Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik temperatury do miernika

panmechanik 10 Feb 2006 21:08 3171 3
    panmechanik
    Level 23  
    Witam posiadam miernik UT-50D z możliwoscią pomiaru temperatury do 1000stopni dostałem w komplecie sonde która na końcu miała "mała kulaczke" którą sie mierzyło temperature(najprawdopodobniej termopara) jednak przez moją nie uwage zniszczyłem ją:( i teraz pytanie jakim innym czujnikem moge zastąpić??Wiem że są jakieś czujniki seri K oraz J ale który będzie pasował??dziękuje i czekam na odpowiedz
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    dual
    Level 21  
    Jeśli rzeczywiście czujnik stanowiła termopara to jest szansa ją uratować zgrzewając małym palnikiem obie końcówki termopary . Nie ma jednak gwarancji identycznych parametrów oraz liniowości wskazań . Nie jest to jednak kosztowne i trudne wiec warto sprobować . Powodzenia
    panmechanik
    Level 23  
    Oj ja głupi..wyrzuciłem:( czyli tylko w gre wchodzi kupno nowej.Czy każda termo para będzie działać przy tym mierniku??
    dual
    Level 21  
    Można spróbować termoparę od popularnych na Allegro mirników DT-838 za kilka złotych . Można też czasem spotkać same termopary do tych mierników więc może to załatwi sprawę .