Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Diora Amator 2 + altus 140 pomocy!

vacek2 11 Feb 2006 15:47 6259 27
    vacek2
    Level 10  
    mam wzmacniacz Unitra Diora Amator 2 i dwa glosniki altus 140 o mocy 300W Kiedy daje glosnosc na full to glosniki charcza czy to wina wzmacniacza czy glosnikow????? czy da sie jakos podkrecic wzmachol tego typu aby moc wyjsciowa byla wyzsza??? prosze o pomoc takze na maila vacek2(malpa)o2.pl z gory dziekuje i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

Moderated By ankuch:

Po co tyle wykrzykników w temacie :?:
    Zbędne usunąłem.

rafal870301
    Level 12  
    Jesli to ten wzmacniacz co na załączonym zdjeciu, to głosniki charcza z tego tytułu ze wzamacniacz na nie nie wyrabia.Wazna rzecza jest aby wzmacniacz miał podobna moc do kolumn, wtedy wyeliminujesz takie efekty, niektorzy stosuja mocniejsze wzmacniacze niz kolumy, domyslam sie ze łatwiej zapanowac nad kolumnami, ale tez łatwiej je uszkodzic. Pamietaj ze nie ma zeczy idealnych i przy podgłaszaniu wzrastaja zniekształcenia ktore ujawniaja sie w głosikach zwłaszcza w twojej sytułacji. Głosniki ktore posiadasz sa bardzo dobre, załątw sobie lepszy wzmacnacz np. jakis 2x100(RMS) i od razu poczujesz róznice.

pozdrawiam rafal
    Trabi
    Level 36  
    A po co dajesz ma full? Amator-2 to nie sprzęt do nagłaśniania koncertów czy dyskotek ;) . Każdy wzmacniacz podkręcając "na maxa" zaczyna się nie wyrabiać i żadne kolumny tu nie pomogą. Mocy w nim nie zwiekszysz, chyba że wywalisz stary a dasz jakiś inny wzmacniacz; tylko czy warto?
    humek
    Level 32  
    wiekrzosc wzmacniaczy w sprzecie niskosredniej klasy jakim był AMATOR ma taki objaw.W wyzszych nastawach regulacji glosności "wychodzą zniekształcenia" wzmacniacza to jest to co słyszysz .Zmontuj sam lub kup mocniejszy wzmacniacz leprzej klasy -odpowiedni do klasy tych glosników a bedziesz mógł 'katowac" sasiadów muzyką o czystrzej barwie bez zniekształceń. to wszystko.
    michcioAWS
    Level 11  
    hmmm według mnie powinienes całkowicie zmienic wzmacniacz na jakiegos radmorka najlepiej bo amator tego nie wytrzyma
    Trabi
    Level 36  
    Czemu miał by nie wytrzymać? Że ma za duże (mocą) kolumny, czy że gra na pełnej parze? Na maksymalnej sile głosu mało który wytrzyma - nie ważne czy z Radmora czy innego "home-made". Widziałem na koncercie jak się paliły żywym ogniem kolumny - tez nie wytrzymały, a na pewno są bardziej wytrzymałe niż Radmor, "home-made" i inne :P
    User removed account
    User removed account  
    olaf x
    Level 33  
    praktycznie na zadnym sprzecie nie slucha sie na max potencjometru volume, gora 2/3-3/4 potem glownie rosna znieksztalcenia.
    amator nawet 1. "uciagnie" i takie kolumny, najwyzej ich nie wysteruje moca, na pewno tez bedzie mozna pominac znieksztalcenia samych kolumn nie pracujacych np na granicy mozliwosci, a to co ostatecznie bedzie slychac w kolumnach to bedzie maximum mocy wykrzesanej z amatora bez znieksztalcen.
    amator nie nadaje sie do naglasniania bloku, tylko do spokojnego wysluchania muzy w sredniej wielkosci pokoju z wystarczajaca dynamika.
    dla extremistow pozostaje zakup innego wzmaka o wiekszej mocy i tyle.
    vacek2
    Level 10  
    a jesli bede dalej uzywal amatora a w niektorych momentach glosniki troche pocharcza moze tak im zostac i przestana grac?? albo beda charczec??
    olaf x
    Level 33  
    najprosciej sciszyc ciut amatora, przeciez charczenie to znieksztalcenia i nie sa mile dla uszu. na pewno nawet na max ustawiany amator nic nie zrobi tym altusom, moze tylko porazic ucho sluchajacego.
    User removed account
    User removed account  
    malgoraf
    Level 11  
    Poszukaj w małych komisach ludzie oddają przyzwoite " piecyki " dosłownie za bezcen. Mój kolega wychaczył za 30zł wzmacniacz Diory bodajże WS 4421 i po podłączeniu ALTUSIKÓW 140,tak zostało do dzisiaj! (Techniks którego używał do dzisiąj nie wyszedł z kartona:D)A Amator 2 jako dobry tuner ? to może być dobre rozwiązanie .

