Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 5451 - bezpiecznik się ciągle pali

11 Lut 2006 10:42 1401 10
  • Poziom 17  
    Dostałem go do naprawy ze spalonym bezpiecznikiem 2A. Po wymianie bezpiecznik uległ ponownie uszkodzeniu. Sprawdzając zasilacz uszkodzony był tranzystor mjf18008, wymieniłem jeszcze tea 1039 oraz tranzystor bf487 - reszta elementów sprawna. Odłączyłem wtórne zasilania pozostawiając zasilanie transoptora i nic bezpiecznik się pali.
    Ten odbiornik naprawiałem 3 lata wcześniej na podobną usterę , wtedy wymieniłem trafo hr9433 - czy to możliwe że i teraz.
  • Spec od TV
    Witam
    Proszę podać dokładnie oznaczenie modelu.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam!
    Sprawdź D701-D704, jeżeli sprawne, odłącz Q702 i sprawdź czy na C715 masz +300V.
    Należy podawać pełny symbol modelu TV. Bez imienia nie wiadomo, który to Kowalski. Pełny symbol to pewnie DV-5451SC.
  • Moderator
    Tylko BF w zasilaniu TEA był uszkodzony? A diodki? Sprawdź też prostownik, elementy w sterowaniu MJE i kolektorze, diody prost. na wyjściu.
  • Poziom 17  
    To co opisałem wczesniej wymieniłem , reszta sprawna (obmierzona ) i znów bezpiecznik i mjf18008. Czy po uszkodzeniu mjf... pada TEA1039?
    Wtórne odłączone a na C715 napiecie 300V.
  • Poziom 17  
    Ponownie wziąłem się za ten TV. Po dokładnym spr. zasilacza wymianie trafa, TEA1039, MJF18008 udało się go uruchomić. Grał około godziny i wszystko dobrze napięcia idealne. Na drugi dzień włączam i w trakcie włączania pilotem i po chwili wyłączania TV zamarł. Ponownie tranzystor MJF...., pewnie scalak TEA.. i do tego rezystor 5,6 ohm/5W. Co radzicie? Ja mam go dość.

• Poziom 23  
    Mam to samo uszkodzenie . Czy może już wyjaśniło się jaka jest przyczyna. Bez obciążenia zasilacz pracuje OK. napięcia prawidłowe tranzystor zimny ale gdy włączy się pilotem lub na żarówce 25W w B+, uszkadza się tranzystor i bezpiecznik sieciowy ( zamiast bezpiecznika żarówka 100W świeci w połowie). Elektrolity na pierwotnym wymienione, opory sprawne, poprawione luty.
  • Poziom 17  
    Dałem sobie na razie spokój. Klient kupił okazyjnie inny nowy TV a ja wrócę do niego jak się trochę obrobię.
  • Poziom 19  
  • Poziom 17  
    TV nie wrócił na warsztat, usterka nie usunięta. Ze swej strony proponuje sprawdzić pozystor i kondensator na 400V.