Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik niskotonowy w półkę - jakiej średnicy?

10 Lut 2006 21:24 867 11
  • Poziom 10  
    jakiej mocy głośnik niskotonowy i jakiej średnicy pociągnie radio samochodowe . chodzi mi o gośnik wsadzony w półkę . hmm no i oczywiście co byście polecali :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    pioneer 4 x 45 w czyli pewnie koło 4 x 20-25 w :D
  • Poziom 10  
    Nie "maluch" , chciałem zapytać i żeby ktos odpowiedział poważnie.Za takie rady serdecznie dziękuję :D
  • Poziom 39  
    Powinieneś sprecyzować swoje pytanie. Nie wyobrażam sobie podpięcia 1 głośnika pod 4 wyjścia radia samochodowego. Półka, to swego rodzaju kolumna góśnikowa o określonych parametrach (litraż, wymiary itp). Napisz, ile miejsca masz na głośnik (jaka maksymalna średnica głośnika). W półkę możesz wstawić średnie i wysokie tony, a dodatkowo coś dla basu, wszystko zależy od koncepcji i wymagań.
  • Poziom 10  
    ok :D to już odpowiadam . Ford sierra , bagażnik razem z szybą więc mniej wytłuminy niż sedan. nie wiem ile jest litrów bagażnika ale jest sporo :D mam już dwa głośniki dwu -drożne i chciałbym podpiać cos dla basu ale nie typowy subwoofer ze wzmacniaczem itd. bo nie mam narazie kasy tak sobie myślałem że taki głośnik niskotonowy bez zwrotnicy i tak dałby sporo basu . nie wiem może się myle ale dlatego pytam .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dając głośnik bez zwrotnicy, narażasz się na uszkodzenie końcówki mocy radia samochodowego - przy połączeniu równoległym, lub na mniejszą moc zestawu - przy szeregowym połączeniu dwudrożnych i basowego. Zwrotnica jest niezbędna, chyba, że zastosujesz jakiś prosty wzmacniacz dla niskotonowego.
    -------------------------------------------
    Możesz np. zastosować niskotonowy głośnik dwucewkowy, zasilany z wyjść dla głośników tylnych radia, a głośniki dwudrożne zasilane z wyjść dla frontu. Cały czas musisz pamiętać, by podpinając głośniki nie spowodować przeciążenia wzmacniacza. Dwa 4-ro omowe głośniki wpięte równolegle dadzą 2Ω, co przy dużej mocy może uziemić radio.
  • Poziom 10  
    to już wiem więcej dzięki . to jeszcze jedno pytanie . czy w takim razie subwoofer pasywny powiedzmy koło 70-100 W można podlączyć do takiego radia :-/ :?: .nie zależy mi na basie żeby mnie sąsiedzi w domach słyszeli tylko żeby w aucie w miarę ładnie grało :D
  • Poziom 39  
    Oczywiście. Możesz podpiąć suba pasywnego, bo zasilisz go z radia. Nie możesz jednak przesadzać z mocą, bo wzmacniacz radia może nie podołać i zamiast solidnego basu będzie bezsensowny łomot. Możesz też w półkę wmontować dodatkowy głośnik basowy i prostą zwrotnicę, która umożliwi jednoczesne podpięcie głośników, które były wcześniej zamontowane i woofera.
  • Poziom 10  
    ok dzięki przemyśle to :D