Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec katalityczny bucha płomieniami...

11 Lut 2006 15:20 6611 5
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.

Posiadam piec katalityczny "Athena" na gaz propan-butan.
    Po zamontowaniu kupionej na stacji Orlenu butli okazało się , że piec przestał funkcjonować normalnie.
    Gaz zamiast spalać się wewnątrz włókniny nasyconej katalizatorem pali się przed nią tzn. co jakiś czas bucha płomień.
    Dodatkowo w czasie spalania tworzą się bardzo śmierdzące spaliny gryzące w oczy. Po dłuższej chwili przebywania w pomieszczeniu z włączonym piecem kazdemu łzy lecą ciurkiem.

Piec nie daje ciepła, bo złoże katalityczne nie rozpala się i cały gaz spala sie poza nim w sposób niemal wybuchowy.
    POdejrzewam, że gaz mógł być zanieczyszczony substancjami , które zatrułyy katalizator i zniszczyły złoże.

Problem jest palący, bo piec stanowi jedyne ogrzewanie mojej kuchni...
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co począć z tym fantem proszę o rade.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    A czy to przypadkiem nie zbieg czasowy że katalizator dokonał żywota , przecież nie jest von wieczny?
    Zasyfionego gazu nie wykluczam- bo to wiadomo czym handlują????
  • Poziom 24  
    uszkodzony katalizator a moze tylko zmarznieta butla ?
  • Poziom 33  
    Katalizator do wymiany.
  • Poziom 14  
    Dzękuję Wam z odpowoedzi.
    Piec ma dopiero 3 lata, używam go tylkio w zimie.Wydaje mi się, że złoże powinno pracować dłużej.
    Co do wymiany włókniny z katalizatorem nie ma to chyba sensu. Cena wymiany przekracza pewnie cenę nowego pieca...
    Nie ma chybateż możliwości sprawdzenia czy pad katalizatora spowodowany był przez zanieczyszczony gaz.
    Postaram się szybko zużyć tą butlę kuchenką i podłącze inną do pieca. Zobaczymy, może czystszy gaz będzie się spalał jak należy.

A może są jakieś "domowe" sposoby regeneracji katalizatora? Może coś w aerozolu do spryskania włókniny?
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 15  
    Katalizator mozna tylko wymienić, tylko nie wiem czy to jest opłacalne