Powodzenia!!
    Sztandi WS 432
    Level 12  
    Za duze obciazenie jak na amatorka 2, na WS'a też.. Radmor tu dopiero zaradzi :D
    ALTON
    Level 38  
    Amator 2 jest łatwy do przesterowania ze wzmględu na niską moc.Gra dość dobrze jednak głośno nie posłuchasz.Według mnie najładniej grał z kompletem monitorów ZG15 na GDN16/15 tak jak to bylo sprzedawane za komuny.

Co do radmora 5412.Totalnie nie przemyślana konstrukcja.Tylko pogratulować projektantowi za to co zrobił.
    Caleb_
    Level 33  
    vacek2 wrote:
    a jesli bede dalej uzywal amatora a w niektorych momentach glosniki troche pocharcza moze tak im zostac i przestana grac?? albo beda charczec??
    mi sie wydaje ze narazasz tym tuby. za doslownie grosze zaopatrzysz sie w cos co bedzie mialo 25 wat, a roznica bedzie diametralna (at9100 mozesz kupic - ma 27wat i gra nienagannie - sam uzywam :P)
    Sztandi WS 432
    Level 12  
    a czy ja mowie o 5412? Mam np. na mysli 5102 :P
    WojRz
    Level 13  
    Ja uzywam od lat Radomora 5412 (przesytojone)z "przystawkami" 54** oraz Altusy 140 i bardzo sobie chwalę.
    User removed account
    User removed account  
    ALTON
    Level 38  
    Powiem tak.Konstrukcja radmora 5102 od strony wzmacniacza audio/przedwzmacniacza to jak budowa cepa.Super banalnie i prosto poskładane a jednak ludzie widzą w nim wiele zalet i chwalą jego dźwięk.Chylę czoła przed nimi ponieważ kiedyś w latach 2000-2002 miałem chyba z 8 sztuk 5100 i 5102 i również pamiętam że jego dźwięk mnie potrafił zachwycić.Co do radmora 5412... miałem niedawno (ok 2 tyg temu) wywyższy model i z przykrością mówię że jest to dno.Dźwięk strasznie przebarwiony a regulacje bass i sopran doprowadzają człowieka do płaczu.Loudness to ogromna pomyłka.Końcówa zbudowana na bardzo słabych tranzystorach co niestety owocowało bardzo dużą awaryjnością.Jedynie co naprawdę dali dobre to tuner radiowy i tor zasilacza(mocne trafo 10 000uF w zasilaniu[4x4700]).Gdyby konstruktor tak trochę pomyślał radmor 5412 to było by dzieło sztuki polskiej produkcji....
    Sztandi WS 432
    Level 12  
    Jeżeli Radmor ma wady.. to ja wole o swoim WS 432 nie słuchać :lol:
    User removed account
    User removed account  
    WojRz
    Level 13  
    Tak się składa, że Radmora FM 5412 zakupiłem jako jeden z pierwszych, gdyż w tym czasie pracowałem w Unitrze, a wiadomo,że w tamtych czasach trzeba było mieć dobre znajomości aby nabyć taki sprzęt. My współpracowaliśmy m.inn. z Radmorem, Tonsilem, Eltrą i innymi podzespołowcami. Z tamtych czasów najbardziej zadowolony jestem ze słuchawek - czy ktoś pamięta? - SN 60.