Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klapa spiętrzająca w golfie k-jetronic

10 Lut 2006 21:53 3854 14
  • Poziom 14  
    MAM PYTANIE: jak wyregulowac klapę spiętrzającą w golfie II 1,8 V8, na wtrysku k-jetronic? i jak sprawdzić poprawność działania potencjometru położenia klapy spiętrzającej?
    Z góry dzieki za pomoc
  • spec od auto-elektro
    potencjometr oscyloskopem lub poprostu wykręcić i obejrzeć, a klapa ma chodzić bez zacieć w całym zakresie oraz wchodzić w ten "wąski otwór" , jest to prawie na styk, szczelina bedzie wtedy po ok 0,5 mm pomiedzy klapą i otworem
  • Poziom 14  
    ale ona ma chyba polozenie bardziej od ukosem. także ma sie jedną stroną "domykać" w otworze a drugą ma być ta szczelina?
    i którąś śrubka reguluje się stęrzenie CO?
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    ustaw ta szczeline tak żeby się klapa nie blokowała
    masz tu schemat jak to mniejwiecej wyglada, niestety nie jestem grafikiem komputerowym
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Rysunek prawidłowego ułożenia przesłony...

...a poza tym na samej przesłonie powinna być naklejka z rysunkiem odpowiedniego ustawienia przysłony.
  • Poziom 14  
    pytanie do niwe: masz jescze więcej opisu tego wtrysku itp do tego silnika? Byłbym wdzięczny. moj email: przemo166(malpa)poczta.onet.pl
    Z gory dzięki
  • Poziom 14  
    klapa teraz się nie zacina, golf chodzi znacznie lepiej ale jeszcze troche się "krztusi", świece są czarne i kopci troche gdy sie wkręca na obroty bo jak sie wkreci to nie kopci
  • spec od auto-elektro
    sprawdz teraz czujnik połozenia klapy spietrzajacej (opis u góry) i sonde
  • Poziom 14  
    sonda tutaj chyba nie ma za dużego wpływu bo nie reguluje składem mieszanki tylko ciśnieniem chyba tak? Za czujnik polozenia uważasz potencjometr tak?
  • spec od auto-elektro
    polecam troche lektury.
    sonda jest podstawowym czujnikiem odpowiedzialnym za skład mieszanki
    tak potencjometr
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=409910&highlight=

Witam. W tym poście kolega prosiło o informacje o k-jetronic. Jest to fragment książki Ditera Korpa. Powinno pomóc. Pozdrawiam.

A tak na marginesie: aparatura jest bardzo delikatna i precyzyjnie wykonana, ponadto wrażliwa na ingerencje "z zewnątrz". Może warto pojechać do dobrego serwisu i niech wyregulują. Tylko nie za pomocą "znachorskiej" metody jaką jest analizator spalin.
  • Poziom 14  
    przerobiłem dwie książki z dokładnymi opisami układu k-jetronic. wszelkie możliwe opcje, regulacje wykorzystałem i bez efektu.
    podmieniłem sonde z takiego samego golfa i też z K-jetronic i nadal nic; przełożyłem cały rozdzielacz z klapą spiętrzającą i tez nic. wymieniłem swiece na nowe i na gazie zauważyłem jakby troszke równiejszą prace silnika ale na benzynie nadal bez efektu.
    Jedyna rzecz która mi pozostała do sprawdzenia to REGULATOR TERMICZNY ale nie wiem jak dokładnie wygląda tylko tyle że jest zamontowany gdzieś na obrzeżu silnika.
    Czy ktoś z kolegó ma jeszcze jakiś pomysł.
  • Poziom 20  
    z twojego opisu wniskuje że masz GXa 90km
    czy sterownik chodzi w zamkniętej pętli lambda?
  • Poziom 14  
    tego to ja Ci nie wiem