Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z drukarką Kyocera FS-600

11 Lut 2006 12:33 1307 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam problem z drukarką Kyocera FS-600. Dostałem tą drukarkę od znajomego gdzie stała ona od pół roku nieużywana w piwnicy. Jak ją uruchomiłem robiła wydruki bardzo blade a miejsca zadrukowane nie były równomiernie pokryte tonerem tylko były wyczuwalne grudki. Jak ją rozebrałem to zauważyłem że w miejscu gdzie toner jest nanoszony na wałek światłoczły sam toner przypomina piasek były wyczówalne małe grudki wielkości ziarenek piasku. Wyczyściłem więc wszystko aż do pojemnika na toner ponieważ w kasetce toner wydawał się być w porządku . Jak wszystko wyczyściłem i poskładałem zacząłem drukować. Drukarka zaczęła robić wydruki ale kartki wychodziły prawie całe czarne a miejscach gdzie na przykład jest drukowany tekst to toneru jest tak dużo że aż prawie odpada. Co może być tego przyczyną.
    Powiem jeszcze że jak rozbierałem drukarkę to na pewno naświetliłem wałek światłoczuły światłem z lampy stołowej (podobno tego nie wolno robić) – czy to ma jakieś znaczenie?

Pozdrawiam wszystkich
    Tomek
  • Poziom 21  
    mogło się tak zdarzyc po naświetleniu ale to kwestia ok 50-100 kartek i bęben odzyskuje 100% pierwotnej kondycji. W tych drukrkach raczej występował problem z niepełnym pokryciem bębna spowodowany utratą developera. Napisz czy użyty toner jest oryginalny czy zamiennik. Bo jeśli zamiennik to nadmierne zaczenienie raczej spowodowane jest z tego powodu.

• Poziom 43  
    1. toner sie zgranulił wiec najprawdopodobniej jest/był zawilgocony - to źle wpływa na beben
    2. naswietlenie bęban tez nie jest zdrowe - bęben naswietlony nie odzyskuje swoich parametrów ( a już napewno nie w 100% )
    3. po takim postoju zaczyna sie od konserwacji ze szczególnym naciskiem na optyke
    4. do tych maszynek tylko orginalny toner
  • Poziom 19  
    Dyskusja dyskusją ale autor sam napisał że usunął z drukarki cały developer !!!! :)

JAk można się brać za naprawę nie znając podstawy działania!!!
    I pewnie teraz jest coś źle poskładane.
    Chociaż mogłeś poczytać posty o tych drukarkach na elektrodzie przed próbą naprawy!
    Teraz trochę późno.
  • Poziom 17  
    Witam . Używam ostatnio tej drukarki w domu, chociaz uważam ją za raczej problemową. Przerobiłem ten model niemal od A-Z . Co do toneru to wcale nie musi być oryginał. Na dobrych kompatybilnych pracuje idealnie. To, że robi blade wydruki to wcale nie jest wina bębna, Bębny są stosunkowo wytrzymałe . Sugeruję :
    1. Wysypać wszystko z IU ( zespół bębna ) czyli deweloper.
    2. Dokładnie wyczyścić ( zębatki itp. )
    3. Po starannym wyczyszczeniu wsypać nowy developer ( do kupienia w sieci )
    4. Starannie złożyć.
    5. Wysypać toner i wsyp nowy (do nabycia w sieci )
    6. Rozebrać drukarkę i dostać się do lasera - wyczyścić dokładnie lustra , i pozotałe elementy przez które laser dociera do bębna.

Nie wykluczone że nie trzeba robić wszystkiego, ale daje 100% pewności , że będzie OK.
    Pozdrawiam