( o ile sobie przypominam to były słuchawki licencyjne której firmy nie pamiętam). Do dnia dzisiejszego ich używam i są wspaniałe. Wprawdzie dużo ważą, ale dzięki temu mają super dźwiek.Testowałem także kolumny z Wrzesni. Altusy,Altony i jeszcze jakieś, nazwy nie pamiętam, ale miały 25 cm membramę oraz 25 cm membramę tzw stojącą. Po elimincji zostały właśnie te ostanie i Altusy 140. Zdecydowałem sie na Altusy i tak zostało do tej pory. Co do Radmora 5412, to oczywiście amplituner nie ma w dzisiejszym rozumieniu nowoczesnych podzespołów, ale wszystkie tory w.cz , p.cz i wzmacniacz zrobione są niejaki na piechotę według bdb sztuki radiowej. Jestem zwolennikiem subiektywnych odczuć dźwięku muzycznego, a nie wyśrubowanych parametrów podawanych przez producentów. Można się czepiać każdego sprzętu, ale nie o to chodzi przecież. Stwierdzić należy, że słuch ludzi nie bardzo toleruje super czysty dźwięk. Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale w latach 80-90 firmy dochodziły do absurdalnej czystości dźwięku i specjalnie zniekształcały dźwięk, aby był przyjemny dla ucha. Dlatego m.inn. najlepsze wzmacniacze były lampowe, a nie na tranzystorach. Ale to osobny temat. Co do Amatora 2, to uwazam,że dźwięk pierwszych Amatorów tzw. jedynek robionych na układach UL 4505 był o wiele przyjemniejszy niz na 026, ale to też odczucia subiektywne. Być może się nie zgodzicie ze mną, ale będę obstawał przy swoim.
    User removed account
    User removed account  
    Sztandi WS 432
    Level 12  
    Chodzi wam o amatora DSS 101?
    User removed account
    User removed account  
    ekobrawo01
    Level 15  
    Witam ja też kiedyś miałem (unitra diora amator 2) i podobnie jak u ciebie gdy dowaliłem na full głośniki charczały lecz wyeliminowałem to kupując amplituner pioneera idealnie nadaje się do tych kolumn teraz nie charczą ale boje się dowalić na full bo altusy mogą nie wytrzymać lecz to nie są złe głośniki.
    ptaq1919
    Level 11  
    witam! Wszystko zostalo juz powiedziane co do znieksztalcen. Dajac Amatora na maxa przy takim czy innym obciazeniu uzyskamy efekt harczenia. Ja mam Unitra Amator 3 o mocy 2x15W podlaczony do 2xelestra estradowa 150W sinus!!!!! Wzmacnioacz gra cudownie! bas gleboki itp A na imprezy uzywam wzm Elektronika WM5200
    pozdrawiam!
    columbo
    Level 15  
    [quote="vacek2"]mam wzmacniacz Unitra Diora Amator 2 i dwa glosniki altus 140 o mocy 300W Kiedy daje glosnosc na full to glosniki charcza czy to wina wzmacniacza czy glosnikow????? czy da sie jakos podkrecic wzmacniacz tego typu aby moc wyjsciowa byla wyzsza??? prosze o pomoc takze na maila vacek2(małpa)o2.pl z gory dziekuje i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

Ja osobiscie podłączałem amatora pod 110 i moim zdaniem nie nadaje sie na tak duze kolumny dzwiek jest dudniący, duzo mało precyzyjnego basu itd.
    Natomiast pod tonsliami 40 gra całkiem nieżle.
    Uzyj innego wzmacniacza np ;AT9100 lub Radmor 5412 sa bardziej dostosowane do tych kolumn mocowo i brzmieniowo przy całym szacunku dla Amatora.
    pozdrawiam