Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomys造 na modding obudowy komputerowej.

stoziu16 10 Feb 2006 19:15 2166 28
    stoziu16
    Level 14  
    Artee18
    Level 22  
    Na pocz徠ek wycinanie bocznego otworu i wstawienie plexi;)
    jacobs242
    Level 18  
    stoziu16 wrote:
    Mam do was pytanie czy moja obudowe da sie moddingowac??

Ka盥 sie da, ale powiniene samemu co wymy郵e, opracowa jaki projekt. Inaczej nie bierz sie za modding
    stoziu16
    Level 14  
    Moje plany sa mniej wiecej takie: Jak widzieliscie na zdjecia w srodku kompa mam "tunel" biegnacy do procesora wiec gdy wytne okno bede musial zrobic pare dziur w pleksi do tego tunelu tak jak sa teraz w boku, obok tego mysla貫m 瞠by wstawic wentylator zeby wciagal zimne powietrze. Poskrecal bym kable i podswietli bym go na niebiesko. Tylko nie wiem gdzie wstawic drugi wentylator zeby wyciagal cieple powietrze?? Moze bym go wstawil na samej gorze tylko nie moge odkrecic tego plastiku. Moze lepiej jak bym go wstawil gdzie indziej jakie macie sugestie??
    stoziu16
    Level 14  
    super ten wyswietlacz tylko ze ja sie tak nie znam na elektronice

Dodano po 4 [minuty]:

ma ktos jeszcze jakies pomys造 jak zmoddingowac moja obudowe?? aha i jakie propozycje do zamontowania tego drugiego wentylatora

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

polecie mi jakies wentylatory kt鏎e m鏬豚ym wstawic z boku obudowy
    kkyrtap
    Level 15  
    kup sobie jakies 豉dne wentylatorki z diodami je郵i chcesz 瞠by by這 kolorowo i je zamontuj, poszukaj na allegro jest tam ich naprawde du篡 wyb鏎 :)
    Artee18
    Level 22  
    Mog by oczywi軼ie flary np niebieskie:)ps ten wy鈍ietlacz wcale nie jest taki trudny do zrobienia;)par lut闚 i 鄉iga:)
    stoziu16
    Level 14  
    z allegro moze byc ma造 problem. mieszkam w Anglii chyba ze byl bym przy okazji w Polsce albo kupie taki w jakims sklepie

Dodano po 6 [minuty]:

aha a jakie najlepsze byly by wymiary takich wentylatork闚. Chcia貫m kupic dwa tylko nie wiem gdzie zamontowac ten drugi
    stoziu16
    Level 14  
    czyli to nie ma roznicy czy zamontuje 120 czy 80??
    swierzak_
    Level 20  
    Jest, wiekszy "przepu軼i" wi璚ej powietrza ni mniejszy, przez co b璠zie wydajniejszy.
    stoziu16
    Level 14  
    zeby wciagalo powietrze do obudowy to musze kupic specjalny wentylator czy np wystarczy zwykly wentylator odworcic druga strona??

Dodano po 59 [minuty]:

aha i jeszcze jedno pytnko jak podlaczyc wentylator??
    swierzak_
    Level 20  
    Quote:
    zeby wciagalo powietrze do obudowy to musze kupic specjalny wentylator czy np wystarczy zwykly wentylator odworcic druga strona??
    Kazdy wentylator (no mo瞠 i killka wyj徠k闚) da sie zamontowac tak, 瞠by albo wdmuchiwa albo zasysa powietrze.
    Quote:
    aha i jeszcze jedno pytnko jak podlaczyc wentylator??
    Do z陰cza 3 pin na p造cie g堯wnej lub bezposrednio do molexa.
    stoziu16
    Level 14  
    aha dzieki swierzak_ tylko co to jest molex??

Dodano po 2 [minuty]:

juz wiem "to jest ta "wtyczka" co wpinasz do dysku twardego, cd-rom'u... ta od zasilania"

Dodano po 1 [minuty]:

a co bardziej polecacie do dysku czy do Molexa?? a mozna podlaczyc i tu i tu??
    swierzak_
    Level 20  
    Wszystko jedno czy pod陰czysz do p造ty czy do molexa. Jesli masz na p造cie g堯wnej wolne gniazdo 3pin to mo瞠sz pod豉czy pod nie, a jesli nie masz (lub nie chcesz :) ) to pod豉cz do molexa. Zr鏏 tak jak bedzie ci wygodniej :D
    stoziu16
    Level 14  
    a jak podoba wam sie obudowa teraz?? bo moddingowac bede ja jak uzbieram troche kasy
    stoziu16
    Level 14  
    skoro nikt nie odpisal rozumiem ze moja obudowa bez moddingu wyglada kiepsko skoro tak potrzeba jej moddingu
    marexx
    Level 17  
    stoziu16 wrote:
    Mam do was pytanie czy moja obudowe da sie moddingowac?? I jak sie da to dajcie jakies swoje sugestie.
    Z g鏎y Wielkie dzieki Pozdro

Brak Ci pomys堯w?
    Zajrzyj tu: http://www.modding.ru/
    砰cz wielu nieprzespanych nocy nad wyborem ;)
    stoziu16
    Level 14  
    znalazlem juz wczesniej ta strone przed zalozeniem tego tematu narazie jestem przy strone numer 200 przegladam juz ja tydzien. Ruscy a kompy maja takie ze nie jeden by im pozazdroscil
    Kooz
    Level 18  
    Wracajac do Twojej obudowy to ja bym jej nie ruszal bo jest calkiem ladna, no moze skusil bym sie na jakies okienko z boku, ja mam ThermalTake Soprano (bez okna) i puki co nie zabieram sie za modowanie bo nie ma sensu.
    Masz wogole jakis plan co chialbys zmienic w swojej budzie?
    stoziu16
    Level 14  
    tak po przemysleniu to rzeczywiscie troche szkoda tej obudowy. Mam plan jak zdobyc 3 stare obudowy i jak mi sie to uda to polacze ja w jedna wieksza. my郵a貫m 瞠by mia豉 wyskokosc okolo 90 cm albo cos takiego. Z ka盥ej obudowy wyjal bym wszystkie te koszyki na dyski i na CD i wsadzil do tej wiekszej. To jest taki zarys tego co chcialbym zrobic jeszcze nie myslalem konkretnie co che zrobic, ale pomysle jak bede mial juz 3 obudowy
    Kooz
    Level 18  
    Widzialem podobne rozwiazanie z tym ze 3 obudowy byly polaczone w poziomie a nie w pionie, jest troche zabawy ale wyglada ciekawie szczegolnie jak na przod da sie jednolity panel zeby uzyskac efekt "calosci", fajne i ciekawe rozwiazanie.
    stoziu16
    Level 14  
    najpierw jak mowilem musze zdobyc te 3 obudowy a potem to sie zobaczy cos napewno wymysle
    swierzak_
    Level 20  
    Kup na allegro jakie uzywane budy. Bardzo dobrze wykonane mo積a naby ju za ok 15z.
    stoziu16
    Level 14  
    z tym jest problem mieszkam w Anglii a poza tym wiem jak dostac te obudowy
    stoziu16
    Level 14  
    mam pytanko czy do podlaczenia wentylatora trzeba cos jeszcze dokupic? czy wystraczy sam wentylator i wtedy podlacza sie go do zasilacza albo p造ty g這wnej