Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo dziwny obraz.

09 May 2003 06:33 1778 5
 • Level 17  
  W monitorze IIYAMA 450 PRO,gdy dostanie sygnał z kompa obraz jest następujący:środek ekranu jest ciemniejszy, obrzeża jaśniejsze,całość jest jakby w zoomie kilka krotnym,kolory prawidłowe.OSD jest wyświetlane,wszystkie funkcje działają normalnie,lecz nie można nimi zjechać do wymiarów normalnych.Muszę dodać,że wszystko to się dzieje, gdy SCREEN na trafie ustawiony jest na maxa.W normalnym położeniu SCREEN obrazu w ogóle nie ma,a przy pomiarach napięć na PK jest następująco:
  R- -900V do 35V-pływa
  G- -900V do 35V-pływa
  B- 35V
  G1- -45V
  G2- 70V
  Proszę o jakieś sugestie,z góry dzięki!
 • Level 17  
  Myślę,że napięcia są dobre opócz G1(regulacja -40V do-44V).Nurtuje mnie następujący fakt:co robi napięcie na końcówkach scalaka LM2403T(wyjście R G B)o wartości do minus 900V-jest to napięcie pojawiające się w sposób nieregularny tzn. raz jest, raz go nie ma.W tym czasie obraz jest ,lecz tak jak wcześnie wspomniałem -przyciemnionyn i z zoomem,kolory prawidłowe.
 • Level 40  
  Myślę że te 900V na katodzie zniszczyłoby napewno wzmacniacze RGB ........gdyby tam naprawdę się pojawiło. Czym mierzysz to napięcie? Miernik analogowy czy cyfrowy?mierzysz napięcia względem masy? Jeśli chcesz przekonać się odepnij katody z podstawki i zmierz czy rzeczywiście mają zwarcia. Z opisu jeśli dobrze go odczytałem obraz jest jak gdyby "spuchnięty" i ciemnym środkiem. Czy nie jest to przypadkiem uszkodzenie trafopowielacza? czy jak regulujesz jaskrawością obraz próbuje wracać do normalnych wymiarów?
 • Level 26  
  zgadzam się z moim szanownym przedmówcą. :wink: pomiar napięć gdzie są przebiegi zmienne w czasie za pomocą miernika cyfrowego(przeciętnego) może wprowadzić w błąd.
  zaś po opisie usterki to jeśli dobże zrozumiałem stawiał bym na zaniżone wysokie napięcie na anodzie kineskopu.pobadał bym około trafopowielacza.(zaniżone napięcie - zaniżone pole elektryczne w kineskopie-za mały pęd elektronów)
  pozdrawiam. :)