Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników wysokotonowych z GDWK na ARV.

Grabo 11 Lut 2006 23:22 780 4
  • #1 11 Lut 2006 23:22
    Grabo
    Poziom 16  

Co lepiej zagra?
    Moje kolumny posiadają w tej chwili kopułki GDWK 9/40, które jednak nie powalają jakością dzwięku. Zastanawiam się czy jest sens wymienić je na takie ARV-ki http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=691
    Jest duży problem z dostaniem 4Ω głośników, a te akurat by pasowały, ale czy to jest lepszy głośnik, czy dźwięk będzie czystszy?

0 4
  • #2 12 Lut 2006 00:15
    Hefajstos
    Poziom 35  

Kopułki nie muszą być 4omowe, i tak trzeba je tłumić, więc można ten tłumik przerobić. Wymiana na ARV pogorszy jakość. Poszukaj na allegro Vify, za 100zł kupisz parę. Może też być GTC, będzie tańsze od Vify. GDWK nie jest takie złe wcale... Co ci się nie podoba w wysokich tonach?

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #3 12 Lut 2006 16:11
    Grabo
    Poziom 16  

Dzieki za odpowiedź:)
    Właśnie rozebralem jedną z kopułek. Cewka jest przyklejona na stałe do tej plastikowej obudowy, a chyba tak nie powinno być? We wszystkich kopułkach tego typu zawsze spotykałem się z luźno zawieszona tą czerwoną częścią...
    Co mi się nie podoba? Odczywam jakby zbyt małą czystość dzwięku, ale już sam nie wiem, bo opinie słuchaczy są zróżnicowane. Poza tym jest troche cichy w stosunku do pozostałych głośników, czy wiesz jaką efektywność ma ta kopułka?

0
  • #5 13 Lut 2006 10:59
    qujtek
    Poziom 12  

a ja polecam visaton sc 10 ...coś tam jest za 54zł na stronie greltona

0
  Szukaj w 5mln produktów