Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[E200] ładowanie baterii...

10 Lut 2006 23:53 1696 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam SPV E200, który ma rozładowaną baterię (miernik ma kłopoty z odczytaniem napięcia), a telefon nie chce ładować baterii (wina zasilania - tak przynajmniej mi się wydaję). Parametry baterii: 3.7VDC 1000mAh (Li-ion), ładowarka (INPUT): 90-240V/AC 50-60Hz max 100mA; OUTPUT: 5-10VDC max 600mA. I teraz pytanie do Was: w jaki sposób naładować baterię? Czy mogę podpiąć pod baterię "+" i "-"? Jeżeli tak, to co mam podpiąć pod co? "Schemat": [E200] ładowanie baterii....
    Z góry dziękuję za odpowiedzi, liczę na Was.
    1, 2, 3, 4, 5, 6 - styki baterii.
    I jeszcze jedno pytanie: wiecie może w jaki sposób mogę zasilić telefon?
    Pozdrawiam!
  • Spec od GSM
    jesli acu kompletnie wyczerpane to fon może mieć problemy.Da radę ,,ruszyć ,,baterię zasilając ją zewnętrznie +do + a - do - ale musisz ograniczyć prąd do ok 0.5A.Na szybko dobry ogranicznikiem I są żarówki np od samochodu (postojowe,migaczy) połączone szeregowo .
  • Poziom 9  
    ftb napisał:
    jesli acu kompletnie wyczerpane to fon może mieć problemy.Da radę ,,ruszyć ,,baterię zasilając ją zewnętrznie +do + a - do - ale musisz ograniczyć prąd do ok 0.5A.Na szybko dobry ogranicznikiem I są żarówki np od samochodu (postojowe,migaczy) połączone szeregowo .

Bateria na skrajnych stykach nie ma w ogóle napięcia. Czyli jest totalnie rozładowana. Ani ładowarka, ani kabel USB nie potrafią jej naładować.
    Mam takie pytania do Ciebie:
    1. "zasilając ją wewnętrznie" - czyli połączyć czerwony i niebieski kabelek ("+" i "-") do któryś ze styków baterii, no właśnie, których? Z tego co wiem, to skrajne styki (najbardziej po lewo i najbardziej po prawo) to "+" i "-", ale czy na 100%?
    2. "ograniczyć prąd do ok. 0,5A" - no dobrze, ale w jaki sposób mam podłączyć żarówki do tego całego "układu"? Jakiś schemat mógłbym prosić? Od czerwonego i niebieskiego kabla, aż do styków baterii.
    Jestem laikiem w tych sprawach i proszę Was o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję!
    Pozdrawiam!

Update:
    O takie żartówki chodziło: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85280848?
    A np. coś z tych rzeczy: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85661203 - przydałoby się?
  • Poziom 9  
    Sorry za drugi post z rzędu, ale nikt z Was nie wie, w jaki sposób mogę podładować baterię? Wiem jak to zrobić, ale przydałby się schemat, ponieważ w tych rzeczach jestem cieńki jak...

Będzie działać? [E200] ładowanie baterii...?
    Jest jeden problem... gdzie jest "+", a gdzie "-" w baterii?
    Pozdrawiam!
  • Spec od GSM
    wybacz ale brak Ci podstaw ...by ładowac acu jakie by nie był zawsze + ładowarki do + i - do -.Jak podłaczysz bezposrednio ładowarkę bez ograniczenia prądu to w zależności od jej V i J możesz albo ją uszkodzić(przy zwarciu przez baterię popłynie za duży I) lub trwale uszkodzić acu...po to ta żarówa by ten prąd ograniczyć.Jaka biegunowość w Twoim acu to nie wiem ..sprawdz to z fonem..
  • Poziom 9  
    ftb napisał:
    wybacz ale brak Ci podstaw ...by ładowac acu jakie by nie był zawsze + ładowarki do + i - do -.Jak podłaczysz bezposrednio ładowarkę bez ograniczenia prądu to w zależności od jej V i J możesz albo ją uszkodzić(przy zwarciu przez baterię popłynie za duży I) lub trwale uszkodzić acu...po to ta żarówa by ten prąd ograniczyć.Jaka biegunowość w Twoim acu to nie wiem ..sprawdz to z fonem..

Dzięki za odpowiedź! Przyznam szczerze, że nie znam się na tym i dopiero teraz (na Waszym forum) dowiedziałem się, że akumulator ładuje się w inny sposób (plusa do plusa, minus do minusa). Z diodą nic nie kombinowałem i nie mam zamiaru kombinować. Wykorzystam żarówkę postojową (5W 12V)... Poprawy schemat:
    http://img387.imageshack.us/my.php?image=poprawny1ry.jpg.
    Mam takie pytanie: jedna żarówka starczy?
    Pozdrawiam!