Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2.5 tdi czujnik temperatury paliwa

11 Lut 2006 14:54 5284 6
  • Poziom 13  
    Witam,mam taki problem moj TDI ASV rok 2001 trudno zapala na rozgrzanym silniku to znaczy jak zimy od razu jak sie zagrzeje do 90 i wylacze to od razu tez zapali ale jak postoji juz ok 1 min to musze dlugo krecic ok 5s jak ostygnie znow pali,co to moze byc i jak to mozna nastawic .pozdrawiam i prosze o jakies wskazowki,bledow brak po podpieciu pod komputer
  • Poziom 21  
    jaki przebieg? miales wymieniany pasek rozrzadu? byc moze nie jest nastawiony dobrze poczatek wtrysku,czuj temperatury tez mozna by sprawdzic
  • Poziom 13  
    180 tys wszystko na autobanie rozrzad wymienialem sam wszystko jest dobrze to zaczelo sie dziac przed wymiana rozrzadu
  • Poziom 14  
    miałem podobny przypadek w pssacie może nie do końca takie same objawy ale tez raz palił bez większych problemów a raz trzeba było go pokrecić a jak załapał przydymiał i nierówno chodził na ciepłym na wyższych obrotach było ok okazała sie poluzowana śruba wału korbowego passat był z mniej wiencej takim przebiegiem jak u ciebie wiec dla świetego spokoju sprawdz to :)
  • Poziom 17  
    Jeśli sterowanie silnika jest OK, to sprawdź klina na dolnym kole zębatym
  • Poziom 13  
    nie mylcie TDI od TD w tych modelach zebadka na wale jest dobrze przykrecona i ma innego klina,wszystko co jest mechaniczne typu pasek rolki jest na 100% dobre,moj kuzyn ma ten sam problem w tdi 90 ps,slyszalem ze jest to dosc czesty problem trzeba przeprogramowac jakos,tylko dlaczego tak sie stalo.a moze rzeczywiscie chodzi o jakis czujnik tylko ktory???,spalanie nie zmienilo sie a przy przestawionej zebadce zwiekasza sie.
  • Poziom 10  
    Witam!! U mnie w samochodzie Volvo 850 TDI też takie cos sie dzialo. Odłącz czujnik temperatury silnika, wtedy komputer poda dawke paliwa jak przy -40 stopniach ,wskaze błąd i zapali świece. Odpalaj odrazu bez świec. Powinien odpalic od kopa. Jesli tak jest, to trzeba przestawic mechanicznie dawke paliwa w pompie wtryskowej na stałe. Mnie tak zrobili. I dziala super. Czasem silnik odpalal na cieplo po 2 sekundach, a raz to przez 8 nie chcial... pozdrawiam (po zalozeniu kabla na czujnik kod zniknie po paru minutach).