Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek Fighter - jak podpiąć do alarmu?

10 Lut 2006 16:48 1839 7
  • Poziom 2  
    Witam, zastałem ostatnio taki problem: Kupiłem na Allegro.pl centralny zamek Fighter AZ 21-3. najprostrzy model 1 master 1 slave. Wszystko jest podłączone i chodzi oprucz jednej rzeczy która nie daje mi spokoju. Nie moge sobie poradzic z podłączeniem do alarmu. Niestety nie mam pojecia co to jest za model. Może to coś pomoże, że to jest Seat Ibiza 1995r. alarm był zamontowany w serwisie. Wiem ze nic bez danych alarmu nie "wymodzicie" ale może pomożecie mi w tym jak sprawdzic na danych stykach napiecie. Dodam ze centrany jest sterowany masa i sa wyprowadzone dwa kable do sterowania.

PROSZE WAS WSZYSTKICH O POMOC !!!!
  • Osprzęt kablowy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 33  
    Nie wiem czy mi się ni oberwie ale napiszę.Lepszy by był miernik bo kontrolka tak krótkiego sygnału MOŻE podkreślam MOŻE nie wychwycić.
  • Poziom 17  
    tak jak kolega wyzej pisze.. idz np po przewodzie od diody czy syreny..a znajdziesz centralke.. duza czesc alarmow podaje sygnal masy na przewody podczas otwierania i zamykania pojazdu (ale stare alarmy tych przewodow mogly nie miec). Podlacz sie jenda koncowka miernika do stalego +12V a druga do kazdego przewodu wychodzacego z centralki.. naciskal przysicski w pilocie i wszystko bedzie jasne gdy na moment pojawi sie w mierniku +12 (efekt dobrze widoczny na mierniku wskazowkowym)..zreszta jak znajdziesz centralke napisz jaki to model
  • Poziom 33  
    Ale jeszcze jedno.Mam nadzieję,że to nie jest tak stary alarm by nie miał wyjść na zamek ale gdyby to:jest taki moduł uniwersalny który zamyka i otwiera zamek poprzez podanie lub odcięcie masy albo plusa.Podłącza się go pod wyjście z alarmu na którym pojawia się po załączeniu alarmu plus albo masa.Sterownik to ST1000 i to chyba firmy AMT.Najlepiej gdybyś znalazł ten alarm i podał jego nazwę.Ktoś ci na pewno pomoże.
  • Poziom 27  
    Sterowanie jednoprzewodowe z alarmu odbywa się za pomocą przewodu na którym pojawia się masa po uzbrojeniu a po rozbrojeniou zanika. Jest to przewód do zasilania czujników dodatkowych. W takim przypadku potrzebny jest np. sterownik top 33 firmy amt.
  • Poziom 2  
    Moge zostawic na stronie zdjecie centralki alarmu, ale dopiero wieczorem. Sprawdzałem juz miernikiem wszystkie kable i nic nie znalazłem :( Postaram sie wykonać jeszce dzisiaj to zdjecie. A co do nazwy to właśnie niemoge znaleść na nim żadnej nazwy.
  • Poziom 33  
    Zobacz może masz gdzieś puste wtyki.Dwa kołeczki powinny być w tej wtyczce.Muszą być.Jak nie to sterowanie jedno przewodowe.Każdy alarm da się podpiąć do zamka.