyba w poniedziałek będę testował blosa :D:!::!::!::!::!::!::!: 8-)
    jesli wyjdzie tak jak sobie myślę to zakładam na stałe :D 8-) :!:

0