Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WFO 2441 - problemy z silnikiem

kkk2002 11 Feb 2006 16:23 2812 9
 • #1
  kkk2002
  Level 2  
  Mam wieczne problemy z silnikiem w ww. pralce.
  Pierwsza awaria nastąpiła miesiąc po utracie gwarancji. Padł jakiś moduł i przyjemność kosztowała mnie PLN 400. Oczywiście serwisant udzielił 4 miesięcznej gwarancji. Pech chciał, że w 5tym miesiącu znowu coś nawaliło..... Pralka nie wchodzi w max obroty podczas wirowania, a czasami wogóle silnik nie przyspiesza, tylko sie kołysze bez końca, woda się wyleje i koniec programu.

  Wymontowałem ten silnik i znalazłem na nim następujące numery: 151.60012.21 A 254 03 2280 C oraz dodatkowo następujący numer na czole silnika (przy kole pasowym): 5500 012 991.

  Proszę poradzcie co zrobić, od czego zacząć, bo nie mam ochoty na kolejną wizytę "serwisanta". Albo jeszcze lepiej - czy można dokupić taki silnik nowy - pytanie tylko gdzie.....


  Pozdr.
  kkk2002 (GG 5049178)
 • #2
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  Czy na praniu normalnie kręci(tzn.lewo-prawo)?
 • #3
  kkk2002
  Level 2  
  tak, wszystko przebiega bez uwag, zarówno pranie jak i płukanie.... prblem tkwi w wirowaniu.
 • #4
  eeban
  Home appliances specialist
  ludzie gdzie żyjecie,dlaczego 4 miesiące gwarancji za 4 stówki??? wg powinien być rok. ja też tak chcę
 • #5
  nokia 3650
  Level 20  
  Witam .Niewiem ale przewiduje ze u ciebie w pomieszczeniu gdzie stoi pralka jest duza wilgoc lub stoi kolo prysznica lub zla wentylacja i to dobija modul i silnik.Stare pralki mialy silniki indukcyjne a w .obecnych w duzej czesci to silniki szczotkowe plus moduly sterujace a one lubia pomieszczenia suche a nie wilgotne to je wykancza.Napisz gdzie stoi pralka.Jeszcze sprawdz czy silnik za mocno nie iskrzy.,sprawdz szczotki moze masz uszkodzony wirnik.:D
 • #6
  kkk2002
  Level 2  
  Pralka stoi w pomieszczeniu gosp, czyli zero wilgoci i dobra wentylacja. Silnik sprawdzilem - nie iskrzy za bardzo, a szczoty mają około 1.5 cm grubości jeszcze....
 • #7
  eeban
  Home appliances specialist
  silnik szczotkowy jeżeli na praniu prawidłowo pracuje to można prawie na sto procent stwierdzić ,że jest sprawny.prawdopodobnie jest to wina regulatora obrotów (zakładam ze filtr czytsty)wezwał bym serwis i domagał się naprawy w ramach gwarancji(mój post wyżej)
 • #8
  kkk2002
  Level 2  
  sorry, ale mam takie zdanie o "tym panu" po jego ostatniej wizycie ze wolę nie. Czy wspomniany regulator obrotów to kosztowna sprawa? Można go dostać na "wolnym rynku" czy tylko sieć serwisowa?? Będe wdzięczny za podpowiedź - może wówczas sam sprostam tej sprawie :)
 • #9
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  Podaj typ modułu,a swoją drogą to są linki do hurtowni na stronie i możesz sam próbować znależć,a gdy nie będziesz mógł znależć,to wtedy proś o pomoc.
 • #10
  zayzayer
  Home appliances specialist
  kkk2002 wrote:
  Czy wspomniany regulator obrotów to kosztowna sprawa?

  Tam nie ma jakiegoś oddzielnego regulatora. Jest jedna wspólna płyta, która steruje wszystkim. Praktycznie do kupienia tylko w serwisie Boscha.
  No i pamiętaj, że jak go sam sobie kupisz, to go już nie zwrócisz.